Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Slovenská štvorica z tímu Brainteaselava prevalcovala cez víkend 21 partií z celého sveta a z Red Bull Escape Room World Championship v Londýne si tak odniesla celkové víťazstvo. A aj parádnu trofej. Logickým myslením, spoluprácou, dômyselnou komunikáciou a rýchlym vyriešením záhady únikovej miestnosti sa im vo finále podarilo predbehnúť súperov z Chorvátska, a to až s desaťminútovým rozdielom.

Foto: Olaf Pignataro/Red Bull Content Pool

Dokonale zohratá partička nadšencov escape room konceptov, v zložení Emil Haas, Daniela Králiková, Michal Burger a Martin Králik, postúpila na svetový šampionát z domácej kvalifikácie. Tohtoročné majstrovstvá sveta boli druhými v histórii a ich dejiskom sa stala hala Red Bull Gaming Sphere v Londýne. Náročnú únikovú miestnosť s názvom Omni’s Escape navrhol špeciálne pre túto príležitosť Dr. Scott Nicholson, ktorý sa venuje dizajnu escape rooms. Hra bola zameraná na tému umelá inteligencia a hráči sa v nej na chvíľu stali hekermi, ktorí mali za úlohu oslobodiť agenta Omni.

Kapitán víťazného tímu, Emil Haas, únikové miestnosti sám navrhuje, ale toto bola pre neho a rovnako aj pre celý tím úplne nová skúsenosť. Na vyriešenie všetkých úloh a hlavolamov v záverečnej hre nakoniec potrebovali iba 27 minút a víťazstvo ich skutočne potešilo: „Je to paráda! Ešte sme nikdy neboli majstrami sveta, takže si tento pocit užívame. Celé dva dni boli veľmi vzrušujúce – nevedeli sme, čo očakávať a ani po skončení sme nevedeli, ako sme dopadli. Cítili sme, že sme mohli byť ešte lepší a bude ťažké postúpiť do finále. Nakoniec sa však ukázalo, že sme boli rýchlejší a vo finále dokonca najrýchlejší!“

Foto: Olaf Pignataro/Red Bull Content Pool

Viac o Red Bull Mind Gamers

Red Bull Mind Gamers je celosvetová platforma, ktorá pravidelne prináša inovatívne hry – pre zábavu, ale hlavne na trénovanie mysle. Či už ste náruživým skladateľom puzzle, pravidelným návštevníkom escape rooms alebo fanúšik Rubika a jeho kocky, tak web redbullmindgamers.com odhaľuje raj práve pre vás. Logika, kreativita, strategické aj vizuálne myslenie, muzikalita a pamäť. Toto všetko preverujú Mind Gamers v mesačných online výzvach, na Majstrovstvách sveta v skladaní Rubikovej kocky a na Majstrovstvách sveta v úniku z escape room.

Platforma Mind Gamers sa na Slovensku premiérovo predstavila v roku 2018 vďaka Red Bull Escape Room  a národným kvalifikáciám v Košiciach, Trnave a Bratislave. Víťazný tím, Brainteaselava, postúpil na Red Bull Escape Room World Championship v Londýne. Prvé majstrovstvá sveta boli v roku 2017 v Budapešti a stali sa veľkou udalosťou vo svete mind gamerov. Hry, výzvy a únikové miestnosti navrhujú Dr. Scott Nicholson spolu s ďalšími mozgami z univerzít MIT či TU Wien.

Značky: