Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Jakub Šiarnik a Kristína Néč-Lapinová boli najrýchlejší na mostíku v Rakúsku

Nina Baumgartner - Red Bull Content Pool

Nina Baumgartner – Red Bull Content Pool

Svetová séria náročných behov na skokanské mostíky, Red Bull 400, pokračovala cez víkend v rakúskom Bischofshofene. Na štarte jubilejného 10. ročníka bolo 800 účastníkov z 18 krajín a nechýbali medzi nimi ani slovenskí reprezentanti, ktorí sobotné preteky doslova ovládli. Slovenský rýchlik, skialpinista Jakub Šiarnik, bol najlepší medzi jednotlivcami v mužskej kategórii a finále vybehol v čase 03:22,84 min. Po augustovom druhom mieste na Štrbskom Plese sa Jakub z víťazstva na rakúskom mostíku Paul-Ausserleitner-Schanze veľmi tešil: „Toto boli zatiaľ moje najťažšie preteky. Konkurencia bola opäť neskutočne silná, takže som nesmierne šťastný, že som vyhral práve na tomto jubilejnom ročníku, znamená to pre mňa veľa,“ povedal Šiarnik po napínavom finále. V tesnom závese za ním do cieľa dobehli Rakúšania Jakob Mayer a Alexander Brandner-Egger.

Nina Baumgartner - Red Bull Content Pool

Nina Baumgartner – Red Bull Content Pool

Aj ženskej kategórii dominovali bežkyne zo Slovenska. Víťaznú trofej si odniesla Kristína Néč-Lapinová, ktorá v auguste, podobne ako Jakub Šiarnik, obsadila na Red Bull 400 Štrbské Pleso druhé miesto. Mostík v Bischofshofene mala pod kontrolou a tešila sa zo skvelého času 04:32,89 min.: „O účasti na týchto pretekoch som sa rozhodla skutočne v poslednej sekunde, a aj preto som nezačala s veľkými očakávaniami. Ale teraz som naozaj veľmi šťastná, pretože som víťazstvo vôbec nečakala.“ Pár sekúnd po Kristíne dobehla do cieľa aj ďalšia slovenská špecialistka na Red Bull 400, Katarína Lovrantová, tretie miesto obsadila Rakúšanka Kerstin Quirchmayr.

Viac informácií o najťažších 400-metrových behoch na skokanské mostíky, no najmä o augustovej zastávke na Štrbskom Plese, nájdete na webe RedBull.sk/400.

Značky: