Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Synology predstavila nové 12-šachtové zariadenie RackStation RS2421+ a jeho verziu s redundantným napájaním RS2421RP+. Oba systémy sú navrhnuté tak, aby poskytovali vynikajúci výkon v rozsiahlych aplikáciách všeobecného úložiska, vrátane použitia ako zálohovacieho a súborového servera, či servera privátneho cloudu.

Nové zariadenia sa môžu v porovnaní so svojimi predchodcami pochváliť významným zvýšením výkonu1. Ponúkajú o 103 % vyššiu hodnotu IOPS náhodného zápisu a o 161 % vyššiu hodnotu IOPS pri náhodnom čítaní. Taktiež ponúkajú o 26 % vyšší výkon sekvenčného čítania na úrovni 2200 MB/s a o 63% vyššiu priepustnosť sekvenčného zápisu na úrovni 1154 MB/s2.

Prispôsobiteľné pre ľubovoľné prostredie

Do zariadení RS2421+ i RS2421RP+ je možné nainštalovať sieťovú kartu Synology 10GbE a 25GbE3 a tým zvýšiť priepustnosť siete, prípadne je možné pomocou karty adaptéru Synology M.2 a vďaka diskom Synology SNV3400/3500 NVme SSD vytvoriť medzipamäť SSD4, ktorá predstavuje cenovo výhodný spôsob, ako zvýšiť hodnotu IOPS náhodného čítania a zápisu v prípade polí pevných diskov bez toho, aby došlo k obsadeniu štandardných šácht na pevné disky

Zariadenia podporujú pamäť EEC DDR4 o veľkosti až 32 GB5. Prostredníctvom rozširovacej jednotky RX1217(RP) je možné rozšíriť počet šácht o 126 a zvýšiť tak ich celkový počet na 24. Na zariadenia sa vzťahuje trojročná obmedzená záruka spoločnosti Synology, ktorú je možné vo vybraných oblastiach predĺžiť až na 5 rokov7.

Viac ako 150 aplikácií rozširujúcich funkcie súborového serveru

Všetky zariadenia Synology NAS používajú operačný system DiskStation Manager (DSM), ktorý ich vzájomne prepája do ekosystému výkonných riešení s bohatými funkciami.

Služba Hyper Backup umožňuje používateľom zálohovať dáta z NAS zariadení do cloudu a iných cieľov a súprava Active Backup Suite zabezpečuje robustné zálohovanie klientov so systémom Windows, serverov, súborových serverov a virtuálnych počítačov. Služby Synology Drive, Chat a Office ponúkajú kancelárske aplikácie, funkcie zdieľania súborov a funkcie chatu prístupné prostredníctvom webového prehliadača a umožňujú tak plynulú spoluprácu medzi zamestnancami z pohodlia ich domova.

Služba Surveillance Station premení tieto zariadenia na univerzálne riešenia sledovania s podporou až 40 kamier8. Certifikovaná integrácia so systémami VMware, Windows a ďalšími virtualizačnými platformami zabezpečuje bezproblémovú správu úložiska virtuálneho počítača.

Dostupnosť

Zariadenia RS2421+ a RS2421RP+ môžete zakúpiť už dnes u predajcov Synology vo vybraných krajinách.

1 Porovnávané boli jednotky RS2418+ a RS2418RP+ predchádzajúcich generácií.

2 Hodnoty boli dosiahnuté v laboratóriách spoločnosti Synology pri optimalizovaných nastaveniach siete a konfigurácie. Skutočný výkon sa môže líšiť podľa prostredia. Všetky podrobnosti o nastavení testu sú uvedené na stránke výkonu na webe spoločnosti Synology.

3 Medzi kompatibilné sieťové karty patria E25G21-F2, E10G21-F2, E10G18-T2, E10G18-T1. Aktuálny zoznam kompatibilných zariadení sa nachádza na tomto odkaze.

4 Medzipamäť NVMe SSD je možné aktivovať pomocou kariet adaptéru SSD Synology M2D20 alebo E10M20-T1 s nainštalovanými diskami SNV3400/3500 NVMe SSD.

5 Upgrade na maximálnu úroveň pamäte umožňuje použiť viacero súbežných pripojení, viac virtuálnych počítačov hostovaných pomocou nástroja Virtual Machine Manager, väčšiu veľkosť zväzkov a ďalšie rozšírenia. Konkrétne podrobnosti sú uvedené v brožúre daného zariadenia.

6 Zariadenia RS2418+ a RS2418RP+ podporujú disky LFF (3,5”) alebo SFF (2,5”) SATA. Kompatibilitu diskov zistíte v zozname kompatibilných zariadení Synology. Kapacitu oboch jednotiek je možné rozšíriť pomocou samostatne zakúpenej rozširovacej jednotky Synology RX1217(RP).

7 Záručná doba začína dátumom zakúpenia uvedeným na vašom doklade. Ďalšie informácie o našej obmedzenej záruke na produkt. Na zariadenia RS2421+ a RS2421RP+ sa vzťahuje obmedzená 3-ročná záruka na hardvér, ktorú je možné v niektorých oblastiach pomocou voliteľného balíčku so servisným doplnkom EW202 s ďalšou dvojročnou zárukou rozšíriť až na 5 rokov.

8 Súčasťou balíčka Surveillance Station sú dve bezplatné licencie na kamery. Pripojenie viacerých kamier alebo zariadení vyžaduje ďalšie licencie.

Základné informácie o spoločnosti Synology

Spoločnosť Synology, ktorá je priekopníkom v oblasti správy dát, neprestáva inovovať a prispôsobovať sa neustále vyvíjajúcim technológiám. Znovu a znovu prináša nové možnosti, medzi ktoré patria najmä riešenia pre dátové úložiská, zálohovanie, spolupráca na súboroch či správa videí a sieťovej infraštuktúry. A to všetko navrhnuté s jediným cieľom – ponúkať centralizovanú platformu zjednodušujúcu správu IT, ktorá bude hnacím motorom digitálnej transformácie pre firmy po celom svete.

Značky: