Sieťový disk Synology DS119j – Ako použiť zariadenie v praxi?

0

Sieťový disk je ideálny na zdieľanie dát v domácnosti.

V prvom rade je výhoda takéhoto disku v tom, že ho zapojíte do vašej domácej siete, typicky routeru. Všetky údaje na ňom budú dostupné pre iné zariadenia, notebooky, TV, hernú konzolu, smartfóny a nemusíte mať kvôli tomu zapnutý počítač. Zdieľanie dát je teda ešte jednoduchšie.

Nechýbajú ani nástroje na zálohovanie dát. Tak napríklad môžete zálohovať obsah vašich počítačov v domácnosti na NAS vždy keď prídete domov alebo napríklad zálohovať údaje z pripojených flash diskov alebo externých diskov.

Hlavnou súčasťou je DiskStation Manager, čo je operačný systém tohto NAS zariadenia. Podobá sa na Windows a budete sa v ňom cítiť ako doma. Určený je pre bežných používateľov na ukladanie multimediálnych dát ale aj pre profesionálov, ktorý by si chceli na tomto serveri rozbehať vlastné webové stránky.

Cena: 119 EUR, bez pevného disku

Prečítajte si aj:

Spoločnosť Synology predstavuje zariadenie pre moderný office (VIDEO TOUCHIT)

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár