Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Škoda Auto začala vo svojom hlavnom závode v Mladej Boleslavi vyrábať modernizovaný kompaktný automobil Scala a mestské SUV Kamiq. Najnovšie vylepšenia týchto produktových radov zahŕňajú nové prvky výbavy a asistenčné systémy, ktoré sú zvyčajne dostupné v automobiloch vyšších tried. Okrem toho automobilka v oboch modeloch výrazne zvýšila používanie udržateľných materiálov.

Andreas Dick, člen predstavenstva Škoda Auto za oblasť Výroby a logistiky, hovorí: „Scala bola prvým modelom Škoda, ktorý bol uvedený na trh v našom súčasnom dizajnovom jazyku. Teraz sme oba modely posunuli na vyššiu úroveň a stanovili nové štandardy v kompaktnej triede – najmä pokiaľ ide o asistenčné systémy. Za výnimočnú spoluprácu by som sa chcel poďakovať všetkým zúčastneným. Som presvedčený o tom, že oba modernizované modely budú našimi zákazníkmi dobre prijaté.“

Úspešné príbehy kompaktných modelov pokračujú

Od predstavenia oboch modelov v roku 2019 zišlo z výrobnej linky viac ako 260 000 vozidiel Scala, pričom len v roku 2023 sa ich vyrobilo viac ako 56 000. V roku 2023 bolo vyrobených viac ako 107 000 kusov mestského SUV Kamiq, vďaka čomu sa stal najpredávanejším SUV značky s celkovým počtom viac ako 576 000 vyrobených kusov od jeho uvedenia na trh.

Prvé generácie modelov Škoda Scala a Kamiq získali značné uznanie. Model Scala obdržal ocenenie Red Dot Design Award 2019 a bol vyhlásený za Rodinné auto roka 2020 vo Veľkej Británii a Firemné auto roka 2021 v Českej republike. Model Kamiq získal ocenenie Auto roka 2019 vo Fínsku, Firemné auto roka 2021 v Českej republike a Najlepšie importované SUV do 30 000 eur v Nemecku v rokoch 2022 a 2023. Tieto prestížne ocenenia podčiarkujú atraktívnosť a kvalitu modelov v ich segmentoch.

Nový dizajn, interiér a asistenčné systémy

Najnovšie modernizácie modelov Škoda Scala a Kamiq predstavujú výrazný krok vpred z hľadiska dizajnu a výbavy: pre oba modely sú teraz v ponuke Matrix-LED svetlomety, upravené boli predné a zadné nárazníky, disky kolies a masky chladiča. Tieto zmeny umocňujú osobitý dizajn oboch vozidiel, pričom Scala ponúka športovejší vzhľad a Kamiq sa stal robustnejším SUV. Ako odraz nového dizajnového jazyka značky sa na piatych dverách oboch modelov hrdo vyníma nový logotyp Škoda. Okrem toho boli v rôznych častiach vozidiel, ako napríklad čalúnenie a podlahové rohože, použité trvalo udržateľné materiály, čo posilňuje záväzok značky Škoda ďalej znižovať svoj vplyv na životné prostredie.

Bezpečnostné prvky a vylepšenia

Modely Škoda Scala a Kamiq si vďaka robustnej konštrukcii karosérie a pokročilým asistenčným systémom zachovávajú vysokú úroveň aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Ponuka asistenčných prvkov, ktoré sa zvyčajne nachádzajú len vo vozidlách vyšších tried, bola rozšírená o systém Front Assist s funkciou monitorovania chodcov a Lane Assist.

V rámci modernizácie česká automobilka prepracovala aj štruktúru prvkov výbavy oboch modelov, pričom jedným z vrcholov je nový Phone Box s bezdrôtovým nabíjaním a chladením a rýchlonabíjacie porty USB. Zákazníci majú teraz na výber zo šiestich variantov interiéru v troch stupňoch výbavy: Selection, Top Selection a Monte Carlo.

Oba modely sa predávajú na viac ako 60 trhoch po celom svete. Nové modely Scala a Kamiq budú u autorizovaných partnerov Škoda Auto v Českej republike k dispozícii od februára 2024.

Značky: