Sony potvrdilo uvedenie vylepšenej konzoly

1

Spoločnosť Sony potvrdila príchod novej verzie svojej konzole PS4.

Nepôjde teda o masívnu zmenu, ale o technologický upgrade na úrovni komponentov. Potvrdil to prezident a CEO spoločnosti Andrew House pre denník Financial Times. Modernizovaná verzia sa nebude volať Playstation 4.5, ako sme sa kedysi domnievali.

Prívlastok bude mať Neo a sústredí sa najmä na zrýchlenie grafiky. Inovovaná verzia by mala mať grafickú kartu AMD GCN s 36 jadrami a frekvenciou 911 MHz. To je dvojnásobok jadier aktuálne používanej grafiky, ktorej jadrá bežia na 800 MHz frekvencii. Zrýchlenie by sa malo týkať aj RAM. Kapacitu bude mať rovnakú, teda 8 GB. No pobeží na frekvencii 218 GHz namiesto 176 GHz.

PS4-4k-console-PlayStation-Sony-God-of-War-509419_nowat

UltraHD grafika zvládne chystané hry v 4K rozlíšení a hry na princípe VR. Stále tu však bude požiadavka zo strany Sony, aby nové hry boli bez výhrad kompatibilné s pôvodnou verziu.

Herná výstava E3, ktorá sa koná budúci týždeň však novinku ešte neukáže.

Sony Computer Entertainment mení svoj názov. Šepká sa, že pripravuje PlayStation 4.5

Zdroj: TheNextWeb

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Pingback: Dva nové Xboxy od Microsoftu. Xbox One S a Project Scorpio | touchIT

Pridaj komentár