Lenovo ukázalo na MWC jednak smartfón VIBE Shot, ktorý kombinuje telefonovanie a poloprofesionálne fotografovanie a rovnako tak zamiešalo karty aj pri zvuku. A7000 obsahuje 5,5-palcový HD displej s ultraširokými zobrazovacími uhlami a audio technológiou Dolby Atmos. Táto technológia sa objavila najprv v špičkových kinách a neskôr v domácich kinách napr. od firmy Denon alebo Marantz. Teraz po prvý krát vstupuje aj do smartfónu. Vo svojej podstate je to vektorové podanie zvuku, ktorý môže teraz obsahovať 128 stôp. Každá z nich sa spracováva samostatne a vo výsledku potom máte dojem, ako keby ste stáli v strede deja. Ak sa pohybuje auto, alebo sú vo filme akčné scény, viete úplne presne, odkiaľ zvuk prichádza a kam smeruje. Keď si dáte a uši fakt dobré slúchadlá (na MWC sme mali na stánku Lenovo k dispozícii značku Senheiser), budete počuť  rozdiel počuť okamžite. Zvuky ľudí, miest, vecí a hudby sú živšie a obklopujú vás. Prichádzajú zhora, zdola, sú jasné a dobre čitateľné. Hlasy majú širší rozsah, je dobre rozumieť osobám vo filme.

Samozrejme, A7000 je smartfón a teda sa dá s ním aj telefonovať. Používa operačný systém Android 5.0, vo výbave je procesor MediaTek True8Core a podporuje sieť 4G LTE. Má slot pre dve SIM karty. Jeho hrúbka je 7,9 mm a váži 140 gramov. Tento smartfón prichádza v čiernej a bielej farbe.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

V softvérovej výbave je napr. SHAREit na ľahké zdieľanie súborov, fotiek a komunikáciu medzi jednotlivými zariadeniami. Ďalej CLONEit na presun údajov do nového telefónu a SYNCit na zálohovanie kontaktov, SMS správ a zoznamu hovorov. Smartfón Lenovo A7000 bude na Slovensku dostupný v apríli a jeho cena bude od 219 EUR.

Za pozvanie ďakujeme spoločnostiam Samsung a Orange.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.