Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Moderné dizajnové prvky a nové technológie: Prvé vozidlo ŠKODA s full LED matrixovými svetlometmi

 • Inovatívna technológia osvetlenia po prvýkrát použitá v sériovom vozidle značky ŠKODA
 • Premiéra nových asistenčných systémov s rozšírenými funkciami
 • Nové tvary masky chladiča a predného nárazníka, nové materiály v interiéri

Spoločnosť ŠKODA AUTO zmodernizovala dynamický a elegantný dizajn svojej vlajkovej lode SUPERB. Do vrcholného modelu tiež doplnila nové technológie a ďalej ho vylepšila exkluzívnym interiérom. Full LED matrixové svetlomety, rovnako ako niekoľko nových asistenčných systémov, sú po prvýkrát k dispozícii v sériovo vyrábanom vozidle značky ŠKODA. Veľkorysý priestor interiéru a objem batožinového priestoru, ktorý je pri modeli ŠKODA SUPERB 625 l a pri modeli ŠKODA SUPERB COMBI 660l, stále patrí medzi najvyššie hodnoty vo svojej triede.

Technickou novinkou modernizovaného vozidla ŠKODA SUPERB sú full LED matrixové svetlomety, ktoré sú pri sériovo vyrábanom vozidle značky ŠKODA použité vôbec po prvýkrát. Svetelný kužeľ inovatívnych full LED matrixových svetlometov sa skladá z niekoľkých nezávisle ovládaných segmentov. To umožňuje mať neustále rozsvietené diaľkové svetlá bez toho, aby boli oslepení ostatní vodiči. Kamera s inteligentnou technológiou v čelnom skle rozpozná v protismere sa blížiace dopravné prostriedky, ale aj osoby a objekty s reflexnými prvkami. Riadiaca jednotka následne okamžite vypne daný segment svetla.

LED matrixové svetlomety s adaptívnou funkciou a kryštalickými prvkami majú na krytoch nápis ŠKODA Crystal Lighting a ponúkajú rôzne svetelné módy pre rôzne jazdné situácie a poveternostné podmienky. Svetlomety sa skladajú zo spoločného LED modulu pre stretávacie a diaľkové svetlá, tri ďalšie LED segmenty plnia funkciu diaľkových svetiel, jeden modul prisvecuje v zákrutách. LED pruh slúži ako smerové svetlo, svetlo pre denné svietenie a obrysové svetlo. Posledným komponentom je LED riasa využívaná pri animovanej funkcii Coming/Leaving Home. Aj novo tvarované hmlové svetlomety s funkciou Corner využívajú LED technológiu a skladajú sa zo štyroch diód. Smerové svetlá v zadných full LED svetlách sa postupne dynamicky rozsvecujú od vnútornej strany smerom von, vďaka čomu sú lepšie viditeľné a dodávajú vozidlu dynamiku.

Inovatívne full LED matrixové svetlomety ponúkajú aj animovanú funkciu Coming/Leaving Home, ktorá pri nástupe a výstupe z vozidla postupne automaticky zapína a vypína časti predných a zadných svetiel.

Nové, vylepšené asistenčné systémy zvyšujú úroveň bezpečnosti

Okrem full LED matrixových svetlometov oslavujú svoju premiéru v sériovom vozidle značky ŠKODA dva ďalšie asistenčné systémy. Prediktívny tempomat po novom spracováva okrem údajov z kamery v čelnom skle aj dáta z navigačného systému a s predstihom upravuje rýchlosť napríklad pred zákrutami alebo podľa rýchlostných limitov. Nový Emergency Assist pre viac pruhové cesty dokáže v prípade núdze bezpečne naviesť vozidlo s ohľadom na ostatných účastníkov premávky cez viac pruhov a zastaviť pri krajnici. Systém využíva funkciu asistenta stráženia jazdného pruhu (Lane Assist) a parkovacieho asistenta (Park Assist) rovnako ako radarové senzory pre asistenta zmeny jazdného pruhu (Side Assist). Zatiaľ čo známy asistent stráženia mŕtveho uhla (Blind Spot Detect) má dosah radaru 20 metrov, asistent zmeny jazdného pruhu (Side Assist) je aktívny až do vzdialenosti 70 metrov. ŠKODA SUPERB ponúka aj Front Assist s prediktívnou ochranou chodcov, ktorý v prvej fáze na možnú zrážku upozorní opticky a akusticky, následne krátkym pribrzdením. Pokiaľ vodič nezareaguje, vozidlo dokáže úplne zastaviť. SUPERB ako prvý model značky ŠKODA používa nový elektromechanický posilňovač bŕzd a zavesenie zadnej nápravy má aerodynamický kryt pozitívne ovplyvňujúci jazdnú stabilitu.

Tri benzínové a dva naftové motory

Okrem nového plug-in-hybridného vozidla ŠKODA SUPERB iV je v ponuke päť ďalších motorizácií, ktoré plnia emisnú normu Euro 6d‑TEMP. Spolu je k dispozícii osem variant pohonného ústrojenstva. Prvý naftový motor novej generácie Evo 2,0 TDI s výkonom 110 kW (150 k) je v ponuke so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG. Vrcholný naftový motor 2,0 TDI s výkonom 140 kW (190 k) je štandardne dodávaný so sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG. Pohon všetkých kolies je s touto motorizáciou ponúkaný na želanie. Oba dieslové motory sú vybavené systémom SCR so vstrekovaním AdBlue a filtrom pevných častíc. Základným benzínovým motorom je 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG. Nový motor 2,0 TSI s výkonom 140 kW (190 k) sa ponúka štandardne so sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG. Vrcholná motorizácia s motorom 2,0 TSI s výkonom 200 kW (272 k) je vždy vybavená pohonom všetkých štyroch kolies a sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG. Všetky tri motory TSI sú tiež vybavené filtrom pevných častíc.

Nová maska chladiča chrómová lišta na zadnej časti

ŠKODA citlivo zmodernizovala aj prednú časť elegantného vrcholného modelu. Vďaka prepracovaniu predného nárazníka narástla dĺžka vozidla ŠKODA SUPERB o 8 mm na 4 869 mm, dĺžka vozidla ŠKODA SUPERB COMBI narástla o 6 mm na 4 862 mm. Rázvor je 2 841 mm, šírka 1 864 mm, výška vozidla 1 469 mm, respektíve 1 477 mm pri vozidle SUPERB COMBI. Objem batožinového priestoru pri modeli SUPERB má 625 l, pri sklopených sedadlách dokonca 1 760 l. Pri vozidle SUPERB COMBI meria objem batožinového priestoru 660 l, respektíve 1 950 l. Pri vrcholnom modeli značky ŠKODA tak ide o najlepšie hodnoty vo svojej triede.

Pre značku ŠKODA typická maska chladiča bola zväčšená a zostupuje nižšie do nárazníka. Má tiež dvojité lamely. Znížené predné svetlomety, ktoré zasahujú až k maske chladiča, využívajú už v základnej verzii LED technológiu pre stretávacie, diaľkové, obrysové svetlá a pre svetlá denného svietenia. Zadné full LED svetlá spája chrómová lišta, medzi nimi priťahuje pozornosť nápis ŠKODA. Ambientné osvetlenie je ponúkané na želanie. Jeho súčasťou je nové premietnutie nápisu ŠKODA na vozovku po otvorení predných dverí. Zmodernizovaný súčasný model dopĺňajú nové 18″ a 19″ kolesá z ľahkej zliatiny a tiež nové farby čierna Crystal a modrá Race.

Vrcholový výbavový stupeň L&K, ktorý ma identické rozmery, má tiež nové chrómové prvky, ktoré zdobia vzduchové clony Air Curtain, bočné prahové lišty a zadný nárazník. Ďalším charakteristickým prvkom je nápis Laurin & Klement na predných blatníkoch. Chrómová lišta spája a rámuje hmlové svetlomety umiestnené v nasávacom otvore predného nárazníka. Nové sú štandardne dodávané aerodynamické 18″ kolesá z ľahkej zliatiny Propus Aero. Výbavový stupeň L&K je tiež štandardne ponúkaný vrátane adaptívneho podvozku (DCC).

Ušľachtilé pochrómované detaily a nové čalúnenie interiéru

Nové chrómové aplikácie na palubnej doske, vo výplni dverí a nové čalúnenie sedadiel vo výbavových stupňoch Ambition a Style dodávajú interiéru ušľachtilosť a eleganciu. Modernizované vozidlo ŠKODA SUPERB ponúka aj nové dekoračné lišty pre stredovú konzolu a prístrojovú dosku. Nové je tiež farebné kontrastné prešívanie pri sedadlách potiahnutých materiálom Alcantara® a kožou. Prešívanie je aj na lakťových opierkach vo dverách, pod ktorými sa nachádzajú osvetlené odkladacie priestory. Bezkľúčový systém otvárania KESSY, ktorý je na Slovensku súčasťou už výbavového stupňa Ambition, otvára všetky štyri dvere. Štartovacie tlačidlo KESSY GO je dodávané štandardne. Výbavový stupeň L&K ponúka na želanie potiahnutie stropu vrátane stĺpikov materiálom Alcantara® v čiernej alebo béžovej farbe. Na dekoračnej lište palubnej dosky na strane spolujazdca sa nachádza nápis Laurin & Klement. Dekoratívna lišta môže byť v brúsenom prevedení v béžovej farbe alebo lesklá v prevedení Piano Black. Nápis Laurin & Klement je tiež na operadlách predných sedadiel. Predné sedadlá sú elektricky nastaviteľné s pamäťou. Vo výbavovom stupni L&K je štandardne ponúkaná ventilácia predných sedadiel, sedadlo vodiča môže byť na želanie vybavené masážnou funkciou.

Zoznam Simply Clever prvkov sa znova rozširuje

Vozidlá ŠKODA SUPERB sú skvelým príkladom využitia mnohých Simply Clever prvkov, ktoré majiteľom uľahčujú každodenné ovládanie vozidla. S modernizáciou pribudli ďalšie tri. Nový zväčšený Phone Box umožňuje bezdrôtové nabíjanie smartfónov a bezdrôtové pripojenie k vonkajšej anténe. Po prvýkrát pri značke ŠKODA je k dispozícii aj priestorový organizér v batožinovom priestore pod dvojitou podlahou, pozostávajúci z delenej nízkej priehradky zabezpečujúcej prevoz rôznych vecí. Okrem toho ešte pribudol flexibilný organizér s posuvnou zaisťovacou tyčou na dvojitej podlahe, ktorý je dodávaný na želanie. Variabilná dvojitá podlaha batožinového priestoru je dostupná len pre variant COMBI.

Dva infotainment systémy s navigáciou

ŠKODA SUPERB ponúka Virtuálny Kokpit, ktorý je dostupný na želanie a tri infotainment systémy, z ktorých dva majú tiež funkciu navigácie. Rádio Bolero a navigačný systém Amundsen s mapovými podkladmi uloženými na SD karte sa ovládajú cez 8″ dotykový displej. Infotainment systém Columbus zobrazuje informácie na displeji vo veľkosti 9,2″, ponúka ovládanie hlasom aj gestami, DVD prehrávač a pevný disk pre hudbu a video. Pri všetkých vyššie spomínaných systémoch je v štandardnej výbave technológia SmartLink, ktorá zaisťuje prístup k smartfónu cez displej infotainmentu. SIM karta zaisťuje pripojenie k internetu alebo zriadenie Wi-Fi hotspotu a umožňuje prístup k mobilným online službám ŠKODA Connect. Výbavový stupeň L&K ponúka štandardne Sound System CANTON.

*Všetky hodnoty spotreby  a jazdných parametrov sú predbežné.

Po prvýkrát dopĺňa modelový rad SUPERB nový model SUPERB SCOUT

 • Viacúčelové lifestylové vozidlo v karosárskej verzii kombi s pohonom všetkých kolies a zvýšenou svetlou výškou
 • Robustné prvky karosérie v offroadovom vzhľade a 18“ kolesá z ľahkej zliatiny
 • Nová metalická farba oranžová Tangerine exkluzívne ponúkaná pre model SUPERB SCOUT

ŠKODA po prvýkrát ponúka svoju vlajkovú loď v robustnej verzii SCOUT. Vďaka skvelej kombinácii elegantného dizajnu a vlastností offroadového vozidla je nové vozidlo ŠKODA SUPERB SCOUT viacúčelovým, lifestylovým vozidlom s robustným vzhľadom. O robustný vzhľad, ktorý je ponúkaný výhradne v karosárskej verzii kombi s pohonom všetkých kolies, sa starajú prvky karosérie, 18“ kolesá z ľahkej zliatiny Braga, paket pre zlé cesty s o 15 mm zvýšenou svetlou výškou a špeciálne prvky SCOUT v interiéri. Exkluzívne je tiež ponúkaná nová metalická farba oranžová Tangerine.

Spoločnosť ŠKODA AUTO dopĺňa ponuku robustných offroadových vozidiel o nový vrcholový model ŠKODA SUPERB SCOUT. Vozidlo ŠKODA SUPERB SCOUT sa rozmerovo a ponukou veľkorysého priestoru nelíši od elegantného vozidla ŠKODA SUPERB COMBI, ale ponúka navyše vlastnosti a schopnosti dobrodružne ladeného modelu. Vďaka štandardne dodávanému paketu pre zlé cesty, ktorý zahŕňa kryt pohonného ústrojenstva, kryty prahov, zväčšenú svetlú výšku o 15 mm, štandardne dodávaný pohon všetkých štyroch kolies a dodatočný režim Off-road vo voľbe jazdného režimu Driving Mode Select, podáva vozidlo výkony aj mimo asfaltovej cesty. V základnej výbave je na Slovensku k dispozícii adaptívny podvozok (DCC).

Dva výkonné a úsporné motory

Vozidlo ŠKODA SUPERB SCOUT sa ponúka výhradne s najvýkonnejším naftovým a benzínovým motorom modelového radu. Naftový motor 2,0 TDI s výkonom 140 kW (190 k) s maximálnym krútiacim momentom 400 Nm je kombinovaný s pohonom všetkých kolies a sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG. Motor je vybavený systémom SCR so vstrekovaním AdBlue a filtrom pevných častíc. Motor tiež spĺňa emisnú normu Euro 6d-TEMP.

Benzínovým motor 2,0 TSI s výkonom 200 kW (272 k) s maximálnym krútiacim momentom 350 Nm je štandardne dodávaný s pohonom všetkých kolies a sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG. Motor je tiež vybavený filtrom pevných častíc a spĺňa emisnú normu Euro 6d-TEMP. Oba motory ponúkané pre vozidlo ŠKODA SUPERB SCOUT sú tiež veľmi úsporné vďaka systému Štart-Stop a rekuperácii brzdnej  energie.

Robustné prvky karosérie, hliníkový dizajn a chrómové prvky

Nové vozidlo ŠKODA SUPERB SCOUT sa rovnako ako ostatné modely SCOUT značky ŠKODA prezentuje vo výraznom offroadovom vzhľade. Novo tvarovaná, zväčšená maska chladiča zostupuje, ako u všetkých nových modelov SUPERB, dolu k nárazníku a má rovnako ako pri verzii SPORTLINE čierne dvojité lamely. Rámček je však chrómovaný. V porovnaní s ostatnými variantami modelového radu SUPERB má verzie SCOUT novo tvarovaný, robustný predný a zadný nárazník, spodný kryt nárazníka je vo farbe hliníka. Ďalšie plastové kryty zabraňujú poškodeniu podbehov, prahov a spodných častí dverí. O elegantný vzhľad sa starajú chrómované strešné nosiče a chrómované lišty okolo bočných okien. Kryty spätných zrkadiel majú hliníkový dizajn. Na blatníkoch sú špeciálne plakety s nápisom SCOUT.

Štandardne dodávané 18“ kolesá z ľahkej zliatiny Braga sú na želanie v dvojfarebnom prevedení. Po novom sú na želanie k dispozícii dvojfarebné 19“ kolesá z ľahkej zliatiny Manaslu. Exkluzívne je pre model ŠKODA SUPERB SCOUT ponúkaná nová metalická farba karosérie oranžová Tangerine. Mechanicky sklopné ťažné zariadenie, ktoré je ponúkané na želanie, je pri vozidle SUPERB SCOUT, ktorý dokáže ťahať brzdený príves o hmotnosti 2 200 kg, možné odistiť mechanicky.

Drevený dekor v interiéri a špecifické sedadlá pre verziu SCOUT

V interiéri cestujúcich poteší vozidlo ŠKODA SUPERB SCOUT lištami so špeciálnym dreveným dekorom s logom SCOUT. Logo SCOUT sa nachádza aj na predných sedadlách. Poťahy sedadiel majú vo verzii SCOUT špecifický vzor s kontrastným prešívaním. Súčasťou štandardnej výbavy je čalúnenie sedadiel v kombinácii materiálu Alcantara a kože s hnedým kontrastným prešitím a po prvýkrát tiež s paspulou v kontrastnej farbe v prednej časti predných sedadiel. Súčasťou štandardnej výbavy sú vyhrievané predné sedadlá, vyhrievanie zadných sedadiel je ponúkané už v základnej verzii. Displej infotainment systému zobrazuje dodatočné údaje o jazde v teréne. Po nastúpení do vozidla privíta vodiča špeciálne logo na obrazovke infotainmentu.

Vysokú úroveň pohodlia pre cestujúcich na zadných sedadlách, ktorí majú veľkorysý priestor pred kolenami, ďalej zvyšujú početné Simply Clever prvky značky ŠKODA. Na želanie je tiež ponúkané elektricky ovládané sedadlo spolujazdca zo zadných sedadiel. Paket pre spánok, ktorý je k dispozícii na želanie, obsahuje pohodlné, veľké opierky hlavy a prikrývku. Rovnako ako všetky verzie vozidla SUPERB COMBI, ponúka aj verzia SCOUT najväčší batožinový priestor vo svojej triede s objemom 660 l, ktorý je možné sklopením operadiel zadných sedadiel zväčšiť na 1 950 l. Súčasťou štandardnej výbavy sú elektricky ovládané piate dvere a tiež virtuálny pedál, ktorý otvára piate dvere pohybom nohy pod zadným nárazníkom.

Prvé vozidlo SCOUT značky ŠKODA po prvýkrát predstavené v roku 2006

Robustné modely SCOUT značky ŠKODA s offroadovým vzhľadom majú už dlhú tradíciu. Pred 13 rokmi bola po prvýkrát predstavená druhá generácia vozidla ŠKODA OCTAVIA s robustným, offroadovým vzhľadom. Lifestylovo orientované offroadové vozidlo si čoskoro získalo mnoho fanúšikov. Obľúbenosť karosárskej verzie kombi so štandardne dodávaným pohonom všetkých kolies pokračovala aj s nasledujúcou treťou generáciou radu OCTAVIA. Vozidlami KODIAQ (2017) a KAROQ (2018) rozšírila značka ŠKODA variant SCOUT úspešne tiež do ponuky vozidiel SUV.

*Všetky hodnoty spotreby a jazdných parametrov sú predbežné.

Elegantné športové vozidlo ŠKODA SUPERB SPORTLINE

 • Športový variant vlajkovej lode značky ŠKODA vytvára ďalšie dynamické akcenty
 • Rámček masky chladiča a lišta medzi zadnými svetlami v čiernej lesklej farbe
 • Športový adaptívny podvozok a čierny interiér so športovými sedačkami potiahnutými materiálom Alcantara® a kožou
 • Ponuku farieb karosérie dopĺňajú nové metalické odtiene čierna Crystal a modrá Race

Dynamické vozidlo ŠKODA SUPERB SPORTLINE je športovým vozidlom modelového radu SUPERB, ktorý sa od bežných modelov SUPERB odlišuje výraznými čiernymi dizajnovými prvkami. Vozidlo ŠKODA SUPERB SPORTLINE, ktoré je dostupné v karosárskych verziách liftback a kombi, dostalo prepracovanú masku chladiča v čiernej farbe, rovnako ako štandardne dodávané čierne 18“ kolesá z ľahkej zliatiny. Rámček masky chladiča a lišta medzi zadnými svetlami s LED technológiou sú v čiernej lesklej farbe. Súčasťou štandardnej výbavy sú full LED matrixové svetlomety a o 10 mm znížený športový podvozok. Čierny interiér dopĺňajú športové sedadlá čalúnené materiálom Alcantara® a kožou s nastavením hĺbky sedáku, ktoré je ponúkané na prianie.

Zmodernizované vozidlo ŠKODA SUPERB SPORTLINE preberá v modelovom rade SUPERB rolu dynamického športového vozidla. Športový vzhľad zdôrazňujú čierne dizajnové prvky, medzi ktoré patrí rámček čiernej, novo tvarovanej masky chladiča alebo nová horizontálna lišta v lesklo čiernom prevedení medzi štandardne dodávanými full LED zadnými svetlami. K štandardnej výbave patria tiež full LED matrixové svetlomety a zadné dynamické smerové svetlá. Dynamický vzhľad zdôrazňuje novo tvarovaný predný nárazník s voštinovou štruktúrou a 18“ čierne kolesá Zenith z ľahkej zliatiny. 19“ leštené kolesá Vega v antracitovej farbe a 19“ kolesá Supernova v čiernej farbe sú k dispozícii na želanie.

ŠKODA SUPERB SPORTLINE ponúka širokú paletu motorov

Model ŠKODA SUPERB SPORTLINE ponúka širokú paletu motorizácii vrátane plug-in hybridnej verzie SUPERB iV so systémovým výkonom 160 kW (218 k). Všetky motory spĺňajú emisnú normu Euro 6d-TEMP. Najvýkonnejší benzínový motor 2,0 TSI s výkonom 200 kW (272 k) je štandardne dodávaný s pohonom všetkých kolies. Pri najvýkonnejšom naftovom motore 2,0 TDI s výkonom 140 kW (190 k) je pohon všetkých kolies na želanie. Športový podvozok znížený o 10 mm je dodávaný štandardne.

Alcantara®, koža, karbónový dekor v interiéri

V interiéri s prevažujúcou čiernou farbou zaujmú predné športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy, potiahnuté materiálom Alcantara® a kožou s kontrastným prešívaním. Predné sedadlá môžu byť na želanie vybavené nastavením hĺbky sedáku. Medzi ďalšie výrazné prvky verzie SPORTLINE patrí trojramenný kožený volant s kontrastným prešívaním, dekoračné lišty s čiernym karbónovým dekorom a chrómové ozdobné prvky. Vôbec po prvýkrát je na želanie dostupné čalúnenie stĺpikov a stropu čiernym kvalitným materiálom Alcantara®. Bezkľúčový systém KESSY pre všetky štyri dvere a ambientné LED osvetlenie sú súčasťou štandardnej výbavy. Displej infotainment systému zobrazuje špecifické športové údaje, napríklad hodnoty preťaženia, teplotu motorového oleja a chladiacej kvapaliny.

*Všetky hodnoty spotreby a jazdných parametrov sú predbežné.

Tretia generácie vozidla ŠKODA SUPERB prekonala hranicu milióna vozidiel

 • Prvá moderná generácia modelu ŠKODA SUPERB bola predstavená v roku 2001 a nadviazala na predchodcu z 30. rokov
 • Druhá generácia bola predstavená v roku 2009 vo variante kombi
 • Od roku 2001 získal SUPERB množstvo cien a vyhral množstvo porovnávacích testov

V roku 2001, viac než 50 rokov po ukončení výroby prvých vozidiel SUPERB, vyrábaných v rokoch 1934 až 1949, začína úspešný príbeh modernej generácie vozidiel ŠKODA SUPERB. V apríli 2017 prelomila tretia generácia vrcholového modelu značky ŠKODA hranicu jedného milióna vyrobených vozidiel. Vozidlá SUPERB a SUPERB COMBI získali počas rokov množstvo medzinárodných cien a vyhrali množstvo porovnávacích testov.

Na samom začiatku aktuálneho vrcholového modelu značky ŠKODA stojí luxusná osemmiestna limuzína ŠKODA 640 SUPERB, predstavená v roku 1934. Do roku 1949 bolo vyrobených v rôznych verziách okolo 2 500 kusov.

Po viac než 50 rokoch predstavila ŠKODA v roku 2001 na autosalóne IAA vo Frankfurte novú generáciu modelu SUPERB. Nová vlajková loď prevzala kvality svojho predchodcu. Štvordverová verzia liftback ponúkla taký veľkorysý priestor, že si cestujúci na zadných sedadlách dokonca mohli pohodlne prekrížiť nohy. Druhá moderná generácia bola uvedená na trh v roku 2008. Rok po predstavení modelu so splývavou zadnou časťou s inovatívnym otváraním piatych dverí Twindoor, bola v roku 2009 uvedená na trh karosárska verzia SUPERB COMBI. Vďaka veľkému dopytu zdvojnásobila verzia kombi predaj modelového radu SUPERB. Tretia generácia predstavená v roku 2015 stanovila nové štandardy vďaka novým technológiám, inovatívnym asistenčným systémom, vysokej úrovni aktívnej a pasívnej bezpečnosti a väčšej ponuke priestoru.

Od predstavenia v roku 2001 pozbieral model SUPERB množstvo novinárskych cien a ocenení. SUPERB tretej generácie získal iba v roku 2016 po celom svete 31 novinárskych cien.

Značky: