Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Modely ECM-W3 a ECM-W3S podporujú širokú škálu scenárov nakrúcania videa a model ECM-S1 umožňuje čistý záznam s vysoko kvalitným zvukom pre streamovací mikrofón nahrávajúci zvuk priamo do fotoaparátu.

Spoločnosť Sony rozširuje svoje portfólio mikrofónov a predstavuje bezdrôtové modely ECM-W3 a ECM-W3S a tiež bezdrôtový streamovací mikrofón ECM-S1. Tieto špičkové mikrofóny kombinujú vysoko kvalitné snímanie zvuku s ľahkou konštrukciou. S modelmi ECM-W3, ECM-W3S a ECM-S1 dáva spoločnosť Sony tvorcom videoobsahu možnosť dosiahnuť vynikajúci záznam zvuku pri rôznych scenároch nakrúcania.

Model ECM-W3 má dvojkanálový prijímač a dva mikrofóny a model ECM-W3S má jednokanálový prijímač a jeden mikrofón. ECM-W3 i ECM-W3S sú ideálne pre tvorcov videoobsahu, ktorí pracujú pri nakrúcaní so širokou škálou scenárov, ako sú vlogy a rozhovory, kde umožňujú ľahko zaznamenávať vysoko kvalitné hlasy, aj ďalej od kamery.

Bezdrôtový mikrofón ECM-W3 je ideálnym riešením na rozhovory a diskusie medzi štyrmi očami a mikrofón ECM-W3S vyniká pri snímaní čistých a zreteľných hlasov pri vlogeroch a tvorcoch videoobsahu s dôrazom na prirodzený zvuk. Tieto mikrofóny zabezpečujú výnimočné snímanie zvuku a zároveň účinne redukujú šum. Okrem toho, že sú mikrofóny kompatibilné s päticou Multi-Interface Shoe (MI) a fotoaparátmi Sony, je ich kompatibilita ďalej rozšírená vďaka konektoru USB typu C® a 3,5 mm zvukovému výstupu, ktorý umožňuje pripojenie k mnohým zariadeniam vybaveným konektorom USB a 3,5 mm zvukovým vstupom, ako sú fotoaparáty, chytré telefóny, počítače atď. Mikrofón je vybavený praktickým nabíjacím puzdrom, ktoré umožňuje bezproblémové prenášanie.

Pre profesionálnych video tvorcov a tvorcov obsahu, ktorí vyžadujú špičkovú kvalitu zvuku na nakrúcanie, živé vysielanie a podcasty, bude mikrofón ECM-S1 tým najlepším nástrojom. Mikrofón má kompaktné a ľahké telo a je vybavený tromi veľkými vložkami s priemerom 14 mm vyladenými tak, aby zachytávali ľudský hlas prirodzene a s vysoko kvalitným zvukom. Vďaka bezproblémovému pripojeniu ku kamerám, počítačom a chytrým telefónom bude nevyhnutným pomocníkom pre tvorcov obsahu, ktorí hľadajú dynamický a pútavý audio-video zážitok. Vzhľadom na to, že zvuk je zaznamenávaný priamo do kamery prostredníctvom bezdrôtového pripojenia, nedochádza k „oneskoreniu zvuku a obrazu“, ktoré niekedy pri živom vysielaní vzniká pri oddelenom vstupe zvuku a obrazu do distribučného zariadenia a nie je teda nutná kompenzácia oneskorenia.

Mikrofóny Sony ECM-W3, ECM-W3S a ECM-S1 sú stelesnením odhodlania značky Sony prinášať inovácie a dokonalosť. Vďaka týmto novinkám spoločnosť Sony naďalej posúva hranice zvukovej technológie a umožňuje tvorcom dosiahnuť pozoruhodnú kvalitu zvuku v rôznych oblastiach tvorby obsahu.

Kľúčové vlastnosti bezdrôtových mikrofónov „ECM-W3“ a „ECM-W3S“

Dosahujú vysoko kvalitné snímanie zvuku s redukciou šumu

Model ECM-W3 je tvorený prijímačom a dvomi mikrofónmi a model ECM-W3S je tvorený prijímačom a jedným mikrofónom. Vďaka konštrukcii, ktorá bola navrhnutá so zameraním na kvalitu zvuku, sa podarilo spoločnosti Sony dosiahnuť vysoko kvalitné snímanie zvuku s redukovaným šumom.

Sony ECM-W3S
Sony ECM-W3S

Sú vybavené filtrom na redukciu šumu, ktorý pomocou digitálneho spracovania signálu účinne obmedzuje silný šum a filtrom na redukciu nízkych frekvencií, ktorý potláča nežiadúci nízkofrekvenčný šum, ako je hluk vetra, klimatizácie alebo vibrácie. Okrem toho obmedzuje dodávaná veterná clona šum vznikajúci pri nárazoch silného vetra alebo dychu na mikrofón, takže je možné nahrávať čistý zvuk bez rušivých vplyvov okolitého prostredia. Výsledkom kombinácie filtrov a veternej clony je menšia nutnosť odstraňovania šumu počas postprodukcie.

Po pripojení k fotoaparátu Sony vybavenému päticou Multi-Interface (MI) je prijímač ECM-W3 a ECM-W3S kompatibilný s digitálnym zvukovým rozhraním [i] a fotoaparát potom môže priamo zaznamenávať výstupný zvukový signál.

To umožňuje vynikajúci záznam zvuku s minimálnym množstvom rušivých šumov. Okrem toho je vybavený bezpečnostnou funkciou, ktorá potláča skreslenie zvuku pri vysokej hlasitosti a funkciou tlmenia, ktorá manuálne tlmí zvuk pri zázname zvuku s vysokou hlasitosťou. Modely „ECM-W3“ i „ECM-W3S“ majú nízku spotrebu energie, nízku latenciu a vysokú kvalitu zvuku vďaka rozhraniu Bluetooth 5.3 (Bluetooth Low Energy) a kodeku [ii] LC3Plus.

Väčšie pohodlie vďaka mnohostrannej konektivite

Podpora pätice MI Shoe umožňuje väčšiu flexibilitu pri nakrúcaní bez toho, aby bolo nutné používať batérie alebo káble. Napájanie je zabezpečené priamo z fotoaparátu do prijímača, takže sa nemusíte obávať vybitia batérie [iii]. Model je vybavený konektorom USB typu C®, takže je možné z prijímača vyviesť digitálny zvuk (48 kHz/24bit) do chytrého telefónu alebo počítača pripojeného cez USB [iv]. Okrem toho je vybavený výstupným audio konektorom 3,5 mm mini jackom (stereo), ktorý zabezpečuje kompatibilitu s fotoaparátmi, počítačmi, IC rekordérmi a pod., ktoré nie sú vybavené päticou MI [v]. Okrem toho je súčasťou dodávky ochranný držiak / stojanček konektorov pre päticu s viac rozhraniami, ktorý je možné použiť ako držiak mikrofónu pri pripojení prijímača k inému zariadeniu ako fotoaparátu alebo ho možno pripevniť k chytrému telefónu ako adaptér s otvormi pre skrutky.

Mikrofón je navyše vybavený 3,5 mm mini jackom (monofónnym), ktorý je možné použiť ako vstupný terminál pre externý mikrofón. Možno ho použiť v kombinácii s lavalierovým mikrofónom, napríklad ECM-LV1, s ktorým je možne snímať hlas subjektu, zatiaľ čo mikrofón je skrytý pred zrakmi. Dobíjací mikrofón môžete na plné nabitie používať nepretržite až 6 hodín.

Kompaktné a ľahké, jednoducho prenosné, s nabíjacím puzdrom v balení

Rozmery kompaktného a ľahkého mikrofónu sú 25,0 mm x 52,5 mm x 20,5 mm (š/v/d) a hmotnosť iba 17 g. Rozmery prijímača sú 32,0 mm x 29,0 mm x 50,0 mm (š/v/d) a hmotnosť 25 g. Mikrofóny i prijímače je možné ľahko používať kdekoľvek a kedykoľvek. Pre lepšiu odolnosť sú mikrofóny ECM-W3 a ECM-W3S navrhnuté tak, aby boli odolné proti prachu a vlhkosti [vi]. Vďaka tomu ich môžete bez obáv používať aj vo vonkajšom prostredí.

Ľahké a prenosné nabíjacie puzdro navyše umožňuje nabíjanie na cestách.

Hlavné vlastnosti bezdrôtového /streamovacieho mikrofónu „ECM-S1“

Vysoko kvalitné snímanie zvuku a synchronizácie zvuku a videa pripojením priamo ku kamere

Model ECM-S1 je vybavený tromi vložkami s veľkým priemerom (14 mm), ktoré zodpovedajú trom režimom snímania zvuku: Jednosmerný, všesmerový a stereofónny, ktoré zabezpečujú vysoko kvalitné snímanie zvuku s vysokou citlivosťou a širokou frekvenčnou charakteristikou. Prirodzene nízka úroveň šumu a široký dynamický rozsah mikrofónu umožňujú čistý záznam aj tých najtichších zvukov.

Vďaka vyladeniu na prirodzený a čistý záznam ľudských hlasov dokáže mikrofón počas nahrávania zachytiť realistický zvuk s bohatou textúrou, ktorý je pri streamovacích mikrofónoch jedinečný. Je tiež vybavený filtrom na redukciu šumu, ktorý účinne odstraňuje ostrý šum pomocou digitálneho spracovania signálu a low-cut filtrom, ktorý redukuje nežiadúci nízkofrekvenčný hluk, ako je vietor, klimatizácia a vibrácie a znižuje tak vplyvy okolitého prostredia. Model ECM-S1 disponuje celým radom funkcií, ktoré znižujú hluk a podporujú kvalitné snímanie zvuku.

Nový štýl snímania zvuku s kompaktným, ľahkým telom a všestrannou konektivitou

Mikrofón ECM-S1 je ľahký, váži iba 157 g a má kompaktné rozmery 63,0 mm x 137,5 mm x 63,0 mm (š/v/d) s veľmi ľahkým a kompaktným prijímačom, ktorý váži 25 g a má rozmery 32 mm x 29 mm x 50 mm (š/v/d). Technológia Bluetooth 5.3 (Bluetooth Low Energy) a kodek LC3plus [vii]zabezpečujú nízku spotrebu energie, nízku latenciu a vysokú kvalitu zvuku. Použitie bezdrôtového pripojenia umožňuje nahrávanie, na ktoré nemajú vplyv okolité podmienky. Dosiahnete úplne novú úroveň snímania zvuku, ktorá umožní nahrávať rozhovory a spev za sprievodu hudobných nástrojov vo vysokej zvukovej kvalite.

Pokiaľ ide o konektivitu, prijímač je možné pripojiť ku kompatibilnému fotoaparátu prostredníctvom pätice MI Shoe. Ako mikrofón, tak prijímač sú vybavené konektory USB typu C®, ktoré podporujú 48 kHz/24-bitový digitálny zvukový výstup [viii]. Vďaka tomu môže mikrofón nahrávať vysoko kvalitný zvuk rôznymi spôsobmi, napríklad bezdrôtovým pripojením mikrofónu k počítaču alebo chytrému telefónu cez USB prijímače alebo pripojením mikrofónu priamo k počítaču alebo chytrému telefónu cez USB. Prijímač je vybavený 3,5 mm mini jackom (stereo) ako výstupným zvukovým konektorom.

Vysoká flexibilita, ktorá vyhovuje potrebám rôznych tvorcov

Mikrofón je vybavený nezávislým ovládačom, ktorý upravuje hlasitosť záznamu zvuku. Hlasitosť vstupného zvuku mikrofónu ECM-S1 je možné tiež intuitívne nastaviť pomocou horného voliča a zároveň kontrolovať úroveň vstupného zvuku v reálnom čase pomocou kontrolných svetiel. Vstavaná kontrolka LINK signalizuje stav komunikácie medzi mikrofónom a prijímačom, aby sa zabránilo prípadnému zmeškaniu záznamu.

Pri nahrávaní cez USB pripojenie medzi mikrofónom [ix] a počítačom alebo chytrým telefónom je možné do výstupného konektora mikrofónu pripojiť slúchadlá (bežne dostupné) [x] a sledovať zvuk bez zapojenia pripojeného zariadenia. Hlasitosť slúchadiel je možné nastaviť aj krátkym stlačením ovládača na spodnej strane mikrofónu. Pomocou ovládača nastavenia hlasitosti slúchadiel/pomeru miešania zvuku na mikrofóne môžete nastaviť pomer medzi vstupnou úrovňou hlasitosti zvuku z mikrofónu a úrovňou hlasitosti zvuku z počítača alebo chytrého telefónu cez pripojenie USB.

ECM-S1 a prijímač majú vstavanú batériu na dlhšie používanie. Prijímač je možné používať nepretržite s podporou priameho napájania po pripojení k pätici MI Shoe [xi]fotoaparátu alebo kábla USB typu C®. Mikrofón je možné pri plnom nabití batérie pomocou kábla USB typu C® používať nepretržite až 13 hodín.

Ochranný kryt navyše redukuje praskanie, ku ktorému dochádza, keď sa ústa rečníka priblížia k mikrofónu a jeho dych sa dostane do priameho kontaktu s mikrofónom. To umožňuje nahrávať vokály, rozprávanie a ďalšie zvuky v optimálnych podmienkach. Súčasťou balenia je tiež stojan, ktorý je možné k mikrofónu pripojiť [xii] , a ktorý umožňuje, aby mikrofón pri nahrávaní stál bez opory. Uhol mikrofónu je možné upraviť smerom dopredu alebo dozadu. Stojan je možné prípadne odpojiť, keď sa nepoužíva a 1/4“ závit na spodnej strane mikrofónu umožňuje jeho upevnenie na statív alebo pripevnenie ku komerčne dostupnému mikrofónovému ramenu [xiii].

Ceny a dostupnosť

Bezdrôtové mikrofóny ECM-W3 a ECM-W3S a ECM-S1 budú v predaji od polovice novembra 2023.

Odporúčaná maloobchodná cena modelu ECM-W3 je 499 EUR, odporúčaná maloobchodná cena modelu ECM-W3S je 369 EUR a odporúčaná maloobchodná cena modelu ECM-S1 je 449 EUR.

Podrobné informácie o produkte nájdete na adrese:

Bezdrôtový mikrofón ECM-W3:

https://www.sony.sk/electronics/fotoaparaty-s-vymenitelnym-objektivom-mikrofony/ecm-w3

Bezdrôtový mikrofón ECM-W3S:

https://www.sony.sk/electronics/fotoaparaty-s-vymenitelnym-objektivom-mikrofony/ecm-w3s

Bezdrôtový/streamovací mikrofón ECM-S1:

https://www.sony.sk/electronics/fotoaparaty-s-vymenitelnym-objektivom-mikrofony/ecm-s1

Značky: