Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Druhý ročník ŠKODA Handy Mobility Tour prinesie praktické informácie o mobilite pod jednu strechu v ôsmich mestách na celom Slovensku.

  • Pre návštevníkov je pripravený trenažér, informácie o možnostiach úpravy či financovania vozidla, poradenstvo v sociálnej oblasti, ukážky prvej pomoci či rehabilitačných aktivít
  • Projekt ŠKODA Handy ZŤP uľahčuje integráciu ľudí so zdravotným znevýhodnením v ôsmich centrách po celom Slovensku, od roku 2011 pomohol už 3500 ľuďom

ŠKODA Handy Mobilty Tour 2019 prináša pod jednu strechu všetko potrebné, čo ľuďom so zdravotným znevýhodnením pomáha uľahčovať dopravnú mobilitu. Od 1. do 25. októbra tour zavíta do ôsmich miest na celom Slovensku. Počas všetkých podujatí návštevníci získajú informácie o možnostiach úpravy vozidiel podľa svojich potrieb, o ich výbere či financovaní a zároveň si budú môcť vyskúšať jazdu na prispôsobenom trenažéri.

Projekt ŠKODA Handy ZŤP

Projekt ŠKODA Handy ZŤP od roku 2011 pomáha prekonávať zdravotne znevýhodneným ľuďom a ich rodinám obmedzenia pri presune k lekárom, do práce či na nákupy. V rámci projektu získavajú konzultácie ohľadom samotnej úpravy vozidla, rovnako aj pomoc pri jeho kúpe vo všetkých 8 centrách ŠKODA Handy ZŤP na celom Slovensku. Klienti centier sú navyše pri servise prednostne vybavovaní, môžu sa spoľahnúť na zvýhodnené podmienky servisných prác, či získať náhradné vozidlo počas servisu.

Byť mobilný kvôli práci, rodine či lekárom je dnes už takmer nevyhnutné. Vďaka projektu ŠKODA Handy ZŤP majú ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím možnosť dôstojnej dopravy a mobility. „Preto sa tešíme, že séria ŠKODA Handy Mobility Tour vstupuje do druhého ročníka, vďaka ktorému sa všetky informácie, poradenstvo a ďalšie možnosti, ktoré ZŤP pomôžu skvalitniť ich život, dostali čo najbližšie k ľuďom v regiónoch,“ uviedol Marek Růžička, konateľ spoločnosti  ŠKODA AUTO Slovensko.

Všetky informácie pod jednou strechou

Druhý ročník série podujatí ŠKODA Handy Mobility Tour teraz prinesie všetky potrebné informácie záujemcom po celom Slovensku od 1. do 25. októbra 2019. Zmyslom podujatí je predstaviť program ŠKODA Handy ZŤP ľuďom so zdravotným postihnutím. Tour sústreďuje všetky služby a výrobky pre ľudí s hendikepom na jednom mieste tak, aby im boli v danom regióne čo najbližšie a mohli ich tak efektívne využívať. Štartuje 1. októbra v Košiciach a postupne sa cez Prešov, Poprad, Ružomberok, Žilinu a Galantu presunie do Bratislavy, kde ukončí sériu v dňoch 22. až 25. októbra.

„Počas ŠKODA Handy ZŤP Tour ľuďom predstavíme reálne možnosti ich integrácie do všetkých oblastí života. Pre nich, ako aj ich najbližších, je nevyhnutné, aby veci ako návšteva lekára, presun do práce či nákup neboli nedosiahnuteľnou métou,“ hovorí Ivona Zlatá zo spoločnosti AV Mobilita, ktorá je gestorom projektu ŠKODA Handy ZŤP na Slovensku.

Projekt má bohaté skúsenosti. Od roku 2011 pomohol s riešením dopravnej mobility už takmer 3 500 ľuďom so zdravotným znevýhodnením, či ich rodinným príslušníkom.

Trenažér, úpravy vozidiel či ich financovanie

Na jednotlivých podujatiach ŠKODA Handy Mobility Tour návštevníci získajú cenné informácie o finančných možnostiach, ktoré im poskytuje naša legislatíva pri kúpe vozidla, budú môcť konzultovať úpravy automobilov či informovať sa o sociálnom poradenstve. Chýbať nebudú ani ukážky prvej pomoci pre zdravotne znevýhodnených a ich opatrovateľov, prezentácia rehabilitačných aktivít a ďalšie sprievodné podujatia. Na tour budú k dispozícii aj trenažéry, ktoré umožňujú presnú identifikáciu potrieb, čím sa výrazne zjednodušuje rozhodovací proces o efektívnej úprave vozidla.

Atestovaná úprava riadenia

Špeciálne upravené vozidlá pre potreby ľudí so zdravotným hendikepom majú atestovanú úpravu riadenia alebo môžu byť využité na prepravu posádky, napr. vozičkára. Vďaka špeciálne upraveným automobilom už pre ľudí so zdravotným postihnutím nie je návšteva lekára, obchodu, či divadla nedosiahnuteľnou métou. Tour predstaví aj automobil ŠKODA KAROQ, kompaktné SUV, vybavené zariadením SMART TRANSFER – osobným zdvihákom na presadanie, a tiež zdvihákom SMART LIFTER, ktorý slúži na nakladanie elektrického vozíka prípadne skútra do batožinového priestoru auta.

Kalendár a lokality ŠKODA Handy Mobility Tour:

1.10. – 2.10. KošiceAuto Gábriel, Ulica osloboditeľov 70
3.10. – 4.10. PrešovPO CAR, Petrovianska 1
8.10. – 9.10.PopradAUTONOVA, Priemyselný areál Východ č. 3406
10.10. – 11.10.Ružomberok Todos Ružomberok, Tatranská cesta 66
15.10. – 16.10.ŽilinaIMPA Žilina, Pri rieke 795/3
17.10. – 18.10.GalantaAutoprofit, Šaľská ulica 743/2
22.10. – 23.10BratislavaPorsche Inter Auto, Dolnozemská cesta 7
24.10. – 25.10.BratislavaIMPA Bratislava, Panónska cesta 23

Program ŠKODA Handy Mobility Tour sa v každom meste začína o 10.00 h a končí o 16.00 h.

Značky: