Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Vôbec prvýkrát ponúkne kompaktné telo so snímačom APS-C vysoko presné rozpoznávanie objektov pomocou umelej inteligencie a najmodernejší výkon na zhotovovanie snímok a videí

Spoločnosť Sony predstavuje svoju najnovšiu bezzrkadlovku so snímačom APS-C, model a6700. Táto novinka predstavuje dokonalé skĺbenie špičkových schopností na snímanie fotografií i nahrávanie videí z najnovších fullframových modelov Alpha™ a Cinema Line s kompaktným a ľahkým dizajnom radu α6000. Týmto spojením vznikla doposiaľ najpokročilejšia bezzrkadlovka typu APS-C od spoločnosti Sony. 

Vďaka kombinácii obrazového snímača APS-C Exmor R® CMOS so zadným osvitom a rozlíšením 26,0 efektívnych megapixelov s rýchlosťou a výkonom pokročilého procesora BIONZ XR® spoločnosti Sony dosahuje fotoaparát a6700 výnimočný výkon pri zachovaní kompaktnej a ľahkej konštrukcie.

Fotoaparát podporuje záznam videa vo vysokom rozlíšení 4K pri frekvencii až 120 snímok za sekundu i, veľký dynamický rozsah 14+ krokov ii na zachytenie detailov v náročných alebo nedostatočných svetelných podmienkach. Je vybavený obrazovým profilom S-Cinetone™, ktorý sa používa pri profesionálnych modeloch Sony Cinema Line na vycibrený filmový obraz, ktorý nevyžaduje farebné úpravy a poskytuje úžasné zobrazenie odtieňov ľudskej pleti.

Spoločnosť Sony predstavuje aj mikrofón typu shotgun ECM-M1 určený tvorcom videí a vlogerom, ktorý dokáže snímať zvuk vo vysokej kvalite s ôsmimi režimami snímania zvuku vrátane stereofónneho.

„Uvedením modelu a6700 pokračuje spoločnosť Sony vo svojom predsavzatí zvyšovať schopnosti tvorcov na všetkých úrovniach tým, že im poskytne najmodernejšie nástroje, ktoré umožňujú ich kreativitu neúnavne posúvať vpred. Naša vízia nie je statická; spoločnosť Sony bude aj naďalej rozširovať svoj rad fotoaparátov APS-C, aby uspokojila potreby a podporila aktivity v oblasti obrazovej produkcie najrôznejších tvorcov,“ hovorí Yann Salmon Legagneur, riaditeľ produktového marketingu divízie Imaging Solutions zo Sony Europe.

Vysoko presné rozpoznávanie objektov pomocou umelej inteligencie

Najnovší obrazový snímač Exmor R CMOS veľkosti APS-C so zadným osvitom sa môže pochváliť približne 26,0 efektívnymi megapixelmi v spojení s pokročilým procesorom BIONZ XR pre výnimočný obrazový výkon. Štandardná citlivosť ISO ponúkne rozsah od 100 do 32 000 pre fotografie i videá, čo umožňuje snímanie s vysokou citlivosťou a nízkou hladinou šumu. Vylepšená reprodukcia farieb zabezpečuje, že objekty, ako sú ľudia a rastliny, majú prirodzené odtiene, zatiaľ čo funkcia Creative Look umožňuje jedinečné vizuálne vyjadrenie.

Novinka preberá AI procesor z modelu α7R V, ktorý umožňuje vysoko presné automatické ostrenie s rozpoznávaním v reálnom čase (Real-Time Recognition AF). Okrem toho, že novinka rozpoznáva ľudí a zvieratá, ako je pri modeloch radu α6000 zvykom, dokáže novo presne rozpoznať viac objektov, ako sú vtáci, hmyz, autá/vlaky a lietadlá, čo umožňuje široké spektrum rôznych tvorivých prejavov. V spojení s dnes aktuálne uvedeným objektívom FE 70-200mm F4 Macro G OSS iii ponúka ohniskové vzdialenosti 105 až 300 mm v ekvivalente 35 mm plnoformátovej snímky, čím využíva silu teleobjektívu so zoomom na vysoko kvalitné snímanie. Navyše je kompatibilný so širokou škálou objektívov s bajonetom E-mount.

Vynikajúci výkon pri nahrávaní videa v 4K120p i

Model a6700 využíva dáta zodpovedajúce rozlíšeniu 6K a zabezpečuje tak vynikajúce nahrávky videí v rozlíšení 4K, vrátane podpory záznamu s vysokou frekvenciou 4K 120 snímok za sekundu. Je vybavený technológiou S-Log3, ktorá ponúka rozsah 14+ krokov ii a zabezpečuje mimoriadnu gradáciu. Model a6700 využíva tiež technológiu S-Cinetone, ktorá zabezpečuje pôsobivé vykreslenie tónov pleti a zvýraznenie objektov. Tieto technológie boli zdokonalené v rámci vývoja radu Cinema Line. Funkcia AI-driven Auto-Framing iv zase plynule sleduje objekty a eliminuje potrebu manuálneho pohybu s kamerou. Na tele je umiestnená pätica Multi-Interface (MI) kompatibilná s digitálnymi zvukovými rozhraniami. V spojení s novým mikrofónom typu shotgun ECM-M1 umožňuje priamy digitálny prenos zvuku a zachytenie vysoko kvalitného a nedegradovaného zvuku.

Mobilita, ovládateľnosť a konektivita jedinečná pre kompaktné a ľahké zariadenia

Vďaka kompaktným rozmerom (cca 12 cm × 7 cm × 8 cm a hmotnosti cca 493 g v), je a6700 veľmi dobre prenosný. Má používateľsky prívetivý dotykový LCD displej s variabilným uhlom náklonu a moderné dotykové menu na jednoduché ovládanie. Nechýba ani prispôsobiteľný predný volič a prepínací volič na snímky, videá a režimy S&Q. Je vybavený optickým päťosovým systémom stabilizácie obrazu v tele s možnosťou korekcie o 5,0 krokov vi rýchlosti uzávierky na fotografovanie a režimom Active Mode vii zabezpečujúcim stabilný záznam.

Pokiaľ ide o konektivitu, fotoaparát teraz podporuje aplikáciu Creators‘ App viii na bezproblémové nahrávanie videí a snímok do cloudových služieb. Spoločnosť Sony tiež plánuje uviesť na trh v júli 2023 novú verziu „Camera Remote SDK“, ktorá umožní vzdialené ovládanie a úpravy nastavenia.

S ohľadom na životné prostredie a prístupnosť

Za posledných 10 rokov nahradila spoločnosť Sony približne 379 ton ix primárneho plastu recyklovaným plastom, ktorý využíva na výrobu digitálnych fotoaparátov a digitálnych videokamier. Na výrobu tela fotoaparátu sa aktívne používajú recyklované materiály, vrátane SORPLASTMx. Tým sa znižuje dopad na životné prostredie bez toho, aby bola obmedzená funkčnosť. Okrem toho je model vybavený funkciou Screen Reader xi, ktorá nahlas číta menu a obrazovku prehrávania videa a pomáha tak pri obsluhe, čím podporuje tvorivú činnosť najrôznejších tvorcov.

Mikrofón typu shotgun ECM-M1

ECM-M1 je prvý mikrofón typu shotgun na svete s ôsmimi voliteľnými režimami záznamu zvuku xii. Vďaka 4 mikrofónnym vložkám a jedinečnej technológii smerovania zvuku a pokročilému digitálnemu spracovaniu ponúka rozmanité režimy vrátane stereofónneho. Jeho ultrasmerový režim zachytáva zvuk cielene spredu (v šírke 30 stupňov) a zároveň účinne potláča ostatné zvuky, pričom sa dynamicky prispôsobuje okolitému zvuku. Tento režim je ideálny na rozhovory a zhotovovanie selfie záberov, kedy je snímaná osoba vždy pred mikrofónom.

Novo pridaný volič režimov s aretáciou zabezpečuje jednoduché a bezpečné prepínanie režimov snímania zvuku. Model ECM-M1 je vybavený nástrojmi na redukciu šumu, ako je filter na zníženie šumu na pozadí a filter na zníženie šumu s nízkymi frekvenciami na minimalizáciu vibrácií a nízkofrekvenčného šumu. Tieto filtre sú implementované prostredníctvom digitálneho spracovania signálu, čo maximalizuje kvalitu zvuku vo fáze záznamu a znižuje tak potrebu zložitého následného spracovania. Podporuje tiež štvorkanálové nahrávanie (iba kompatibilné kamery), ktoré umožňuje bezpečné nahrávanie vo všesmerovom režime na kanáloch 3 a 4, zatiaľ čo kanály 1 a 2 sa zameriavajú na vybraný smer. Kompaktný a ľahký model ECM-M1 zvyšuje mobilitu a umožňuje tvorcom zachytiť vysoko kvalitný zvuk v rôznych situáciách. Mikrofón jednoducho pripevnite do pätice Multi Interface Shoe na kompatibilnom fotoaparáte a získajte priame pripojenie napájania a zvuku bez potreby ďalších káblov alebo batérií. Pri pripojení cez päticu Multi Interface Shoe kompatibilného fotoaparátu, ktorý je vybavený vstavaným digitálnym zvukovým rozhraním, je zvukový signál prenášaný priamo do fotoaparátu v digitálnej podobe, takže nemôže dôjsť k jeho degradácii. Jednoduchý prepínač taktiež zabezpečuje kompatibilitu s celým radom fotoaparátov využívajúcich analógové rozhranie.

Ceny a dostupnosť

Nový model a6700 bude v predaji od polovice júla za odporúčanú cenu 1 709 EUR.

Nový model ECM-M1 bude v predaji od polovice augusta za odporúčanú cenu 389 EUR.

Značky: