Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Slovenská wakeskaterka, Zuzana Vráblová, si priniesla z Buenos Aires ďalšiu svetovú trofej. Argentínske víťazstvo Zuzke prinieslo už šiesty majstrovský titul v ženskom wakeskatingu.

Aj napriek tomu, že Zuzana to v Južnej Amerike nemala jednoduché, podaril sa jej ďalší fantastický úspech. Počas prípravy a tréningov bojovala so zdravotnými problémami, no nakoniec sa jej na šampionáte podarilo vyjazdiť si prvé miesto! Za sebou nechala svoje dve najväčšie konkurentky – Izraelčanku Ori Boujo a mladú Španielku Telmu Cester.

Zuzka je už späť na Slovensku, v najbližších týždňoch si plánuje poriadne užiť zimu a v apríli vycestovať za tréningom: „Wakeskating je veľmi spontánny. Jazdíme bez trénera, v partii spolu s ostatnými jazdcami a ideme tam, kde sú dobré podmienky. Tomu prispôsobujem aj svoje plány. V apríli pôjdem buď na Filipíny alebo do Maroka, kde majú nový vlek, do úvahy však pripadá aj Amerika.“

Zdroj: Dan Vojtech – Red Bull Content Pool

Preteky a projekty Zuzane pomaly plnia kalendár a túto sezónu bude mať opäť nabitú: „Plánujem júnové Majstrovstvá Európy v Poľsku, Wakelake Golden Trophy na Zlatých Pieskoch a ešte čakám na potvrdenie Wakeskate Tour. Okrem pretekov sa tento rok chcem viac zamerať aj na projekty – v lete máme v pláne týždňovú Wakeskate Session, ktorá sa tento rok vráti do Piešťan.“

Viac informácií o Zuzkiných aktivitách a úspechoch nájdete na webe redbull.sk, jej jazdenie, cestovanie a dobrodružstvá môžete sledovať na Instagrame.

Zdroj: RedBull

Titulný obrázok: Marek Svancara – Red Bull Content Pool 

Značky: