Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Presunom výroby budúcej generácie modelového radu SUPERB zo závodu v Kvasinách na Slovensko do Bratislavy v roku 2023 uvoľní ŠKODA AUTO v Českej republike kapacity potrebné pre rastový plán spoločnosti

Tieto kapacity budú v budúcnosti využité pre dodatočný objem výroby obľúbených modelov SUV ŠKODA KODIAQ a KAROQ, ako aj pre ďalší model značky ŠKODA. Výroba vysoko ziskovej vlajkovej lode kategórie SUV ŠKODA KODIAQ a jej nasledovníka zostane dlhodobo v kvasinskom závod. ŠKODA AUTO vyvíja v Mladej Boleslavi nielen nasledujúcu generáciu modelu SUPERB, ale aj novú generáciu vozidiel strednej triedy, ktoré patria do skupiny objemových značiek koncernu VOLKSWAGEN. Po regióne Indie teraz prevezme ŠKODA AUTO zodpovednosť aj za aktivity koncernu na rastových trhoch v Rusku a v regióne severnej Afriky.

Spoločnosť ŠKODA AUTO získa dodatočné výrobné kapacity v rámci výrobného zväzku koncernu VOLKSWAGEN: presunom výroby nasledujúcej generácie modelu SUPERB zo závodu v Kvasinách na Slovensko do Bratislavy uvoľní ŠKODA AUTO v Českej republike kapacity potrebné pre rastový plán značky. Tieto kapacity budú v budúcnosti využité pre navýšenie objemu výroby obľúbených modelov SUV ŠKODA KODIAQ a KAROQ, ako aj ďalšieho modelu značky ŠKODA. V tejto súvislosti bolo rozhodnuté vyrábať aj budúcu generáciu modelu ŠKODA KODIAQ naďalej v Kvasinách. ŠKODA AUTO navyše okrem vývoja ďalšej generácie modelu SUPERB prevzala nad rámec značky aj vývoj novej generácie vozidiel strednej triedy patriacich do skupiny objemových značiek koncernu VOLKSWAGEN. Koncern VOLKSWAGEN navyše poveril českú automobilku riadením aktivít koncernu na dôležitých rastových trhoch: po Indii teraz prevezme ŠKODA AUTO zodpovednosť aj za Rusko a región severnej Afriky. Vďaka projektu INDIA 2.0 má spoločnosť ŠKODA AUTO veľké skúsenosti s rozvojom dynamických automobilových trhov.

 Predseda predstavenstva ŠKODA AUTO Thomas Schäfer vysvetľuje: „Vítame rozhodnutie týkajúce sa plánovania vyťaženosti koncernových závodov. V spoločnosti ŠKODA AUTO získame v Českej republike dodatočné kapacity, ktoré sú naliehavo potrebné pre náš rastový plán. Tým vytvoríme podmienky pre ďalšiu expanziu našej značky pri súčasnom zachovaní vysokej ziskovosti. Považujem za dôležitý signál, že značka ŠKODA v koncerne VOLKSWAGEN zároveň prevezme ešte väčšiu zodpovednosť. Popri regióne Indie budeme v budúcnosti riadiť aj rastové trhy v Rusku a v regióne severnej Afriky. Skutočnosť, že vedenie koncernu nám zverilo tieto úlohy zdôrazňuje veľkú dôveru v schopnosti zamestnancov spoločnosti ŠKODA AUTO.“

Už dlhší čas hľadá spoločnosť ŠKODA AUTO dodatočné výrobné kapacity. Presunom výroby nasledujúcej generácie modelu SUPERB z Kvasín do Bratislavy od roku 2023 získa ŠKODA AUTO možnosť ďalšieho rastu. Presun vychádza z takzvaného „plánovania vyťaženosti závodov“. V tomto dokumente sa na úrovni koncernu stanovuje, v ktorom závode sa budú vyrábať aké modely. Popri presune výroby modelu SUPERB do Bratislavy je v ňom stanovené aj to, že výroba vysoko ziskovej vlajkovej lode segmentu SUV ŠKODA KODIAQ a jej nasledovníka zostane v dlhodobom horizonte v Kvasinách.

V súčasnosti vyrába spoločnosť ŠKODA AUTO vo svojom závode v Kvasinách popri špičkovom modeli SUPERB a plug-in hybridnej verzie SUPERB iV aj modelové rady segmentu SUV ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ. Kapacity, ktoré sa čoskoro uvoľnia, umožnia spoločnosti zvýšiť výrobu týchto modelov SUV, po ktorých je veľký dopyt a navyše umožní v Kvasinách vyrábať ďalší model značky ŠKODA. Je potrebné zdôrazniť, že zákazníci vďaka celkovo rozšíreným výrobným kapacitám získajú výhodu v podobe kratších dodacích lehôt.

Značky: