Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Nová dynamická verzia s čiernymi prvkami exteriéru a športovým interiérom
  • Široká ponuka motorizácií, vrátane verzií s hybridným alebo CNG pohonom
  • Adaptívny podvozok DCC a široká škála asistenčných systémov

ŠKODA ešte viac rozširuje pestrú paletu modelov OCTAVIA a po novom ponúka štvrtú generáciu svojho najpredávanejšieho modelu v dynamickej verzii SPORTLINE. Tá spadá medzi výbavové stupne Style a vrcholnú športovú verziu RS. Zaujme čiernymi prvkami exteriéru, trojramenným multifunkčným športovým volantom alebo športovými sedadlami s integrovanou hlavovou opierkou a čalúnením ThermoFlux. Vozidlo ŠKODA OCTAVIA SPORTLINE možno v oboch karosárskych verziách objednať na želanie s adaptívnym podvozkom DCC a inovatívnymi asistenčnými systémami. Široká ponuka motorizácií zahŕňa vznetové a zážihové motory, mild-hybrid i plug-in hybridné verzie a okrem toho aj verziu OCTAVIA G-TEC poháňanú stlačeným zemným plynom (CNG).

Exteriér nového modelu OCTAVIA je charakteristický čiernymi prvkami známymi z verzií SPORTLINE ostatných modelových radov značky ŠKODA. Špecifický predný spojler, pre vozidlá ŠKODA typický rámček prednej masky a nápis na dverách batožinového priestoru, sú v lesklej čiernej farbe. Karosárska verzia liftback navyše na dverách batožinového priestoru nesie aj čierny lesklý spojler. Na zadnom difúzore, ktorý je rovnako v čiernej lesklej farbe, je veľmi zreteľným prvkom chromovaná lišta. OCTAVIA SPORTLINE je štandardne vybavená 17-palcovými čiernymi leštenými kolesami Pulsar z ľahkej zliatiny. Na želanie možno objednať aj 18-palcové čierne leštené kolesá Vega a exkluzívne pre SPORTLINE sú dostupné i 19-palcové čierne leštené kolesá z ľahkej zliatiny Taurus. Predné blatníky zdobia plaketky SPORTLINE.

Široká ponuka motorizácií s pohonom predných alebo všetkých kolies

ŠKODA OCTAVIA SPORTLINE je k dispozícii s výkonnými zážihovými i vznetovými motormi a vo verzii s pohonom na zemný plyn (CNG), okrem toho aj v plug-in a mild-hybridných verziách a s pohonom predných alebo všetkých kolies. Výkon sa pohybuje v rozmedzí od 85 kW (115 PS) do 150 kW (204 PS). Motor 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 PS) možno na želanie objednať so 7-stupňovou DSG automatickou prevodovkou a mild-hybridným ústrojenstvom, zatiaľ čo motor 2,0 TSI s výkonom 140 kW (190 PS) a DSG automatickou prevodovkou je dostupný s pohonom všetkých kolies. Výkon vozidla OCTAVIA iV SPORTLINE s plug-in hybridným pohonom predstavuje 150 kW (204 PS); verzia G-TEC s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG) disponuje 96 kW (130 PS). Motor 2,0 TDI možno objednať s výkonom 85 kW (115 PS) alebo 110 kW (150 PS). Vznetový motor s výkonom 85 kW možno na želanie vybaviť DSG automatickou prevodovkou, rovnako ako aj silnejšiu verziu s výkonom 110 kW, ktorá je navyše dostupná s pohonom všetkých kolies. Adaptívny podvozok DCC, dostupný na želanie, poskytuje dynamický vzhľad a individualizované jazdné vlastnosti. Ponúka 15 stupňov nastavenia v rozmedzí od komfortného po športové a priebežne prispôsobuje charakteristiku tlmenia. Medzi bezpečnostné prvky na želanie patrí Proaktívna ochrana cestujúcich vrátane senzora prevrátenia vozidla, inovatívne asistenčné systémy ako Antikolízny asistent alebo Asistent pri odbáčaní a rovnako aj nový centrálny airbag nachádzajúci sa medzi prednými sedadlami.

Interiér so športovými sedadlami a trojramenným športovým volantom

Súčasťou interiéru modelu ŠKODA OCTAVIA SPORTLINE je látkový poťah prístrojovej dosky a dekoračná lišta Piano Black. Športové sedadlá majú integrované hlavové opierky a sú potiahnuté obzvlášť priedušným čalúnením ThermoFlux. Multifunkčný športový trojramenný volant má plaketku SPORTLINE. Na prahu predných dverí je nápis OCTAVIA. Nová OCTAVIA navyše zaujme aj známymi Simply Clever prvkami ako napríklad USB-C konektorom vo vnútornom spätnom zrkadle.

Značky: