Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Už tretí rok po sebe získané ocenenie naďalej potvrdzuje úsilie spoločnosti o udržateľnosť

Spoločnosť Epson získala už tretí rok po sebe ocenenie DataMaster Lab GREEN Award za svoje inovácie atramentových tlačiarní a celkové úsilie v oblasti udržateľnosti.

Technický riaditeľ organizácie DataMaster Edward Bilson toto rozhodnutie zdôvodnil následovne: „Veľká časť inovácií v oblasti tlače sa deje vo svete atramentových tlačiarní a spoločnosť Epson ich tvorí najviac. Čo je ale možno ešte dôležitejšie, v spoločnosti Epson sú inovácie vždy prepojené s udržateľnosťou.“

Nový rad AM-C kancelárskych tlačiarní Epson Heat-Free PrecisionCore a jeho ohľaduplnosť voči životnému prostrediu boli síce dôležité pri rozhodovaní, podľa Edwarda ale nie sú dôvodom ocenenia len samotné produkty alebo záväzky k udržateľnosti:

„Hlavný dôvod je, že do toho dávate srdce.“

Marcel Divín, National Sales Manager CZ&SK zo spoločnosti Epson Europe dodáva: „Je skvelé vedieť, že náš záväzok k udržateľnosti oceňuje tak vážený inštitút. Naše atramentové tlačiarne s technológiou Heat-Free spotrebujú podstatne menej energie ako porovnateľné laserové tlačiarne a pritom používajú menej spotrebných dielov, čo má za výsledok významné zníženie odpadu.“

Pri rozhodovaní o oceneniach zaujíma DataMaster holistický pohľad a popri výkone samotných produktov berie do úvahy aj uhlíkovú stopu dodávateľských reťazcov tlačového spotrebného materiálu alebo akreditácie výrobných závodov.

Ocenenie DataMaster Lab GREEN Awards je udeľované výrobkom, ktoré majú vďaka svojmu prevedeniu, výrobe, použitým technológiám a distribučným stratégiám výrobcov najmenší celkový dopad na životné prostredie.

Marcel Divín dopĺňa: „Náš záväzok k udržateľnosti trvá. Od roku 2018 sme do vývoja našej tlačovej hlavy PrecisionCore investovali cez pol miliardy eur a nedávno sme sa zaviazali investovať 100 miliárd jenov (približne 700 miliónov eur) do ďalšieho vývoja udržateľných technológií, dekarbonizácie a recyklácie zdrojov. Tiež plánujeme do roku 2050 prestať používať podzemné zdroje.“

Značky: