Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Úplne nový model crossoveru spája prednosti vozidla kategórie SUV s agilitou kompaktného vozidla. Moderné asistenčné systémy sa stretávajú so sviežim dizajnom a radom Simply Clever detailov. Svetová premiéra nového modelu značky ŠKODA sa uskutoční v marci 2019 na autosalóne v Ženeve

ŠKODA dôsledne pokračuje vo svojej SUV ofenzíve. Novým crossoverom česká automobilka predstavuje ďalší model a po úspešných modeloch KODIAQ a KAROQ rozširuje svoju paletu automobilov kategórie SUV. ŠKODA fotografiou siluety poskytuje prvý náhľad na budúci crossover, ktorý bude mať svetovú premiéru na autosalóne v Ženeve (5. – 17. marca 2019). Z tohto záberu možno vytušiť vzhľad prednej časti vozidla, viditeľné sú tiež výrazné nové LED svetlomety s hore umiestnenými svetlami pre denné svietenie a integrovanými dynamickými smerovými svetlami.

Prírastok v modelovej palete značky ŠKODA v sebe spája to najlepšie z dvoch svetov. Kombinuje prednosti automobilov kategórie SUV – vysokú polohu sedadiel, lepší výhľad z vozidla, pohodlné nastupovanie a vystupovanie a zvýšenú svetlú výšku – s agilitou a jazdnými vlastnosťami kompaktných vozidiel. Mestský crossover značky ŠKODA sa teda prezentuje ako ideálny sprievodca na všedný deň vo veľkomeste i mimo neho. Na báze modulárnej platformy MQB koncernu Volkswagen tento model značky ŠKODA ponúka nové asistenčné systémy, rad Simply Clever detailov, ktoré sú pre značku rovnako typické ako veľkorysá ponuka priestoru.

Značky: