Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Obľúbené modely Kamiq a Scala sa po nedávnej modernizácii predstavia vôbec prvý krát na Slovensku

Škoda Auto Slovensko v Nitre vystaví spolu až 7 modelov, vrátene plne elektrického Enyaq Coupé

Autosalón Autoshow sa koná v nitrianskom Agrokomplexe od 28. septembra do 1. októbra  

Značka Škoda na nitrianskom autosalóne predstaví v exkluzívnej slovenskej premiére vynovené modely obľúbených vozidiel Kamiq a Scala.

Návštevníci autosalónu, ktorý sa začína už tento štvrtok 28. 9. a potrvá do nedele 1. 10. 2023, si tak budú môcť na vlastné oči prezrieť rozsiahlu modernizáciu týchto modelov, ktorú len nedávno predstavila automobilka Škoda Auto v rámci svetovej premiéry. Moderné dizajnové zmeny ešte viac zatraktívnili ich vzhľad, vylepšili športový charakter modelu Scala. či SUV dizajn modelu Kamiq. Okrem nich budú v expozícii značky Škoda vystavené aj populárne modely Octavia a Fabia, taktiež SUV Kodiaq a Karoq a chýbať nebude ani 100 % elektrický Enyaq Coupé. Na nitrianskom Agrokomplexe sa budú v rovnakom čase ako autosalón konať aj Majstrovstvá SR v elektronických športoch, kde je Škoda Auto Slovensko hlavným partnerom.          

„Veľmi ma teší, že fanúšikom značky Škoda, ako aj všetkým záujemcom o svet áut na Slovensku, prinášame horúce novinky, ktoré len v auguste zažili svetovú premiéru. Návštevníci nitrianskeho podujatia Autosalón Autoshow si tak budú môcť ako prví v Slovenskej republike na vlastné oči prezrieť vynovené modely našich vozidiel Kamiq a Scala, ktoré majú po novom množstvo praktických a dizajnových vylepšení. Určite sa bude na čo pozerať, lebo celkovo ukážeme až 7 modelov, vrátene plne elektrického Enyaq Coupé. Okrem toho v našej expozícii návštevníci uvidia aj modernizované logo a nový vzhľad značky Škoda Auto, ktorá sa tak posúva bližšie k digitalizácii a elektrifikácii,“ približuje Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko.

Modernizovaná Scala teraz vyzerá ešte dynamickejšie aj vďaka prepracovanej maske chladiča, užším svetlometom, novým predným a zadným nárazníkom s dynamickým dizajnom pripomínajúcim štúdiu Vision RS.  Kamiq má po novom väčšiu a vzpriamenejšiu masku chladiča. Nové nárazníky s výraznými difúzormi mu dodávajú ešte robustnejší vzhľad SUV. Modernizované modely Kamiq a Scala sú navyše vybavené množstvom najmodernejších asistenčných systémov, z ktorých niektoré sú bežne spájané len s automobilmi vyšších tried. Obe vozidlá majú vôbec prvý krát už aj špičkové Full LED Matrix svetlomety a vodičom pri jazde za zhoršenej viditeľnosti pomáha aj kamera v čelnom skle.

Nové modely vozidiel Kamiq a Scala sa už dostávajú na Slovensku do predaja, a to aj v rámci špeciálnej edície First Edition, ktorá obsahuje skutočne bohatú štandardnú výbavu pre oba modely a k tomu výhodné balíky v hodnote až do 3 169 eur za atraktívne ceny Za First Edition sa pripláca iba 99 eur a za First Edition Plus 199 eur. Napríklad spomínané Full LED Matrix predné svetlomety, elektrické ovládanie piatych dverí s virtuálnym pedálom, zadnú parkovaciu kameru, 10“ virtuálny kokpit, dažďový a svetelný senzor či bezkľúčové otváranie a štartovanie vozidla. Oba modely tak prinášajú kombináciu ceny a úžitkovej hodnoty, čo z modelov Kamiq a Scala robí atraktívnu voľbu vo svojej triede.

Viac informácií nájdete na www.skodaauto.sk

Okrem vylepšených modelov Scala a Kamiq budú v expozícii  značky Škoda vystavené aj populárne modely Octavia a Fabia, taktiež SUV Kodiaq a Karoq a chýbať nebude ani 100 % elektrický Enyaq Coupé. Vozidlá značky Škoda budú v rámci autosalónu umiestnené v hale F.

Na nitrianskom Agrokomplexe sa budú v rovnakom čase ako autosalón konať aj Majstrovstvá SR v elektronických športoch, konkrétne v pavilóne M 4. Návštevníci si tak budú môcť pozrieť výkony najlepších slovenských a českých hráčov a taktiež budú mať možnosť otestovať si napríklad aj hranie v aute, ktoré prináša práve Škoda Auto Slovensko ako hlavný partner tohto podujatia.   

Spoločnosť Škoda Auto Slovensko tento rok oslavuje 30. výročie pôsobenia na slovenskom trhu. Vďaka popularite vozidiel Škoda je kontinuálnou jednotkou na domácej automobilovej scéne. Túto pozíciu lídra si pritom zachováva dodnes, kedy zákazníkom za uplynulých 30 rokov dodala už viac ako 630 tisíc vozidiel.

Značky: