Globálna verzia modelu Xiaomi MIX Flip je už takmer istá.

Skladateľné smartfóny z dielne Xiaomi doteraz boli výhradne čínskou záležitosťou. Na globálnom trhu pritom dominovali iné značky ako napríklad Samsung či HONOR. Xiaomi sa však nechce držať v úzadí a už tento rok by sme sa mali dočkať prvej „skladačky“ aj v Európe. Prvým modelom tak má byť rovno prvý smartfón zo série MIX Flip, ktorý bude zástupcom flipových telefónov s menšou konštrukciou v zloženom stave.

Xiaomi MIX Flip sa už v minulosti objavil vo viacerých únikoch. O telefóne tohto typu sa pritom špekuluje už niekoľko rokov a tento rok má prísť aj na globálny trh. V súčasnosti je táto informácia už takmer potvrdená. Dôkazom je ďalšia certifikácia zariadenia pod globálnym kódom.

Xiaomi MIX Flip na snímkeZdroj: xiaomiui.net
Xiaomi MIX Flip na snímke

Tento kód smartfónu je 2405CPX3DG. Certifikácia, ktorou model prešiel, sa označuje ako NBTC a aktuálne sa v nej kód spája aj s konkrétnym označením telefónu. Názov Xiaomi MIX Flip je teda aktuálne potvrdený a zdá sa, že výrobca ho naozaj uvedie na trh pod týmto názvom. G na finálnej pozícii kódu označuje globálnu verziu smartfónu, je teda viac než pravdepodobné, že čoskoro sa objaví aj v Európe.

Slovenské predstavenie smartfónu zatiaľ nie je potvrdené. Rovnako však zatiaľ ani nepoznáme, kedy sa telefón objaví na trhu v plnej kráse, no podľa všetkého by sa to mohlo stať každou chvíľou. Xiaomi už by malo mať v súčasnosti práce na telefóne takmer dokončené, čo potvrdzuje aj fakt, že bol videný na snímke v ruke CEO spoločnosti, Lei Juna.

Vo výbave telefónu nebudú chýbať prémiové komponenty. O výkon by sa mal postarať čipset Snapdragon 8 Gen 3 a na zadnej strane telefónu nebude chýbať ani logo spoločnosti Leica. Xiaomi MIX Flip by mohol byť jedným z hlavných konkurentov modelu Samsung Galaxy Z Flip6, ktorý bude predstavený už 10. júla v Paríži.

Zdroj: xiaomiadictos.com

Prečítajte si aj:

Katarína Šimková

Katarína Šimková
Smartfóny, nositeľná elektronika či produkty inteligentnej domácnosti, zaujímam sa o všetko, čo i len okrajovo súvisí s technológiami.