Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Synology Inc. predstavila novú generáciu 6-šachtového NAS zariadenia DiskStation DS1621+, ktoré bolo navrhnuté ako výkonné riešenie pre ukladanie a správu dát. Kompaktné a výkonné zariadenie DS1621+ umožňuje tvorcom obsahu a firmám bezprácne skladovať a chrániť veľké objemy dát.

Nové zariadenie DS1621+ ponúka:

  • o 76 % vyšší výkon pri sekvenčnom zápise s hodnotou až 1,1 GB/s1
  • o 174 % vyšší výkon pri náhodnom čítaní 4KB s hodnotou až 110K IOPS1

Viac ako evolúcia

Model DS1621+ je doposiaľ zďaleka najvýkonnejším členom radu Plus. Štvorjadrový procesor AMD RyzenTM s architektúrou „Zen“ ďalšej generácie ponúka viac ako 2-násobný výkon2.

„Viac ako kedykoľvek predtým sa spoliehajú naši zákazníci pri uchovávaní a priamom využívaní kritických dát na riešenie úložísk od Synology a to bez ohľadu na to, či ide o firemné alebo súkromné použitie,“ uvádza Hewitt Lee, riaditeľ skupiny pre správu produktov v spoločnosti Synology. „Zariadenie DS1621+ bolo navrhnuté ako všestranné riešenie pre tvorcov obsahu a zberateľov, ktorým ponúka nielen rýchle, spoľahlivé a vysokokapacitné úložisko, ale taktiež zjednodušenie a zefektívnenie práce IT oddelení vďaka funkcii bezprácneho zálohovania počítačov a virtuálnych počítačov.“

Viac ako 20-násobné zvýšenie výkonu pri dátach s častým prístupom bolo dosiahnuté vďaka duálnemu slotu M.2 2280 pre NVMe SSD medzipamäť. Aby sa zvýšila rýchlosť v sieťovom prostredí pri väčšom počte súbežných používateľov, podporuje model DS1621+ taktiež voliteľnú sieťovú kartu 10 GbE NIC3.

Úložisko a ochrana svetovej triedy

Či už ste tvorcom obsahu alebo správcom IT alebo proste potrebujete ukladať veľké množstvo súborov, zariadenie DS1621+ vám ponúka 6 šácht na pevné disky s možnosťou rozšírenia až na 16 šácht pomocou rozširovacích jednotiek a umožňuje tak vytvárať skutočne rozsiahle knižnice súborov4. Podpora funkcií na zabezpečenie integrity pamäte ECC a dát je zabudovaná priamo v srdci operačného systému DiskStation Manager (DSM), takže sú vaše dáta v najlepších rukách.

Brána k ochrane dát podnikovej úrovne

Systém DSM obsahuje celý rad rôznych riešení zálohovania a obnovenia pokrývajúc väčšinu bežných situácií. Funkcia Snapshot Replication vytvára na základe plánu body obnovenia v čase a ponúka jednoduché spôsoby navrátenia neúmyselných zmien súborov alebo dokonca záchranu pri šifrovaní ransomwarom.

Služba Synology Hyper Backup je určená na ochranu dát ich uložením mimo objekt/zariadenie, ponúka jednoduchú a plánovateľnú ochranu dát ich zálohovaním do zariadenia Synology NAS, cloudového úložiska Synology C2 alebo do cloudových služieb iných poskytovateľov.

Zariadenie DS1621+ je možné taktiež používať k ochrane dát z iných zdrojov. Služba Active Backup for Business umožňuje centralizované zálohovanie z externej infraštruktúry, ako sú počítače, virtuálne počítače a služby Google G Suite a Microsoft 365 SaaS.

Správa dát po vlastnej osi

Synology NAS je viac ako len fyzické úložisko dát. Ekosystém aplikácií systému DSM ponúka nekonečné možnosti správy dát. Chcete získať späť kontrolu nad svojimi dátami? Synology Drive zmení model DS1621+ na privátny cloud bez periodických poplatkov. Zdieľajte súbory v prostredí sietí LAN, medzi rôznymi pracoviskami a pomocou funkcie Intelliversioning umožnite používateľom vracať sa späť v čase a obnovovať staré verzie súborov. Ďalšie spôsoby prístupu k dátam ponúkajú klienti, ktorí sú k dispozícii pre mobilné zariadenia, stolové počítače či webové rozhrania.

Pomocou služby Synology Moments môžete novými spôsobmi usporiadať svoj obrázky a videá. Pomocou algoritmu strojového učenia sa, rozpoznávania tvárí či informácií o polohe dokáže služba Moments automaticky zoskupiť fotografie podľa osôb, polôh a predmetov. Vďaka zameraniu na možnosti spolupráce môžu používatelia fotografie upravovať sami alebo ich zdieľať s ostatnými a upravovať ich tak spoločne. Sprievodné mobilné aplikácie umožňujú bezprácne zálohovanie fotografií a videí z mobilných zariadení.

Dostupnosť

Zariadenie DS1621+ môžete zakúpiť už dnes u predajcov a partnerov Synology po celom svete, vrátane voliteľnej 5-ročnej záruky5.

Značky: