Ak chcete sledovať televízne vysielanie, nemusíte už chodiť iba za tradičnými operátormi. Čoraz väčšiu popularitu získavajú takzvané internetové televízie, ktoré vám sprístupnia sledovanie televízie na prakticky ľubovoľnom zariadení.

V minulosti sme testovali služby sledovanietv.sk a kuki.tv. Trojicu známych internetových televíznych služieb, ktoré sú dostupné aj na Slovensku, uzatvára Lepší.TV. Jej slovenský web nájdete na stránke lepšia.tv.

Lepší.TV ponúka aplikáciu pre široké portfólio inteligentných televízorov. Podporované sú prakticky všetky značky a tie, ktoré zatiaľ nie sú, majú aplikáciu vo vývoji. V budúcnosti by sa tak mala objaviť aplikácia pre Sharp, Panasonic a tiež aj zariadenie Google Chromecast. My sme testovali aplikáciu pre Android TV na zariadení NVIDIA SHIELD TV.

Lepší.TV tiež ponúka svoj vlastný set-top box s Androidom a umožňuje sledovanie televízneho vysielania aj cez webový prehliadač na počítači. Podporované sú prakticky všetky prehliadače, čo je výhoda v porovnaní s niektorými konkurenčnými službami. A samozrejmosťou je aj aplikácia pre mobilné zariadenia so systémom iOS a Android.

Domovská obrazovka služby Lepší.TV

Lepší.TV sme počas používania testovali na televízore so systémom Android TV, na Android smartfóne, iPade a vyskúšali sme aj webovú verziu. Oceňujeme, že používateľské rozhranie je na všetkých zariadeniach jednotné, takže si nemusíte na každom type zariadenia zvykať na nové prvky.

Služba je dostupná vo forme jedného základného balíka, ktorý obsahuje 89 TV kanálov. Až 36 z nich je v HD kvalite. Balíky s menším alebo väčším množstvom TV kanálov nie sú k dispozícii, môžete si však doobjednať prémiový balík HBO. Mesačný poplatok za Lepší.TV je 7,39 €, k dispozícii je ročná platba vo výške 84,09 €. Za HBO zaplatíte 8,14 € mesačne, resp. 97 € na rok. Praktické je, že služba je bez viazanosti a môžete si ju vyskúšať na jeden mesiac za poplatok iba 10 centov.

Používateľské rozhranie služby je na prvý pohľad jednoduché. Úvodná obrazovka ponúka aktuálny dátum a čas, počasie a tiež informáciu o tom, kto má v daný deň meniny. To je praktické. K dispozícii je aj predpoveď počasia na ďalšie dni. Po ťuknutí na položku Televízia sa však zobrazí podrobný programový sprievodca s televíznym programom a tiež prístupom do archívu. V spodnej časti obrazovky sa prehráva zvolená relácia, pričom máte k dispozícii pomerne veľa možností.

Pri každej relácii je možnosť ťuknúť na položku Informácie alebo si danú reláciu Nahrať. Ak sledujete seriál, v ponuke je položka Ďalšie diely, a tá zobrazuje zoznam odvysielaných, ale aj budúcich dielov. Šikovná vlastnosť.

Najlepší z TV je užitočná ponuka. Pomôže vám vybrať obsah, keď neviete, čo by ste si pozreli

Takisto si môžete ťuknúť na Kalendár pre rýchlejšiu navigáciu v archíve alebo si zobraziť TV kanály v rozdelení podľa kategórií. Obrazová kvalita je v prípade Android TV aplikácie na vysokej úrovni, v nastaveniach si môžete zvoliť kodek h.265 alebo h.264. Zoznam TV kanálov a kvalitu obrazu nájdete na oficiálnom webe lepšia.tv. Tam je k dispozícii aj informácia o TV archíve – niektoré TV kanály majú 7-dňový archív, iné až 30-dňový. TV vysielanie si môžete tiež nahrávať, platnosť nahrávok je 30 dní. A k dispozícii je aj funkcia pozastavenia a pretáčania. K dispozícii je v archíve aj v rámci živého TV vysielania. V prípade archívu nám pretáčanie nefungovalo korektne v prípade niektorých relácií pri použití Android a Android TV aplikácie. Vo webovom rozhraní služby sme s pretáčaním daných relácií nemali problémy.

Lepší.TV tiež ponúka položky Nahrávky a pozreté, VyhľadaťNajlepší z TV. Slovenská lokalizácia nie je zatiaľ úplne bezchybná. Za užitočnú funkciu považujeme najmä položku Najlepší z TV, ktorá urýchľuje výber filmu alebo seriálu, ktorý si pozriete doma. Ak sa vám nechce hľadať konkrétny obsah, otvoríte si túto ponuku a z nej si niečo rýchlo nájdete.

Verdikt

Počas používania služby Lepší.TV sme sa nestretli s technickými problémami s výnimkou nefungujúceho pretáčania v niektorých reláciách pri použití Android a Android TV aplikácie. Pokiaľ hľadáte televíznu službu, ktorú budete môcť sledovať na ľubovoľnom zariadení, Lepší.TV stojí za zváženie. Určite sa oplatí využiť ponuku prvého mesiaca za 10 centov. Oceňujeme aj dobre spracovanú oficiálnu stránku, ktorá obsahuje prakticky všetky potrebné informácie, ktoré by vás mohli pred objednaním služby zaujímať.

Konkurencia v segmente internetových televízií je však silná. V niektorom z budúcich vydaní magazínu TOUCHIT preto prinesieme podrobnejšie porovnanie jednotlivých služieb.

Prečítajte si aj:

Sledujeme mobilnú televíziu

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit