Intímny pohľad do redakčnej kuchyne.

Začnime krátkou definíciou IT novinára.

Výskyt: na internete, ale aj v stánkoch s dennou tlačou

Popis: fundovane sa vyjadruje k najnovším IT témam. Často je „titulovaný“ ako odborník alebo špecialista

Ríša: pre väčšinu ľudí zvláštna

Kmeň: každý má v názve kmeňa zakomponované buď „IT“, „Tech“, „PC“, „Digital“ alebo názov OS smartfónu

Čeľaď: „presstitutková

Rod: vo väčšine prípadov mužský

redakcna_ifa

Zistila som, že ľudia najlepšie chápu moje myšlienkové pochody vtedy, ak ich zhrniem do niekoľkých bodov.

Vynútený podnadpis: 7 statočných faktov o mojom novinárovi

1. Postavenie ženy a muža novinára vo vzťahu je niekedy (skoro stále, z pohľadu ženy) veľmi ťažké. Pripomína mi to ten často spomínaný príklad muža hokejistu a jeho partnerky. Hokejista je pasovaný do „role“ gladiátora, jeho výkony burácajúco hodnotia fanúšikovia, športový komentátori a široká laická spoločnosť. V prípade novinára túto funkciu „fanúšikov“ z väčšej časti zastupujú tety z PR agentúr a spoločností. Stále sú na neho milé, usmievavé a vždy si nájdu pre neho pekné slovo. Nikdy nie sú negatívne a uznanlivo hodnotia jeho prácu. Aký je následok? Umytie riadov a spontánne povysávanie bytu je vysoko psychologická hra.

pr_teta

2. Keď sa „ON“ hrá na PS4, Xboxe, mobile alebo PC, jeho argument je: „Ja sa nehrám, ja testujem!“. Ak je to naopak, a vy si pustíte po 3 mesiacoch abstinencie nejakú hru, robíte to vo voľnom čase. Je z toho zle, lebo on v tom momente chcel: „spracovať nejakú tlačovú konferenciu, kde vtipkoval nejaký Američan a všetci mu tlieskali a vraj to malo byť predstavenie nového smartfónu“ alebo „potrebuje hrať ešte jednu pasáž z tej hry, aby mohol napísať objektívnu recenziu (ako keby to dohrával do konca…)“ alebo „musí dorobiť porovnávaciu tabuľku k tabletom (ktoré mu doma ležali 3 týždne)“. Ja viem, nemôžem to pochopiť, LEBO JA VRAJ NEMÁM PSYCHICKY NÁROČNÚ PRÁCU!

blog_zivot_tinka_02

3. Nie všetku testovaciu techniku si necháva v redakcii. Občas sa stane, že jeden týždeň máme doma: veľký zakrivený monitor, ktorý sa nezmestí na stôl a prišiel v ešte väčšej kartónovej krabici; 4 tablety, ktoré sa cez noc testujú, bláznivo blikajú v obývačke a susedia oproti si musia myslieť, že prevádzkujte doma silent-techno disko; nové figúrky super hrdinov (a obaly z nich sa ešte nestihli skryť do smetného koša).

4. Ale aby ste si o mne nemysleli, že som „hejter“ alebo inak zatrpknutá a zakomplexovaná žena (popravde, mám komplexy z modrookých blondínok, ale to je o inom :)). Som spokojná s prácou môjho manžela. Priniesla nám veľa užitočných vecí. Ako napr. 20 brandovaných šálok, 50 USB kľúčov, 10 externých nabíjačiek, jednu selfie-tyč, 15 tričiek na spanie a pár fakt vydarených platených tašiek na nákupy.

Prečítajte si tiež: 16 vecí, ktoré sme sa naučili v Dubaji

5. Musíte byť flexibilný. O 15:00 má ešte večer voľný a stihnete to kino, ale už o 16:00 zistíte, že Vaša polovička ide na kačacinu (bola to husacina, pozn. Roman). Zmierite sa s tým. Ale s čím sa nezmierite je fakt, že Crème brûlée Vám sľubuje, odkedy ste sa dali dokopy a za ten čas ho už mal minimálne 10-krát na rôznych akciách. Hádajte koľkokrát som ho mala ja? Presne 0-krát.

blog_zivot_tinka_01

6. Služobné cesty sú samostatná kategória. Áno, stále mi narieka, že už to nie je to, čo to bývalo (neviem, aké to bývavalo a fakt sa nechcem vypytovať viacej). Ale keď ide do Paríža (Vášho najobľúbenejšieho veľkomesta na Zemi) a do kaviarne, kde sa natáčal Váš najobľúbenejší film a Vy ste v nej ešte neboli, tak to naštve. Hlavne keď sľuboval, ako tam pôjdeme spolu. A on sa tam nadrbáva s inými novinármi.

blog_zivot_tinka_03

7. Je 3:00 ráno a vy sa zobudíte na to, že Váš partner nie je v posteli? Samozrejme viete, že nepracuje na smeny, tak by sa mal nachádzať vedľa Vás. On je, ale, v obývačke a dopisuje článok alebo „dokončuje kapitolu v hre (už šesť hodín)“. Nakoniec vstanete o 7:00 ráno unavená, vychystáte sa do roboty a tá vaša polovica sa len obracia na druhý bok.

Prečítajte si tiež: 16 vecí, ktoré sme sa naučili v Dubaji

Značky: