Vydanie nového grafického ovládača je zatiaľ príprava na budúcu kompatibilitu s novými Windows 11.

Zároveň je to ale pozitívna správa pre tých, čo chcú systém testovať a chcú mať čo najlepšiu podporu systému už teraz. Intel teda vydal novú verziu ovládačov a tie sa dajú nainštalovať aj na Windows 10. V zaužívanom postupe nie je nič odlišné. Teda klasická kompatibilita s aktuálnym a budúcim systémom.

Ide o verziu Intel DCH Graphics 30.0.100.9684, ktorá okrem hlavného bodu práve spomínaného vyladenia aspoň na vývojársku verziu, prináša aj niektoré vylepšenia ohľadne hier. Intel síce uvádza úpravu rýchlosti načítania alebo zlepšenie stability v mnohých herných tituloch.

Faktom ale je, že hrať sa na integrovanej grafike hry ako F1 2021, je naozaj samo o sebe limitujúce. Je ale pravda, že Intel vylepšuje ovládače nielen po stránke herného zážitku ale opravuje existujúce problémy. Napríklad pri spojení monitora cez HDMI 2.0, ktorý sa nepreberie po zobudení počítača z úsporného režimu alebo režimu spánku.

Dôležité ale je, že práve s novým ovládačom budete môcť využívať funkciu Windows 11 Auto HDR na procesoroch Intel Core 10. generácie a grafickou kartou Iris Plus Graphics a vyššej, teda napríklad verzii Max.

Titulný obrázok: Notebooks und mobiles

Zdroj: Intel

Prečítajte si aj:

Ako nastaviť grafickú kartu Intel?

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.