Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ŠKODA pokračuje vo víťaznej sérii v ankete britského časopisu What Car?. V aktuálnom ročníku si vozidlá s okrídleným šípom v znaku pripísali tituly v dvoch kategóriách a navyše získali štyri ocenenia za výhodnú cenu. Ocenenia časopisu What Car? 2018, všeobecne považované za „Oscarov“ automobilového sveta, patria medzi najprestížnejšie vo Veľkej Británii. Modeli ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA SUPERB sa opäť ukázali v očiach poroty časopisu What Car? ako bezkonkurenčné, keď obe zopakovali svoje víťazstvá vo svojich kategóriách.

Najvýznamnejším vozidlom značky ŠKODA je nedávno modernizovaný model OCTAVIA, ktorý získal titul „Best Family Car“ (Najlepšie rodinné auto). Víťazstvo v roku 2018 bolo už tretím triumfom modelu OCTAVIA počas piatich rokov – to je pozoruhodný úspech vzhľadom na počet modelov súťažiacich v tejto kategórii. Porota ocenila výnimočné všestranné schopnosti bestselleru a šéfredaktor časopisu What Car? Steve Huntingford dodal: „OCTAVIA je už dlho autom, ktoré odporúčame ľuďom hľadajúcim komfort a priestor rodinného hatchbacku. Ale minuloročná modernizácia bola lepšia než kedykoľvek predtým. Náš obľúbený motor TSI je silný a hospodárny, odpruženie je hodnotené ako dokonalé pre vozovky vo Veľkej Británii a do auta sa zmestí viac batožiny než do väčšiny vozidiel typu kombi.“

Model ŠKODA SUPERB COMBI sa opäť ukázal ako bezkonkurenčný a tretí rok po sebe bol vyhlásený ako „Best Estate Car“ (Najlepšie kombi). Napriek prírastku nových modelov v tejto kategórii, priestorný interiér, vysoká kvalita, dobre nastavená cena a nízke prevádzkové náklady dostali model SUPERB znovu na vrchol zoznamu.

V komentári k hetriku modelu SUPERB v kategórii vozidiel s karosériou kombi šéfredaktor časopisu What Car? Steve Huntingford dodal: „SUPERB COMBI je elegantný, pohodlný a taký priestorný, že sa márne snažíme spomenúť si na iné vozidlo, ktoré ponúka toľko vnútorného priestoru. Okrem toho sa predáva za mimoriadne dobrú cenu a zároveň ponúka všetku kvalitu a vybavenie omnoho drahších vozidiel. Stručne povedané, vyniká vo všetkých oblastiach, kde by malo dobré kombi bodovať.“

Okrem týchto dvoch víťazstiev boli vozidlá značky ŠKODA tiež ocenené v ďalších kategóriách. Časopis What Car? vyhlasuje najlepšie vozidlá, ktoré ponúkajú špičkovú hodnotu v rámci stanoveného cenového rozpätia.

Nedávno prepracovaný model CITIGO sa stal cenovým víťazom v kategórii „City Car“ (Mestské vozidlo), pričom jeho väčšia sestra FABIA sa rovnako stala cenovou víťazkou v kategórii vozidiel kombi (ktorú vyhral SUPERB). ŠKODA SUPERB bola vyhlásená za cenového víťaza v kategórii „Executive Car“ (luxusné vozidlo), zatiaľ čo KAROQ sa stal víťazom cenovej kategórie „Rodinné SUV“.

Značky: