Tvorba webových stránok je vec, na ktorú si mnohí trúfnu. Odradí ich ale celkový proces ich založenia.

Redakčné systémy sú na dodatočné úpravy náročné, písať stránky v poznámkovom bloku je čisté šialenstvo. Preto opäť prinášame nástroj, ktorý vám s tvorbou, úpravami a publikovaním do internetu pomôže. WebSite X5 je v novej verzii a jeho funkcie stoja za to.

Najvyššia verzia označenia ako Professional nemá žiadne praktické obmedzenia. Môžete s ňou vytvárať neobmedzený počet projektov (webov) a tie môžu mať do 10 000 stránok. Hodí sa na vytváranie osobných stránok, firemných prezentácií, ale aj internetových obchodov či diskusných fór. Je na čokoľvek, vrátane podpory viacjazyčných stránok.

Všetko potrebné

Program svoju podstatu fungovania nezmenil. Všetok obsah robíte prostredníctvom presúvania modulov do rozloženia stránky. Chcete na danom mieste text? Pridáte textové pole a dvojklikom sa zapne HTML editor. Takto sa vkladajú tabuľky, formuláre, galéria, katalóg produktov alebo iný obsah. Program je pripravený na to, že ho bude treba použiť s HMTL kódom, ktorý si urobíte sami alebo vám ho dodá napríklad inzertná spoločnosť.

Hlavné okno programu a definovanie katalógu objektov na vašej stránke

Navrhovanie stránok je síce čisto vizuálne a pracujete podobne ako vo Worde, no vždy máte voľnú ruku na vlastné zásahy. Šablóna, ktorú si vyberiete zo zásoby stoviek horizontálnych a vertikálnych návrhov sa dá kompletne na nepoznanie upraviť. Je na vás, čo všetko z nej zostane. Záhlavie ako aj celkový grafický vizuál zmeníte nahraním vašich obrázkov. CSS editor teraz ponúka vylepšenie na prerobenie viazania objektov na stránke. Môžu zostať pevné aj pri zmene veľkosti okna alebo sa dynamicky prispôsobovať podľa šírky obrazovky.

Všetky stránky sú kompatibilné s obrazovkami počítača ako aj s tabletmi alebo smartfónmi. Opäť platí, že aj responzívnu šablónu si môžete upraviť podľa vašich potrieb.

Definovanie vlastných štýlov

Obchod

V rámci elektronického obchodu môžete mať až 10 000 položiek a nechať zautomatizovať posielanie elektronického tovaru zákazníkovi aj s jednorazovým linkom. Obchod sa dá napojiť na platobné brány, nielen PayPal ako je to v nižšej verzii. Môžete pracovať so zľavami a zľavovými kupónmi, nastavovať všetky detaily o vašom tovare, definovať vzhľad a funkcionalitu nákupného košíka ako aj možnosť nechať zákazníkov založiť si ich nákupný účet (registrovať sa vo vašom e-shope).

Novinky

Medzi novinky patrí funkcia CSS Grid, ktorá automaticky mení vzhľad stránky na základe jej rozmeru. Tiež je tu možnosť pracovať s galériou alebo napríklad mapami a definovať ich nové zobrazenie na celé okno prehliadača. Previazanosť s mobilnými stránkami je cítiť z tlačidla „hamburger“, ktorému teraz definujete štýl použitia aj pre desktopové stránky. V rámci e-shopu nechýba automatické spracovanie objednávok, podpora služby Amazon Pay a mnohé ďalšie vylepšenia. Tie uvidíte priamo v rozhraní počas používania programu ako aj známych funkcií z minulých verzií.

Verdikt

WebSite X5 je vynikajúci program pre každého, kto chce robiť biznis na internete, ale nechce platiť veľké firmy za správu obchodu alebo internetových stránok. Na výber sú tri verzie tohto softvéru, podľa vašich potrieb si vyberiete tu správnu.

WebSite X5 Start – úplná verzia

V spolupráci s výrobcom sme pre vás pripravili špeciálnu akciu. Verziu WebSite X5 Start máte úplne zadarmo oproti bežnej cene 19,99 €. Je treba sa do nej zaregistrovať a ak sa rozhodnete pre vybavenejšiu verziu, získate zľavu 30 % na verziu Evolution, ktorá bežne stojí 69,99 €.

Link na stiahnutie: http://tiny.cc/incweb5

Registračný link: www.websitex5.com/magazine/touchitstart17sk

Cena: zadarmo pre čitateľov magazínu TOUCHIT

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.