Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Škoda Auto Slovensko čoskoro oslávi 30. výročie na slovenskom trhu.

Pri tejto príležitosti si spolu s autorizovanými predajcami pripravila netradičný deň otvorených dverí u väčšiny predajcov po celom Slovensku. Návštevníkov čakal zaujímavý program pre celú rodinu, testovacie jazdy na modeloch 30 edition či súťaže o zaujímavé ceny. Nechýbala, samozrejme, ani možnosť vyskúšať si na vlastnej koži jazdu na vybraných modeloch. Počas jediného dňa do predajní značky Škoda zavítalo takmer 2500 návštevníkov, ktorých v testovaní zaujali najmä modely Enyaq, Kamiq či Karoq.

Značka Škoda si okrúhlych 30 rokov na slovenskom trhu pripomenula aj spolu so svojimi zákazníkmi. Za tri dekády sa stali vozidlá s okrídleným šípom na kapote pre Slovákov tými najobľúbenejšími a svoju pozíciu si držia do dnešných dní. Každý šiesty Slovák totiž vlastnil alebo vlastní niektorý z modelov Škoda. Oslavy odštartovali už 1. apríla 2023 na podujatí Škoda Brunch, netradičnom dni otvorených dverí vo vybraných predajniach siete autorizovaných dílerov značky Škoda na Slovensku.

Prirodzene, najväčší záujem bol o testovacie jazdy, ktorých sa dohromady uskutočnilo viac ako 800. V nich zaujali návštevníkov hlavne modely Enyaq, Kamiq a Karoq. Súčasťou jázd a limitovanej série 30 edition je aj Fabia, ktorá si naprieč generáciami drží titul historicky najpredávanejšieho modelu za uplynulé tri desaťročia. 

Tridsať rokov na trhu ako jednotka v obľúbenosti je výročie, ktoré sa jednoducho musí osláviť. Pripravili sme preto s našimi predajcami Škoda Brunch,- deň otvorených dverí po celom Slovensku. Návštevníci si okrem občerstvenia a pestrého programu mohli užiť aj jazdu na vybraných modeloch či vybrať si z cenovo zvýhodnenej ponuky limitovanej edície modelov 30 edition. Sme radi, že v testovacích jazdách sa potvrdilo, že Slováci majú  čoraz väčší záujem aj o elektromobily,“ zhodnotil úspešný deň Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko.

Jazdy, box aj maľovanie na tvár

Návštevníci Škoda Brunch si počas prvej aprílovej soboty vychutnávali príjemnú atmosféru, pohostenie, testovacie jazdy, ale aj pripravený program. Nechýbali tak napríklad boxerský ring s Tomim Kidom, jazda na veteránoch či motokárach, autogramiády športovcov, maľovanie na tvár, skákacie hrady alebo kreatívne dielne pre deti aj dospelých. Po celý deň návštevníci súťažili aj o zaujímavé ceny. Okrem hlavnej výhry, elektrodovolenky so 100 % elektrickým SUV Škoda Enyaq iV, si svojich majiteľov našli aj poukážky do Škoda E-shopu či rôzne praktické reklamné predmety. Oslávte s nami aj vy 30. výročie Škoda Auto Slovensko. Viac informácií o akčných modeloch 30 edition nájdete na oficiálnej stránke.

Značky: