Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Škoda Auto zverejnila skicu exteriéru faceliftu štvrtej generácie ikonického modelu Octavia. Najnovšia verzia prináša vylepšený exteriér s novými svetlometmi, prepracovanými nárazníkmi a modernizovanou maskou chladiča. Digitálna premiéra novinky bude 14. februára 2024.

„Oživiť a rozvíjať dizajnové charakteristiky ikon našej značky je fascinujúca úloha. Pri najnovšej modernizácii modelu Octavia sme prepracovali nárazníky a masku chladiča. Zároveň sme vyostrili kontúry svetlometov, čím náš bestseller získal ešte výraznejší a športovejší vzhľad. To spolu s novými prvkami, ako sú LED Matrix svetlomety druhej generácie, zabezpečí modelu Octavia atraktivitu aj v ďalších rokoch,“ hovorí Oliver Stefani, vedúci Škoda Design.

Prepracované optické detaily

Štvrtá generácia modelu Octavia sa dočká faceliftu štyri roky po spustení výroby. Model bude aj naďalej k dispozícii ako liftback a kombi, rovnako ako aj vo verziách Sportline a RS. Medzi vylepšenia vozidla patria pokročilé svetlomety LED Matrix druhej generácie s novým svetelným podpisom, ktoré zabezpečia vynikajúce osvetlenie vozovky. Teraz obsahujú aj Crystallinium, jedinečný kryštalický prvok, ktorý vnútrajšku svetlometov prepožičiava modrý odtieň a zvýrazňuje tak estetiku vozidla.

Úspešný príbeh modelu Octavia

Osviežená Octavia je pripravená pokračovať v doterajšom úspechu modelového radu: od uvedenia prvej modernej generácie na trh v roku 1996 bolo zákazníkom dodaných viac ako sedem miliónov vozidiel. Od roku 2016 je Octavia najpredávanejším kombi v Európe a získala aj množstvo ocenení a uznaní medzinárodnej automobilovej tlače. V roku 2020 boli jej kvality podčiarknuté renomovaným ocenením Red Dot Award za vynikajúci produktový dizajn, a to už tretíkrát v histórii tohto modelového radu.

Značky: