Predstavením novej značky ŠKODA iV a prvých sériovo vyrábaných elektrifikovaných vozidiel ŠKODA SUPERB iV a ŠKODA CITIGOe iV vstupuje značka ŠKODA v roku 2019 do éry elektromobility.

Okrem prvého vozidla ŠKODA s plug-in hybridným pohonom SUPERB iV dopĺňa ponuku modernizovanej vlajkovej lode aj robustná verzia SCOUT. Vozidlo SCALA a mestské SUV KAMIQ sú doplnené o dva nové varianty. Nová vrcholná verzia MONTE CARLO dodáva, ako je už pre vozidlá ŠKODA typické, týmto vozidlám nádych lifestylového variantu. Nové verzie s motorom G-TEC dopĺňajú ponuku úsporných a veľmi ekologických vozidiel značky ŠKODA s pohonom na zemný plyn. Všetky novinky značky ŠKODA sú na autosalóne IAA 2019 vystavené až do 22. septembra a vidieť sa dajú v hale 3.0, v stánku A11.

Nová značka ŠKODA iV zahŕňa okrem výroby vlastných elektrifikovaných vozidiel, ktoré sa vyznačujú emocionálnym vzhľadom, futuristickým interiérom a najmodernejšími technológiami, aj vývoj špeciálneho ekosystému pre riešenie v oblasti mobility, okrem iného vďaka vlastnej karte určenej pre nabíjanie vozidiel. V nasledujúcich piatich rokoch investuje spoločnosť ŠKODA AUTO celkom dve miliardy eur. Ide tak o najväčší investičný program v histórii značky ŠKODA.

Značky: