Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ŠKODA AUTO ponúka jednoduché riešenie mobility v mestských podmienkach.

  • Patentovaný ,Simply Clever‘ skladací mechanizmus umožňuje uloženie kolobežky v automobiloch ŠKODA bez toho, aby zaberala miesto v batožinovom priestore
  • Použité farby a kryštalické prvky podčiarkujú typický dizajn značky ŠKODA

Koncept kolobežky s logom ŠKODA je najnovším prvkom ,Simply Clever‘ pre trvalo udržateľnú mobilitu v mestskom prostredí. Patentovaný skladací mechanizmus umožňuje kolobežku jednoducho umiestniť nad dojazdové náhradné koleso a pod podlahu batožinového priestoru automobilov  ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA SUPERB. Štúdia kolobežky zažije svoju premiéru v stánku značky ŠKODA na medzinárodnom autosalóne v Ženeve, ktorý sa bude konať od 6. do 18. marca 2018.

Nová štúdia ŠKODA kolobežky predstavuje praktické a efektívne riešenie takzvanej „mobility poslednej a prvej míle“, t.j. cesty od zaparkovaného auta až po konečný cieľ a späť. Umožňuje tak k životnému prostrediu šetrnú, pohodlnú a nekomplikovanú mobilitu na ceste do práce, za nákupmi alebo domov.

Patentovaný ,Simply Clever‘ skladací mechanizmus kolobežky je typickým prvkom značky ŠKODA. Umožňuje umiestnenie kolobežky pod podlahu kufra v modeloch ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA SUPERB bez toho, aby bol obmedzený využiteľný objem batožinového priestoru. Vďaka novému usporiadaniu úložného priestoru sa zložená kolobežka bez problémov zmestí pod podlahu batožinového priestoru nad náhradné koleso, vedľa kľúča na kolesá, zdviháka, servisného boxu a súpravy náhradných žiaroviek. V zloženom stave meria iba 41 centimetrov na šírku a 48 centimetrov na dĺžku.

Kolobežka je vyrobená z hliníkovej zliatiny, váži iba päť kilogramov a jej nosnosť je až 100 kilogramov. Kvalitné guľôčkové ložiská a kolesá z polyuretánu zaručujú pohodlný zážitok z jazdy. Pogumované rukoväte riadidiel umožňujú agilné a bezpečné ovládanie. Štýl a usporiadanie farieb nesú nezameniteľný rukopis dizajnu značky ŠKODA.

Kolobežka pre modely ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA SUPERB by sa mala objaviť už v druhej polovici roku 2018.

Značky: