Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Prvé fotografie siluety štvrtej generácie obľúbeného vozidla. Nová ŠKODA FABIA prvýkrát využíva výhody modulárnej platformy MQB-A0 koncernu Volkswagen. Dostupná je najnovšia generácia zážihových motorov

 ŠKODA zverejnila prvú snímku štvrtej generácie modelu FABIA. Silueta ukazuje líniu strechy a nové proporcie vozidla, ktoré prvýkrát využíva modulárnu platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen. Platforma prináša viac priestoru v interiéri, najmodernejšie asistenčné systémy a široké možnosti konektivity. Hnacie ústrojenstvo modelu je poháňané zážihovými motormi novej generácie a vďaka tomu je nová FABIA ideálna pre mladé rodiny, čerstvých absolventov alebo ako druhý rodinný automobil. Svetová premiéra novej generácie modelu ŠKODA FABIA sa uskutoční na jar 2021.

 S využitím modulárnej platformy MQB-A0 koncernu Volkswagen vyrástla nová ŠKODA FABIA v porovnaní s predchádzajúcou generáciou vo všetkých smeroch. Napríklad objem batožinového priestoru, ktorý patrí k prednostiam súčasnej generácie modelu, sa navýšil o ďalších 50 litrov. Vďaka pevnejšej tuhosti karosérie umožňuje platforma MQB-A0 tiež vylepšenia v oblasti pasívnej bezpečnosti, a rovnako tak ponúka širokú škálu moderných asistenčných systémov, ktoré boli doteraz dostupné len pre vozidlá vyššej triedy.

Moderné benzínové motory zaisťujú vysokú účinnosť a dlhý dojazd

ŠKODA sa v štvrtej generácii modelu FABIA spolieha na najmodernejšie benzínové motory. Všetky dostupné pohonné jednotky pochádzajú z generácie Evo koncernu Volkswagen a pýšia sa vysokou účinnosťou a nízkymi emisiami. Nová ŠKODA FABIA je vybavená pohonom predných kolies a zákazníci si môžu vybrať medzi manuálnou alebo automatickou sedemstupňovou prevodovkou DSG. To znamená, že sa tento nový malý automobil značky ŠKODA hodí nie len na jazdu v meste, ale aj na dlhé cesty.

Značky: