Dr. Max otvoril pre pacientov a zákazníkov otvoril najväčšiu a najmodernejšiu lekáreň vo svojej sieti. Ide o koncept, ktorý je prvý svojho druhu na Slovensku. Veľkoformátová lekáreň Super Dr. Max sa nachádza v bratislavskom Avion Shopping Parku a prináša široké portfólio produktov pre celú rodinu.

Tlačová konferencia pri predstavení novej lekárne
Tlačová konferencia pri predstavení novej lekárne

Dr. Max postupne zavádza do svojich 408 lekární. Krokom v ústrety inováciám je aj koncept novej veľkoformátovej lekárne Super Dr. Max, ktorú spoločnosť otvorí pre verejnosť v piatok 5. apríla v bratislavskom obchodnom centre Avion Shopping Park. Lekáreň Super Dr. Max definuje moderný dizajn a široká paleta preventívnych vyšetrení. Je tu aj rozšírenejší sortiment.

Super Dr. Max
Super Dr. Max

Rad moderných technológií

Lekáreň Super Dr. Max sa rozprestiera na ploche 865 m², pričom veľkosť plochy pre klientov predstavuje 715 m². Ide o presvetlený priestor s dreveným dekorom, ktorý dotvárajú informatívne LCD obrazovky. Pre pacientov a zákazníkov je v ponuke viac ako 6-tisíc produktov z rôznych kategórií – okrem liekov a výživových doplnkov tam možno nájsť dermokozmetiku, detské produkty, zdravú stravu, produkty pre zvieratá, elektroniku či športové pomôcky. S cieľom zvyšovania komfortu pre zákazníkov je v Super Dr. Max na 2 kioskoch k dispozícii vyvolávací systém s tiketmi, ktorý bude ľudí zaraďovať efektívne do poradia podľa ich potrieb.

Super Dr. Max
Super Dr. Max

Veľkoformátová lekáreň disponuje plnoautomatickým robotickým systémom, ktorý je so svojou dĺžkou najdlhším robotom inštalovaným v lekárňach Dr. Max. V lekárni je inštalovaných aj viac ako 6-tisíc elektronických cenoviek, ktorými šetríme nielen čas personálu, ale optimalizujeme aj množstvo tlačeného papiera.

Robotický systém Karol pri manipulácii s liekmi
Robotický systém Karol pri manipulácii s liekmi

Proces dodania lieku pomocou robotického systému zo zázemia lekárne trvá v závislosti od počtu položiek na lekárskom predpise len niekoľko sekúnd, a denne tým ušetrí personálu až 2,5 hodiny. Na regáloch robotického systému v Super Dr. Max je možné naskladniť až 22-tisíc balení liekov, ktoré farmaceuti expedujú pacientom cez 6 výdajných okien umiestnených priamo za ich chrbtom.

Dermo bar a konzultačná zóna

Unikátom v prostredí lekárne je tzv. dermo bar. Ten pokrýva vyškolený personál so zameraním na dermokozmetiku. Dermo bar ponúka okrem dobre známych lekárenských značiek aj dekoratívnu kozmetiku, ale najmä diagnostické služby pomocou dvoch špeciálnych prístrojov určených na analýzu pleti, vlasov a vlasovej pokožky.

Meranie na diagnostických prístrojoch prinesie výsledky do niekoľkých minút a pomôže pacientovi a zákazníkovi odporučiť správne produkty na odstránenie daného problému, alebo v prípade potreby odporučí odborník v lekárni návštevu lekára – špecialistu. Prístroj na diagnostiku pleti odhalí, aký typ pokožky človek má, zanalyzuje hydratáciu pokožky, vrásky, pigmentové škvrny či póry a dokáže dokonca odhaliť skryté kožné ochorenia. Prístroj na vlasy a vlasovú pokožku analyzuje vypadávanie, hrúbku vlasov, kvalitu vlasovej pokožky a jej sklon vytvárať lupiny. Meranie obomi prístrojmi je vhodné pre všetkých od 10 rokov.

Vyšetrenie kože
Vyšetrenie kože

Lekáreň disponuje aj konzultačnou zónou s dvomi oddelenými miestnosťami. Jedna ponúka pacientom a zákazníkom vyšetrenia CRP či stanovenie hladiny cholesterolu, rizika cukrovky, rizika ochorenia dny. To všetko len na základe odberu kapilárnej (kvapky) krvi. Moderné diagnostické prístroje dokážu na rovnakom mieste odhaliť aj skryté krvácanie v stolici či tráviace ťažkosti, a to z biologického materiálu, ktorý si človek odoberie v súkromí domova a prinesie na analýzu do lekárne.

Druhá konzultačná miestnosť je určená na hĺbkovú analýzu zloženia tela pomocou prístroja InBody. Toto zariadenie patrí k špičkovému vybaveniu lekární, fyzio centier alebo lekárov v zahraničí.

Elektronické cenovky
Elektronické cenovky

Meranie, ktoré trvá len niekoľko minút, prinesie detailný prehľad o fungovaní tela, stave kostí, obsahu vody v tele či ďalších parametrov. Výsledky meraní, ktoré interpretuje personál lekárne, sú cennými dátami aj pre odborníkov, ktorí dokážu poskytnúť na ich základe praktické rady a usmerniť pacientov a zákazníkov k správnej životospráve.

Čo stoja vyšetrenia?

Diagnostika pleti sa realizuje prístrojom v Dermo bare. Momentálne je toto vyšetrenie zadarmo a nie je potrebné sa objednať. Odporúčame to vyskúšať.

Priamo v lekárni sa profesionálnym prístrojom dá stanoviť zákazníkovi a pacientovi koncentrácia CRP. Na to malá kvapka krvi a výsledok je známy už do niekoľkých minút. Plná cena tohto vyšetrenia je 8,99 eur, s vernostnou kartou Dr. Max CLUB je cena 4,99 eur. Poistenci Dôvery zaplatia len 3,99 eur. Na toto vyšetrenie nie je potrebné sa objednať.

V Super Dr. Max sa realizujú aj rozšírené vyšetrenia, pričom CRP je najčastejším vyšetrením. Zverejňujeme viac informácií o samotných vyšetreniach:

Zdroje: Dr. Max

Prečítajte si tiež

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.