Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Sony je hrdá, že môže osláviť desať rokov inovácií vo svete fotografie, keďže uplynulo práve desať rokov od uvedenia jej bezzrkadlových fullframových fotoaparátov radu Alpha. V uplynulom desaťročí posunula spoločnosť Sony hranice fotografickej technológie, zmenila podobu celého odvetvia a ponúkla fotografom a kameramanom špičkové nástroje.

Hlavné míľniky:

2013: Predstavenie prvých bezzrkadlových fullframových fotoaparátov na svete – Sony Alpha 7 a 7R – spôsobilo revolúciu vo fotografovaní. Tieto priekopnícke modely znamenali začiatok stále pokračujúceho vývoja radu Alpha.

2014: Necelý rok potom predstavila spoločnosť Sony variant „S“, ktorý určil nové štandardy pre výkon pri slabom osvetlení s nastavením vysokej citlivosti ISO a nahrávaním videa v rozlíšení 4K.

2015: Fotoaparát Alpha 7R II s prelomovým 42,4 megapixelovým plnoformátovým snímačom so zadným osvitom pokračoval v definovaní nových štandardov vo fotografii.

2017: Fotoaparát Alpha 9, ktorý bol uvedený na trh v roku 2017, ponúkol nepretržité tiché snímanie bez blackoutu pri úctyhodnej rýchlosti 20 snímok za sekundu, čím poskytol športovým fotografom konkurenčnú výhodu oproti ich kolegom, ktorí fotografujú s digitálnymi zrkadlovkami.

• 2020: Sony oznámilo Alpha 7C – najmenší a najľahší full-frame fotoaparát na svete. Nekompromisný výkon v kompaktnom dizajne.

• 2021: Alpha 1, prvá fullframová bezzrkadlovka na svete, ktorá kombinuje snímač s vysokým rozlíšením 50,1 megapixelov s možnosťou záznamu 8k videa a mnohými ďalšími funkciami. Prelomová pre fotografov i kameramanov,  znamenala novú éru v profesionálnom fotografovaní a nakrúcaní.

• 2022: Alpha 7R V, prvý fotoaparát Alpha s AI čipom na spracovanie automatického ostrenia. Najmodernejšie spracovanie umelej inteligencie využíva podrobné informácie o ľudskej podobe a odhaduje postoj na dramatické zlepšenie presnosti rozpoznávania okrem systémov, ktoré detegujú iba tvár a oči. Zároveň zahŕňa aj niekoľko ďalších typov objektov, ako sú zvieratá, vozidlá a hmyz.

Pri príležitosti oslavy tohto míľnika zostavila spoločnosť Sony kolekciu najlepších snímok zhotovených plnoformátovými fotoaparátmi Sony Alpha za posledných desať rokov. Preskúmajte túto vizuálnu cestu pomocou nášho interaktívneho flipbooku. S históriou fotoaparátov Alpha sa môžete zoznámiť aj prostredníctvom našej infografiky nižšie, ktorá vám predstaví revolučnú časovú os fotoaparátov Alpha a ukáže vám, ktoré modely vytvorili tak výnimočný obsah.

Ďalšie informácie o systéme Alpha nájdete na adrese https://www.sony.sk/alphauniverse/

Značky: