Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

› Tretí ročník jedinečného podujatia L’Etape Slovakia by Tour de France sa uskutoční 19. a 20. augusta v okolí Bratislavy

› Na účastníkov čaká trať navrhnutá odborníkmi s Tour de France, profesionálna podpora počas pretekov aj kráľovské vrchárske či šprintérske prémie

› Ako sprievodné vozidlá nebudú chýbať Škoda Enyaq Coupé, značka pripravila aj premiéru Fun karavány, množstvo sprievodných podujatí a aktivít pre deti aj dospelých

› V pelotóne nebudú chýbať známe osobnosti – hokejová legenda Zdeno Chára či bratia Peter a Martin Velitsovci

Slovensko čaká v dňoch 19. a 20. augusta jedinečný víkend, počas ktorého si pretekári aj diváci naplno užijú atmosféru najväčšieho cyklistického podujatia na svete. L’Etape Slovakia by Tour de France prinesie profesionálnu trať, vysokú úroveň podpory od celého tímu organizátorov, ale aj cyklistický festival s množstvom sprievodných podujatí a predstavením francúzskej kultúry. Škoda ako hlavný partner podujatia prinesie na Slovensko po prvýkrát Fun karavánu, ktorá pred pelotónom poteší fanúšikov a navodí tú pravú atmosféru. Pre návštevníkov sú na námestí pred Eurovea pripravené aj sprievodné aktivity, medzi ktorými nebude chýbať dopravné ihrisko, maskot Kodi či výroba cukrovej vaty na bicykli.

L’Etape Slovakia by Tour de France patrí k podujatiam, ktoré si pod svoje krídla na Slovensku či vo svete zobrala spoločnosť Škoda. Tá má cyklistiku jednoducho v DNA a je partnerom všetkých cyklistov, cestných aj horských, profíkov aj amatérov, detí aj dospelých. Jej zakladatelia, Václav Laurin a Václav Klement, začínali totiž v roku 1895 ako výrobcovia bicyklov a dnes značka nadväzuje na svoju históriu podporou svetových cyklistických podujatí ako sú Tour de France či Vuelta. Medzi tie domáce patrí séria pretekov horských bicyklov Škoda Bike Open Tour Open Tour, najväčšie preteky cestnej cyklistiky Okolo Slovenska, či už tradičná Detská tour Petra Sagana, ktorá podporuje mladé cyklistické talenty.

„Sme nesmierne radi, že ako líder vo svojej oblasti a partner všetkých cyklistov môžeme aj tento rok priniesť na Slovensko atmosféru svetového podujatia. Fanúšikov cyklistiky tak vďaka L’Etape Slovakia by Tour de France čaká množstvo zážitkov, skvelé výkony na trati a úžasná atmosféra popri nej. No a osobne sa veľmi teším, že si toto podujatie užijeme spolu s ostatným priaznivcami cestnej cyklistiky priamo v sedle bicykla v pelotóne,“ hovorí Jaroslav Hercog, riaditeľ Škoda Auto Slovensko.

Vychutnajte si nielen preteky, ale aj atmosféru pred ich štartom

Program pretekov je pripravený tak, aby si pretekári mohli užiť nielen samotné preteky, ale aj atmosféru pred ich štartom. Návštevníkov tak čakajú tréningové jazdy pod vedením ambasádorov podujatia, priestor pre spoločné tímové fotografie, predstavenie cyklistických legiend či víťazov predchádzajúcich ročníkov podujatia. V L´Etape Village fanúšikov privíta aj Škoda maskot Kodi, zabaví ich detské dopravné ihrisko, špeciálna fotobúdka, ale aj možnosť vyrobiť si cukrovú vatu energiou z bicykla. Chýbať nebude ani vystavené riaditeľské vozidlo Tour de France, ale aj dve sprievodné vozidlá Enyaq Coupé RS, ktoré budú počas pretekov plniť úlohu riaditeľského vozidla na čele pelotónu. V závere pelotónu bude na bezpečnosť dohliadať Škoda Kodiaq a na trati sa objavia aj obľúbené modely Scala a Karoq.

Vďaka Škoda Fun karaváne so špeciálne upraveným vozidlom Enyaq Sportline, maskotom či darčekmi pre fanúšikov si  v deň hlavných pretekov návštevníci užijú skvelú atmosféru ešte pred samotným prejazdom pelotónu. Pretekárov tak popri trati privíta nálada známa zo svetového podujatia.

Cyklistický sviatok si nenechajú ujsť ani známe osobnosti športového sveta. Okrem zahraničného ambasádora Geoffroya Lequatre prijali aj tento rok pozvanie na podujatie bratia Peter a Martin Velitsovci, s ktorými si budú môcť pretekári zajazdiť v pelotóne v nedeľu na hlavných disciplínach podujatia. Medzi účastníkmi nebude chýbať ani hokejová legenda Zdeno Chára, triatlonista Richard Varga, paraolympionik Jiří Ježek, ako aj víťazi minulého ročníka L´Etape Slovakia, Michal Kollert a Zuzana Boháčová.

Bohatý program pre všetkých

V utorok 15. augusta je pripravený spoločný ženský tréning a vo štvrtok 17. augusta cyklistov čaká jazda po hrádzi ku galérii Danubiana v dĺžke 45 km. Piatok 18. augusta je venovaný jazde cez tri krajiny, kedy účastníci prejdú cez Petržalku, Berg a Rajku a spolu najazdia rovnako 45 km. Spustená bude aj registrácia a prezentácia pretekárov, predstaví sa oficiálne riaditeľské vozidlo Tour de France či, historické cyklistické dresy. V sobotu 19. augusta čaká deti nesúťažná jazda s cyklistickými osobnosťami Kids race, pre dospelých nebude chýbať spoločný tréning na záverečnom úseku trate. Poobedie je venované rodinám a nesúťažnej rodinnej cyklojazde Family ride v dĺžke 35 km. Ženské pretekárky sa môžu tešiť na špeciálny workshop o ženskej cyklistike a fanúšikov čaká predstavenie lídrov tréningových skupín, tímov alebo cyklistických legiend či ambasádorov podujatia s autogramiádou. Nedeľa 20. augusta už prinesie hlavné preteky na trati v dvoch dĺžkach – 60 km s prevýšením 900 m a 112 km s prevýšením 1700 m. Po prejazde cieľovou rovinkou na Kamzíku sa pretekári môžu tešiť na after party v L´Etape Village pri Eurovea so slávnostným vyhlasovaním výsledkov.

Značky: