Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Sony Mobile Communications (“Sony Mobile”) dnes predviedla nový vzhľad značky Xperia™  prostredníctvom prvej “X” série smartfónov, ako aj víziu budúcnosti komunikácie, spolu s ďalšími súvisiacimi zariadeniami, ktoré sú schopné zmeniť spôsob interakcie s okolitým svetom.

„Spoločnosť Sony Mobile bude aj naďalej pokračovať vo vytváraní personalizovaných a inteligentných výrobkov a služieb, ktoré vám umožnia robiť viac a žiť kreatívnejšie ako kedykoľvek predtým,“ uviedol Hiroki Totoki, prezident a CEO spoločnosti Sony Mobilee Communications.

„S našou prehlbujúcou sa vášňou pre technológie, budeme pokračovať vo vývoji nových a zaujímavých funkcií pre naše smartfóny. Zároveň chceme meniť spôsob, akým sa dostávate k informáciám a komunikujete s priateľmi a rodinou na spôsob, ktorý je kontaktnejší, prirodzenejší a zmysluplnejší.

Naše prieskumy hovoria, že užívatelia strávia používaním smartfónu až dvadsaťtri dní ročne, teda takmer štyri roky z priemernej dĺžky života. Našou víziou je zmeniť mainstramové vnímanie, že elektronická komunikácia, to sú produkty, ktoré pohlcujú náš čas a skôr ukázať, ako sa inteligentné zariadenia prispôsobujú a pochopia naše správanie, vďaka čomu je život jednoduchší, príjemnejší, produktívnejší a plnohodnotnejší.”

Prvé smartfóny série “X”: Xperia X, Xperia X Performance a Xperia XA

 Séria Xperia X stelesňuje novú víziu značky Sony Mobile, a to prostredníctvom pridania nových úrovní inteligentnej technológie v rámci obľúbených a uznávaných funkcií a prvkov Xperia: fotoaparát, batéria a dizajn, aby bol každý deň jednoduchší a viac „smart“.

Predpovedať neočakávané je ťažké, ale nie nemožné – Xperia fotoaparát novej generácie posúva spontánne fotenie o úroveň vyššie, umožní vám fotiť  so skvelým zaostrením aj pri impulzívnych a spontánnych záberoch. Úplne nové prediktívne hybridné automatické zaostrovanie v Xperia X, Xperia X Performance bolo vyvinuté v úzkej spolupráci so strojcami Sony fotoaparátu α tak, aby vám umožnilo vybrať si objekt a následne predvídať jeho pohyby, takže akciu zachytíte v perfektnej ostrosti, bez rozmazania.

Pokrokové prvky vyžadujú zodpovedajúcu výdrž batérie. Séria Xperia X disponuje smart správou batérie od Sony, ktorá prináša až dvojdňovú výdrž batérie. Nielen, že vďaka tomu vydrží váš telefón na jedno nabitie dlhšie, ale Xperia X rad profituje aj zo životnosti batérie, ktorá teraz vydrží až dvakrát toľko vďaka Qnovo adaptívnej technológii nabíjania, ako aj Sony inteligentnému systému riadenia batérie. Každý telefón je tiež poháňaný, aby čo najviac vyťažil zo svojich pokročilých funkcií a možností – pri Xperia X je to procesorom Qualcomm Snapdragon 650, pri Xperia X Performance procesorom Qualcomm Snapdragon 820 pre ultra rýchle pripojenie.

Ako súčasť ich zjednoteného dizajnového konceptu, Návrhári spoločnosti Sony skúmali tie najlepšie možné materiály, štruktúry a zakrivenia, aby dosiahli čo najprirodzenejšie uchopenie do dlane. Každý smartfón série X bude mať zahnutý sklenený displej so zaobleným, súvislým rámom, ktorý sa postará o dobre známy tvar pre pohodlný pocit, keď ho držíte v ruke. Jednotný koncept je tiež rozšírená na Xperia XA, ktorá sa vyznačuje ohromujúcim displejom od okraja k okraju, aby sa dokázala hladko integrovať do vášho života.

Úplne nové koncepcie smart produktov Xperia spochybňujú konvenčné kategórie prostredníctvom schopnosti učiť sa a rozpoznávať, prirodzeného užívateľského rozhrania a zmyslového vnímania

Xperia Eye predstavuje koncepčné videnie pre ultra kompaktný, nositeľný fotoaparát so širokouhlou šošovkou – pričom táto flexibilita umožňuje jednoduché pripnutie na oblečenie alebo sa dá nosiť okolo krku. Predstavuje overenie koncepcie s cieľom priniesť uznávané Sony technológie fotoaparátu a snímania do doteraz najmenšieho formátu – aj s 360-stupňovou sférickou šošovkou, ktorá zabezpečí prirodzené zorné pole. Jeho inteligentná technológia spúšte využije pri snímaní detekciu tváre a hlasu, vďaka čomu si budete môcť vychutnať a uchovať momenty života bez toho, aby ste premýšľali nad technológiami.

Koncepcia Xperia Projektor obohatí, posilní a stimuluje kreatívnu rodinnú komunikáciu a interaktívnu projekciu rozhrania na akomkoľvek čistom povrchu. Bude reagovať na dotyk, hlas a gestá presne tak, ako by ste pracovali s displejom svojho smartfónu.

Koncept Xperia Agenta je víziou prispôsobiteľného osobného asistenta, ktorý zvýši kvalitu každodenného života tým, že reaguje na hlas a gestá, ak budete potrebovať získať užitočné informácie, pomoc pri komunikácii a ovládanie domácich spotrebičov. Taktiež využíva hlasovú technológiu Sony a bude reagovať na niekoľko povelov – má zabudovaný fotoaparát a displej projektora pre premietanie obsahu na rôzne povrchy.

Bluetooth ovládač RM-X7BT bude uvedený na trh v lete 2016.

Značky: