Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V rodisku brazílskeho útočníka Neymara, v Praia Grande, sa tento víkend stretnú najlepšie tímy z celého sveta, aby zabojovali o prvenstvo v globálnom turnaji v malom futbale. Na Red Bull Neymar Jr’s Five nebudú medzi hráčmi z viac ako štyridsiatich krajín chýbať ani slovenskí zástupcovia.

Fabio Piva Red Bull Media House

Na svetový šampionát v Sao Paulo postúpili dve slovenské partie. Zo 156 tímov, ktoré sa tento rok zapojili do boja o miestenky do Brazílie, sa najviac darilo obhajkyniam titulu z minulého roka Spartak Myjava a chalanom z Thisismysen z Banskej Bystrice. Obidva tímy sa tešia z možnosti reprezentovať našu krajinu a vy ich môžete v zápasoch sledovať aj naživo.

Live stream začína v piatok 12. júla o 15.00 hod. na Red Bull TV.

O tom, komu sa podarí splniť si brazílsky sen a stretne sa aj s Neymarom a partiou jeho kamarátov, sa rozhodne v sobotnom finále. Držte palce našim reprezentantom, skupinové zápasy začínajú už dnes a medzi ich súpermi sú okrem iných krajín aj Brazília, Anglicko, Poľsko či Francúzsko.

Filip Nagy Red Bull Media House

O TURNAJI RED BULL NEYMAR JR’S FIVE

Globálny turnaj brazílskeho útočníka Neymara Jr prostredníctvom futbalu spája celý svet. Pravidlá hry sú jednoduché – zápasy sú rýchle, technické a trvajú maximálne desať minút. Hrá sa na malom ihrisku, bez brankára, piati na piatich. Keď jeden tím skóruje, ten druhý prichádza o hráča. Turnaj dáva priestor tímom zo všetkých kútov sveta – mužským, ženským aj zmiešaným. Tento rok sa do neho zapojilo viac ako 40 krajín a takmer 100 000 hráčov.

Filip Nagy Red Bull Media House

Tohtoročný Red Bull Neymar Jr’s Five je už štvrtým v poradí, na Slovensku prebehol po druhý raz. Prvé miesto v národnom finále zabezpečilo víťazným tímom účasť na svetovom šampionáte v brazílskom Praia Grande. V Instituto Projeto Neymar Jr sa rozhodne o globálnych majstroch. Úvodný ročník v roku 2016 vyhrali Brazílčania, kráľmi malého futbalu v roku 2017 sa stali Rumuni a minulý rok trofeje nad hlavy zodvihli Mexičania a ženský tím z Brazílie. Na finále v roku 2018 sa v Južnej Amerika darilo aj Slovákom. V silnej konkurencii tímov z viac ako šesťdesiatich krajín obsadil Atletico Trnava F.C deviate miesto a dievčatá zo Spartak Myjava sa tešili zo skvelej tretej priečky.

Filip Nagy Red Bull Media House

Značky: