Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Synology oznámila rozšírenie radu cenovo dostupných všestranných systémov Plus o zariadenia RackStation RS2423+ a RS2423RP+. 12-šachtové zariadenie RS2423(RP)+ 2U predstavuje ideálne riešenie pre správu a zálohovanie dát v malých a stredných podnikoch, prípadne pobočkách.

„Vysoký výkon ihneď po vybalení a flexibilné možnosti konfigurácie a rozšírenia robia z týchto serverov dokonalé riešenie lokálneho úložiska pre rastúce firmy,“ uviedla Peggy Weng, produktová manažérka spoločnosti Synology.

Výkon a flexibilita

Vďaka pozoruhodnej rýchlosti sekvenčného čítania/zápisu1 presahujúc rýchlosti 3500/1700 MB/s prináša zariadenie RS2423(RP)+ v porovnaní so svojom predchodcom významné zvýšenie výkonu. Toto zariadenie ponúka vstavané pripojenie 10GBE a 2 porty 1GbE s podporou rozšírenia sieťovej prevádzky na 10/25GbE. Dvanásť šácht zariadenia RS2423(RP)+ podporuje maximálnu kapacitu úložiska 216 TB s možnosťou rozšírenia na 24 šácht a až 432 TB úložiska pomocou rozširovacej jednotky RX1223RP.2

V prípade firiem s požiadavkami na nízku latenciu alebo vysoký výkon náhodného vstupu/výstupu je možné pomocou diskov SATA SSD vytvoriť zväzky polí flash alebo využiť vytvorenie vyhradenej medzipamäte pre čítanie/zápis určenej k zrýchleniu zväzkov pevných diskov HDD.

Navrhnuté pre spoľahlivosť

Dva porty Gigabit Ethernet zariadenia RS2423(RP)+ je možné pomocou funkcie Link Aggregation vzájomne pripojiť a umožniť tak automatické prepínanie v prípade zlyhania siete a vyrovnávania záťaže. Dve jednotky RS2423(RP)+ je možné navyše pomocou služby Synology High Availability spárovať a vytvoriť cluster zložený z aktívneho a pasívneho servera, ktorý maximalizuje prevádzkyschopnosť služieb. Zariadenie RS2423RP+ navyše obsahuje redundantný napájací zdroj, ktorý ďalej zvyšuje odolnosť prevádzky služieb.

Všestranná dátová platforma

K zariadeniu RS2423(RP)+ patrí súprava spoľahlivých riešení pre správu, zdieľanie a synchronizáciu súborov. Služba Synology Drive poskytuje okrem rýchleho miestneho prístupu k súborom taktiež jednoduchý prístup k nástrojom pre správu súborov a zdieľanie, a to nezávisle na platforme. Prepojenie a synchronizácia dát medzi zariadeniami a automatické zabezpečenie prístupu vzdialených tímov a kancelárií k aktuálnym dátam.

Firmy s väčšími nárokmi na synchronizáciu môžu využiť výkon cloudu a zabezpečiť tak ešte vyššiu produktivitu a nižšie náklady na údržbu. Služba Hybrid Share umožňuje synchronizovať viac serverov, pričom využíva menšiu šírku pásma, pretože súbory stačí na servery služby C2 nahrať iba raz. Často používané dáta sa ukladajú do miestnej medzipamäte, vďaka čomu je zabezpečený okamžitý a rýchly prístup pri streamovaní ďalších potrebných súborov a je tak možné používať menšie úložisko. Vďaka flexibilnému prideľovaniu úložiska na vyžiadanie je možné navyše vyhovieť neočakávaným nárokom na úložisko.

Ďalšie informácie o správe súborov

Všestranné sledovanie pomocou videa

Služba Surveillance Station spoločnosti Synology predstavuje výkonný a flexibilný systém pre správu videa s podporou viac ako 8300 overených IP kamier a zariadení ONVIF. Ku každému zariadeniu RS2423(RP)+ je možné pripojiť až 50 kamier a vzájomným prepojením niekoľkých serverov Synology pomocou systému Central Management System vstavaného v službe Surveillance Station je možné vytvárať ešte rozsiahlejšie nasadenia.

Služba Surveillance Station ponúka rad výkonných a používateľsky prívetivých nástrojov pre monitorovanie, správu a analýzu určenú pre počítače aj mobilné zariadenia. Služba Surveillance Station predstavuje spoľahlivé riešenie pre sledovanie a každý deň sa používa na viac ako 500 000 miestach po celom svete.

Ďalšie informácie o službe Surveillance Station

Komplexná integrovaná ochrana dát

Všestranné zariadenie RS2423(RP)+ zabezpečuje efektívne zálohovanie dát a IT infraštruktúry vďaka podpore zálohovania počítačov a serverov so systémom Windows, virtuálnych počítačov, VMware a Hyper-V, služieb Microsoft 365 a Google Workspace SaaS a ďalších zdrojov – to všetko prístupné prostredníctvom jediného intuitívneho rozhrania.

Prevádzku firmy bez výpadkov je možné zabezpečiť pomocou snímkov, ktoré s minimálnym využitím úložiska chránia súbory a jednotky LUN pred neúmyselným odstránením a pred hrozbou akou je ransomvér, pričom umožňujú prakticky okamžite obnovenie dát. Zariadenie RS2423(RP)+ ponúka taktiež komplexné funkcie pre bezpečné zálohovania systémov a súborov do iných systémov Synology alebo cloudového úložiska.

Ďalšie informácie o ochrane dát

Záruka a dostupnosť

Na zariadenie RS2423(RP)+ sa vzťahuje trojročná záruka na hardvér spoločnosti Synology3 a vo vybraných oblastiach je k dispozícii navyše voliteľné predĺžene záruky o ďalšie dva roky. Už teraz je k dispozícii u predajcov a partnerov spoločnosti Synology. Ďalšie informácie sú uvedené na stránke https://www.synology.com/products/RS2423+.

1. Hodnoty výkonu boli získané v rámci interného testovania spoločnosti Synology. Skutočný výkon sa môže líšiť podľa testovacieho prostredia, používania a konfigurácie. Ďalšie informácie sú uvedené v grafoch výkonu.

2. Zariadenie RS2423+/ RS2423RP+ podporuje až 24 diskov pridaním jednej rozširovacej jednotky Synology RX1223RP, ktorá sa predáva samostatne.

3. Záručná doba začína dátumom zakúpenia uvedeným na vašom doklade. Viac informácií nájdete pod týmto odkazom.

Značky: