Služba dáva do poriadku medzeru, ktorú doteraz ticho tolerovala.

Kúpou hry na platforme Steam vám vzniká nárok na vrátenie peňazí za vopred špecifikovaných podmienok. Už pred 8 rokmi Valve ponúkalo vrátenie peňazí bez toho, aby sa vás čokoľvek pýtalo. Pri kúpe ktorejkoľvek hry a požiadanie o vrátenie peňazí do 14 dní a zároveň, ak ste hru nehrali dlhšie ako 2 hodiny, ste dostali svoje peniaze naspäť. Bez zbytočných otázok a zisťovaní, prečo tak robíte. Situácia sa teraz zmenila a na nové podmienky upozorňuje magazín The Verge s odvolaním na aktualizované podmienky na Steame.

Tento spôsob by mohol fungovať aj naďalej, avšak na platforme sa objavovali hry s takzvaným skorým prístupom alebo pokročilým prístupom. V praxi to znamenalo to, že ľudia si hry mohli zahrať akokoľvek dlho chceli ešte pred samotným oficiálnym uvedením hry. Po uvedení sa dalo požiadať o vrátenie peňazí a takto dostali používatelia svoje peniaze späť. To aj v prípade, že sa danú hru hrali, dá sa povedať neobmedzene. Steam okrem toho ponúkal aj funkciu rodinného zdieľania.

Nové pravidlá teraz určujú to, že čas, ktorý strávite hraním hry aj pred jej oficiálnym vydaním, sa už bude počítať do dvojhodinového limitu na refundáciu. Jediná situácia, kde sa podobný limit nezapočítava je beta testovanie.

Používatelia budú môcť aj naďalej požiadať o vrátenie peňazí, aj keď budú hrať hry v takzvanom Early Access alebo Advanced Access. Nesmú však prekročiť viac ako 2 hodiny hrania a požiadať o vrátenie peňazí musia do 14 dní, odkedy bude hra oficiálne vydaná v plnej verzii.

steam families betaZdroj: Steam
Funkcia rodinného zdieľania na Steame

Zdroj: The Verge, Valve

Prečítajte si aj:

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.