Stiahnite si Opera Free VPN, získate ochranu súkromia na internete

1

V máji Opera spustila bezplatnú a neobmedzenú službu VPN pre iOS, teraz prichádza na Android.

Služba sa volá Opera Free VPN a na rozdiel od aplikácie Opera Max nejde o proxy, ktoré by komprimovalo dáta na šetrenie dátového limitu. Je to aplikácia na bezpečné pripojenie cez VPN s možnosťou blokovania tzv. trackerov. Teda prvkov, ktoré by vás v digitálnom svete mohli nejako identifikovať. Odfiltrujete tak reklamné identifikátory.

Opera Free VPN umožňuje preverenie vašej Wi-Fi z pohľadu bezpečnosti a poskytne vám vyhodnotenie na základe jej testovania. Máte možnosť sa pripojiť na 5 krajín a zároveň tak získať virtuálnu identitu spojenia z novej krajiny. V predvolenom nastavení získate pripojenie na vybranú krajinu automaticky, môžete si však vybrať ručne. Opera hovorí o tom, že získate pripojenie ku vami geograficky najbližšej krajine. Je tu aj pripojenie do Nemecka, no automatický režim pre nás zvolil Holandsko.

Veľmi dobrá appka aj vtedy, keď používate dátový spoj operátora.

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Neviem, či je na mieste hovoriť o ochrane súkromia, keď moje dáta tečú cez konkrétne servery a Opera Free VPN asi nie je open source, takže neviem nič o možnosti odchytávania a dešifrovania mnou posielaných informácií 🙂

Pridaj komentár