Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

HP Inc. na veľtrhu IMTS (International Manufacturing Technology Show) 2022 oznámila komerčnú dostupnosť svojho riešenia Metal Jet S100.

Zariadenie HP Metal Jet S100 umožňuje navrhovať inovatívne produkty a digitálne tlačiť kvalitné diely v masovom meradle, čím prispieva k transformácii priemyselných odvetví a pomáha využiť technológiu 3D tlače kovových dielov v masovej výrobe.

Spracovateľský priemysel sa v poslednom desaťročí výrazne premenil a jeho súčasná hodnota sa odhaduje na približne 12 biliónov dolárov.[1] Nachádzame sa v počiatočnej fáze štvrtej priemyselnej revolúcie, ktorej hlavnou hybnou silou je práve rýchly rozvoj technológií 3D tlače, ktoré umožňujú rýchlejšie prichádzať s novými technickými návrhmi a zlepšovať výrobné procesy.

V súčasnej dobe môžeme sledovať, ako sa celé priemyselné odvetvia, od priemyselnej výroby až po výrobu spotrebných produktov, či od zdravotníctva až po automobilový priemysel, snažia digitálne transformovať svoje výrobné procesy a dodávateľské reťazce, aby lepšie obstáli vo svete, kde sa stala novou normou nepredvídateľnosť,“ uviedol Didier Deltort, prezident divízie Personalization and 3D Printing spoločnosti HP.

Nový tlačový stroj HP Metal Jet S100

Nové riešenie HP Metal Jet S100 otvára dvere pre digitálnu transformáciu celého odvetvia kovovýroby, pričom sa výrazne zameriava na komplexné riešenia určené pre dodávateľské reťazce zahŕňajúce softvér aj hardvér, ktoré vychádzajú z potrieb zákazníka a nových možností návrhu produktov.

Riešenie Metal Jet S100 umožňuje nasadenie v priemyselnej výrobe ako súčasť integrovaných pracovných postupov a zahŕňa možnosť predplatného a ďalšie služby – to všetko poskytuje zákazníkom bezprecedentné technické a obchodné výhody, ktoré im pomáhajú dosiahnuť vytýčené ciele v oblasti transformácie podnikania. Ide o modulárne zariadenie, ktoré umožňuje, aby vyrábané diely pri výrobe putovali štyrmi rôznymi stanicami, čo znamená, že používatelia môžu prevádzkovať nepretržitú výrobu kovových dielov v masovom meradle.

Od prvého predstavenia prelomovej technológie Metal Jet v roku 2018 pracujeme na vývoji najpokročilejšieho komerčného riešenia pre hromadnú 3D tlač kovových dielov,“ uviedol Ramon Pastor, globálny riaditeľ a generálny manažér divízie 3D Metals spoločnosti HP Inc. „Kovové diely vyrábané metódou 3D tlače sú kľúčovou hnacou silou digitálnej transformácie a nové riešenie Metal Jet S100 poskytuje našim zákazníkom prvotriedne možnosti spracovania kovových dielov od prvých návrhov až po výrobu, ale predovšetkým im pomáha využiť neobmedzený potenciál digitálnej výroby.“

Jedinečné odborné znalosti a duševné vlastníctvo spoločnosti HP v oblasti technológie termálnej atramentovej tlače a latexovej tlače prinášajú výhody v oblasti nákladov, kvality, produktivity a spoľahlivosti. Termálna atramentová tlačová hlava spoločnosti HP výrazne zvyšuje rýchlosť tlače, kvalitu dielov a opakovateľnosť. Pokročilé technológie latexovej tlače vyvinuté spoločnosťou HP prinášajú významné výhody samotnému spojivu, umožňujú vytvárať pevnejšie ekologické diely, eliminujú potrebu odstraňovania spojiva a zaručujú kvalitu potrebnú pre priemyselnú výrobu.

Medzi hlavné výhody technológie HP Metal Jet patria:

  • Nový inovatívny dizajn: Nové geometrické riešenia, riadenie hustoty a návrhy odľahčených alebo konsolidovaných kovových dielov posúvajú hranice možností 3D tlače.
  • Ekonomickejšia výroba na strane zákazníka: Skracujú sa procesné kroky potrebné na vytvorenie dielov a zároveň sa znižujú náklady vzniknuté v dôsledku nutnosti manuálneho spracovania alebo požiadaviek na zložitosť, čo zvyšuje efektivitu v celom dodávateľskom reťazci.
  • Vyššia produktivita: Tryskanie spojiva môže zvýšiť produktivitu desaťnásobne, pretože oproti bodovému procesu umožňuje spracovanie po vrstvách. Vďaka izotropným vlastnostiam tiež odpadá následné spracovanie a odstraňovanie podpier a použitie kovových práškov je tiež cenovo výhodnejšie ako použitie prášku na 3D tlač pomocou lasera.
  • Vyššie rozlíšenie umožňuje výrobu kvalitnejších dielov: Tlačové hlavy HP sú výsledkom desaťročia vývoja priemyselnej technológie termálnej atramentovej tlače, definujú geometriu celého systému, poskytujú vysoké rozlíšenie a zaručujú jeho robustnosť, preto sa kovové diely masovo vyrábané metódou 3D tlače stávajú životaschopnou voľbou pre komerčnú výrobu.

Inovatívna spolupráca, prelomové aplikácie

Medzi hlavné výhody technológie Metal Jet patrí pokrok vo výrobných procesoch a nové aplikácie, k čomu je ďalej nutné pripočítať vyššiu produktivitu, nízke náklady na diel a vynikajúcu kvalitu.

Spoločnosť HP si už vybudovala silnú pozíciu u popredných partnerov a zákazníkov, ako sú GKN, Parmatoch, Cobra Golf, Legor Group, Volkswagen a ďalšie. Spoločnosť HP tiež spolupracuje na možnostiach hromadnej výroby kovových dielov s novými partnermi a zákazníkmi po celom svete vrátane spoločnosti Domin Digital Motion, inovatívne priemyselné spoločnosti zamerané na hydraulické systémy a ventily, spoločnosti Lumenium, začínajúceho vývojára pokročilých rotačných motorov, a spoločnosti Schneider Electric.


[1] Zdroj: https://www.contextworld.com/3d-printing-industry-sees-accelerating-five-year-26%25-cagr-materials-revenue-growth-as-annuity-streams-shift-to-manufacturing- aggregate-materials-revenue-accelerates-as-installed-base-of-industrial-and-professional-3d-printers-grows

Značky: