Spoločnosť Synology Inc. uviedla na trh DiskStation DS916+, štvoršachtový NAS server navrhnutý pre potreby profesionálov a rýchlo rastúcich firiem.

Poháňaný štvorjadrovým procesorom poskytuje DS916+ vysoký výpočtový a šifrovací výkon. Zároveň je možné DS916+ ľahko rozšíriť na kapacitu 9 pevných diskov, čo prináša ľahkú flexibilitu v prípade rýchlo rastúcich potrieb firemných používateľov. DS916+ využíva operačný systém DSM (DiskStation Manager) s mnohými všestrannými prídavnými balíčkami a používatelia tak môžu využiť jednoduchú synchronizáciu dát a ich ďalšie zdieľanie či nástroje pre prácu v tímoch a hladkú obnovu po havárii.

Synology DS916+_02_web2016_3_nowat

Model DS916+ prináša mimoriadny výkon v podobe prenosových rýchlostí cez 225 MB/s pri čítaní a 221 MB/s pri zápise. Rýchlosti pri šifrovanom prenose sú navyše veľmi porovnateľné a to 225 MB/s pri čítaní a 209 MB/s pri zápise. DS916+ je dostupný v dvoch variantoch a to s 2 GB a 8 GB RAM, pričom variant s 8 GB RAM je vhodný najmä pri využití virtualizácie DSM.

„DS916+ bolo navrhnuté pre rýchlo rastúce firmy, aby čelil ich neustále sa zvyšujúcim nárokom na úložné riešenie a vypĺňa medzeru medzi drahými firemnými riešeniami a úložiskami určenými pred domáceho používateľa, ktoré nemajú dostatočný výkon pre firemné využitie,“ povedal Michael Wang, produktový manažér spoločnosť Synology Inc. „Vďaka DS916+ a expanznému boxu DX513 si môžu teraz firmy užiť flexibilnú škálovateľnosť a všetky nové funkcie v DSM 6.0.”

Synology DS916+_03_web2016_3_nowat

DS916+ využíva DSM (DiskStation Manager), intuitívny operačný systém, ktorý poskytuje širokú paletu aplikácií pre lepšiu produktivitu vašej práce, ale taktiež úplne nový zážitok z multimédií. S DSM môžete ľahko synchronizovať súbory medzi rôznymi zariadeniami a cloudovými službami, prehrávať multimédia na DLNA televízoroch či cez AirPlay a Chromecast zariadenia, ale taktiež vytvoriť domáci monitorovací systém. Synology bolo ocenené vyznamenaním „PC Mag Business Choice Award“ 4 roky za sebou a získalo najvyššie hodnotenie v každom parametre testu vrátane spoľahlivosti, celkovej spokojnosti, hodnoty a pravdepodobnosti odporúčania.