Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Instarea, popredný poskytovateľ Big Data riešení a populačnej analytiky, boduje nielen u svojich zákazníkov ale aj v súťažiach o najlepšie Smart City riešenia. Stojí za úspešným projektom Market Locator, ktorý využíva Big Data k populačnej analytike a pomáha slovenským samosprávam na ceste k moderným Smart Cities.

Projekt začínal pred dvomi rokmi ako ambiciózny slovenský start-up a za krátky čas sa vyprofiloval na lídra pre inovatívne riešenia z oblasti monetizácie veľkých dát a populačnej analytiky. Market Locator nachádza nové spôsoby a myšlienky ako anonymizované informácie veľkých dát využiť k lepšiemu plánovaniu v štátnej správe, samosprávach ako aj súkromných spoločnostiach.

V uplynulých dňoch bolo toto úsilie ocenené hneď dvakrát. CESA (Central European Startup Awards) vyhlásila Market Locator ako najlepšie riešenie pre Smart City, ktoré ponúka účinné nástroje nielen pre moderné mestá ale aj pre inovatívne vlády (SmartGovernment). S pomocou veľkých dát telekomunikačných operátorov poskytuje geolokačnú analýzu pre určenie počtov a štruktúry obyvateľov, originálne štúdie pre optimalizovanie mestskej infraštruktúry a dopravy, nástroje pre mestský marketing a prieskumy a v neposlednom rade aj rýchly komunikačný kanál v prípade výstrah a upozornení.

Tento týždeň získal Market Locator aj nomináciu na počítačových Oskarov v kategórii IT produkt roka 2017, ktoré udeľuje slovenská odborná porota. O víťazoch sa rozhodne začiatkom októbra.

Instarea a Market Locator víťazí už teraz. Pomáha zhodnocovať Big Data telekomunikačných gigantov akými sú Deutsche Telekom, Orange a O2, aktuálne v dvoch krajinách a vstup na ďalšie trhy sa pripravuje. Zároveň nové projekty prinášajú aj nové možnosti a priestor pre šikovných mladých ľudí s nadšením a nápadmi v oblasti veľkých dát. Spojením týchto zdrojov sú Instarea a Market Locator pripravené už dnes ponúknuť kľúčové nástroje umožňujúce samosprávam rozvíjať mestá tak, aby sme v nich mohli spokojne bývať a spoľahlivo cestovať.