Šifrovanie je téma dňa. Minimálne posledné obdobie sa o ochrane údajov hovorí čoraz viac. Niečo pre zabezpečenie svojich súborov a adresárov môžete spraviť aj vy. Tento program má jedinú úlohu, a to šifrovať a dešifrovať vaše dáta. Neinštalujete teda program s množstvom iných funkcií, aby ste sa dostali k tomu podstatnému. Na zabezpečenie súborov používa štyri algoritmy. Ide o AES, Triple DES, DES a RC2. Zatiaľ nie je možné využívať kontextovú ponuku systému. Všetky operácie prebiehajú len cez okno programu.

Pri každom z algoritmov máte znázornený princíp, ako pracuje a trochu zapamätateľnej teórie. Na základe toho sa môžete rozhodnúť, ktorý z algoritmov použiť. V prípade, že chcete zabezpečiť nejaký dokument alebo tabuľku, asi na tom nebude veľmi záležať. V našom prípade trvalo zabezpečenie desiatky milisekúnd, čo je prakticky okamžite. Samozrejme, odlišnosti sú nielen v rýchlosti, ale aj spôsobe zabezpečenia a bude na vás, ktorému dáte prednosť.

Perfecto Encryptor v režíme šifrovania celých adresárov

Priamo pri procese šifrovania sa dajú originálne súbory odstrániť a ponechať len zabezpečené. V prípade, že chcete obe kópie, program ich ponechá. Na rozdiel od iných aplikácií tohto typu, je stále vidieť, o aký typ súboru primárne ide. Zabezpečenie excelovskej tabuľky nemení príponu súboru. Oceníte aj to, že k názvu súboru sa pripíše slovo „Encrypted“. Ľahko tak uvidíte, ktoré súbory sú zašifrované. Pri procese im netreba vymýšľať žiadny nový názov, doplní sa automaticky. Voľba je však plne na vás.

Program umožňuje uchovávanie hesiel k súborom, ktoré ste ním šifrovali. Priamo v časti správa hesiel ich nájdete zoradené pod sebou presne v tom poradí, ako sa jednotlivé súbory spracovávali. Heslá si môžete nechať odoslať aj emailom. Nie je však nutné ich ukladať v programe. Sú totiž v odokrytom stave a toto považujeme za jedinú nedokonalosť programu. Funkciu neodporúčame používať ani v prípade, že máte počítač výlučne pre seba. Uložené heslá sa dajú zo zoznamu vymazať. Zatiaľ je treba používať spôsob otvoreného zadávania hesla. Nie je totiž nahradzované hviezdičkami. Síce ho tým pádom netreba zadávať dvakrát, no treba byť pri jeho písaní obozretný.

Registrácia

Na to, aby ste program mohli používať v úplnej verzii, je potrebné ho zaregistrovať na tejto adrese – blackbirdcleaning.com/perfecto_encryptor_key_registration.html. Po zadaní emailu sa zobrazí kľúč, ktorý stačí vložiť do programu.

Hlavné výhody

Zameraný na šifrovanie súborov a adresárov, žiadne zbytočnosti navyše, spôsob ukladania zabezpečených súborov

Softvér si stiahnete tu>>

Cena: zadarmo pre čitateľov magazínu TOUCHIT

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.