Tím Jaia Menona, šéfa výskumu spoločnosti Dell, sa snaží vyrobiť z počítačov, notebookov a tabletov nových domácich miláčikov.

Tie dokážu v blízkej budúcnosti nielen rozpoznávať tváre, ale aj nálady. Váš notebook alebo tablet bude vedieť, kedy sa pri ňom nachádzate, či ste to vy a podľa toho sa uzamkne aby zabránil nechcenému vniknutiu. Systém nazvaný Dell Technology Outlook bude taktiež schopný snímať vaše emócie a nálady pomocou merania niektorých biologických parametrov.

Kým zariadenie bežne sníma jedného používateľa, na TEDx konferencii v Amsterdame bol použitý rovnaký princíp na monitorovanie obecenstva v prvých dvoch radoch. Je to výborná pomôcka pre rečníkov TEDu. Dell Technology Outlook zistil demografiu obecenstva, pohlavie či vek a poskytoval odozvu, napr. či je výklad zaujímavejší viac pre ženy ako mužov. Spíkerom a organizátorom TEDu sa to zapáčilo natoľko, že systém chcú využívať na každej konferencii.

Riešenie bude možné použiť aj v hernom svete. Ak zariadenie spozná, že sa nudíte, spestrí hru alebo zvýši obtiažnosť. Inteligentný softvér rozpozná prítomnosť dieťaťa a ponúkne tak rodičom možnosť zabrániť mu v prístupe na niektoré stránky či aplikácie. Tieto inovácie by sa v budúcnosti dali uplatniť aj v iných odvetviach. Napríklad v zdravotníctve či bankovníctve.

Už to nebude iba o GPS. Mobilné zariadenia budúcnosti dokážu rozpoznať aj našu náladu

Už to nebude iba o GPS. Mobilné zariadenia budúcnosti dokážu rozpoznať aj našu náladu

Zdroj: VentureBeat

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit