Xperia M4 Aqua sa výrazne podobá na Xperiu Z3. Spoločnou črtou je aj vodotesnosť. 

Spoločnosť Sony dnes svetu ukázala dve nové zariadenia. Z4 Tablet doplnil nový smartfón Xperia M4 Aqua, ktorý sa svojou cenou radí medzi zariadenia strednej triedy. Bude sa predávať za 299 EUR, na trhu sa má objaviť počas jari a príjemne nás prekvapil svojim vyhotovením aj vodotesnosťou.

Smartfón na prvý pohľad pripomína aktuálnu vlajkovú loď spoločnosti Sony. Podobnosť s Xperiou Z3 nie je náhodná – smartfóny majú totožný dizajn tela aj bočných rámikov. Líšia sa použitým materiálom. M4 Aqua má na pohľad kovové rámiky, tie sú však v skutočnosti vyrobené z plastu. Počas používania vám to vadiť nebude a telefón na pohľad vyzerá naozaj dobre. Smartfón je ľahký, má hmotnosť 136 gramov.

Xperia M4 Aqua zaujme aj 64-bitovým procesorom. Ide o prvý Sony smartfón, ktorý má 64-bitový čip. Konkrétne ide o model Qualcomm Snapdragon 615 s integrovaným 4G LTE pripojením a až 2-dňovou výdržou batérie. Operačná pamäť má veľkosť 2 GB RAM, telefón bude dostupný v 8 GB a 16 GB verziách a štyroch farebných prevedeniach. Zadný fotoaparát ma 13MP, predný 5MP. Telefón sme vyskúšali a prinesieme vám aj video Prvý dotyk.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Za pozvanie ďakujeme spoločnostiam Samsung a Orange. 

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit