Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

BMW Motorrad zjednodušuje bezdrôtovú komunikáciu motocyklistov s dvoma novými výrobkami. Nový komunikačný systém Fit-for-All sa dá zabudovať prakticky do akejkoľvek prilby. Prepojenie tohto systému s novým komunikačným modulom Bike-to-Bike umožňuje aj skupinovú komunikáciu s ostatnými jazdcami na motocykloch.

Komunikačný systém BMW Motorrad Fit-for-All umožňuje jazdcom, aby boli navzájom v kontakte, počúvali obľúbenú hudbu, viedli telefónne hovory a počúvali navigačné pokyny navigácie BMW Motorrad Navigator. Nový systém Fit-for-All je vhodný pre všetky motocyklové prilby BMW (okrem BMW Motorrad Bowler) a môže byť zabudovaný aj do prilieb iných výrobcov. Základný súbor Fit-for-All dopĺňa ponuku už dostupných komunikačných systémov BMW Motorrad.

Komunikačný systém nezávislý od prilby vznikol ako prostriedok na komunikáciu medzi jazdcom a jeho spolujazdcom, avšak v súkromnom režime a prostredníctvom komunikačného modulu Bike-to-Bike umožňuje komunikovať až šiestim motocyklistom. Systém Fit-for-All je kompatibilný s existujúcimi komunikačnými systémami BMW Motorrad.

Dosah komunikačného modulu medzi dvoma motocyklami je až 300 metrov. V skupine sa za ideálnych podmienok zvýši dosah až na 2 kilometre. Jazdci si môžu pomocou bezplatnej aplikácie vybrať medzi súkromným a verejným režimom. Vo verejnom režime možno navzájom prepojiť až šesť motocyklov.

Komunikačný systém Fit-for-All možno pohodlne ovládať pomocou troch tlačidiel. Rôzne kombinácie tlačidiel umožňujú jednoduché párovanie so systémom interkomu, ovládanie hlasitosti, zapínanie a vypínanie a tiež prístup do konfiguračného nastavenia. Ovládacia jednotka sa nachádza na ľavej strane prilby a odoláva UV žiareniu ako i poveternostným vplyvom.

Okrem bezdrôtového hlasového spojenia medzi jazdcom a spolujazdcom umožňuje systém Fit-for-All aj komunikáciu s ďalšími zariadeniami podporujúcimi technológiu Bluetooth. To znamená, že možno prijímať aj pokyny od navigácie BMW Motorrad Navigator. Ak sa v blízkosti nachádza vhodný mobilný telefón, môže jazdec prijímať aj telefonické hovory. To isté platí pre prehrávanie hudby cez audiosystém BMW alebo kompatibilné koncové zariadenia. To všetko nielen pre jazdcov, ale aj pre spolujazdca.

Príjemný zážitok z komunikácie za jazdy zaisťuje automatické potláčanie hluku, čisté prehrávanie hudby a vysoká kvalita reči. Prevádzka bez dobíjania je možná až 8 hodín (kapacita batérie je až 560 mAh).

Značky: