Telekom: Predplatená Easy karta končí, nahradí ju Predplatenka

13

Telekom po 6 rokoch vynovil portfólio predplatených služieb.

Telekom predpokladá, že je na Slovensku približne 2 400 000 predplatených SIM kariet. A práve tento trh chce osloviť novinkami, ktoré predstavil na dnešnej tlačovej konferencii.

Easy karta končí, nahradí ju Predplatenka. Tak sa nazýva nová predplatená karta, ktorá chce zaujať nielen z hľadiska hlasových služieb, ale aj dátami. Easy karty sa prestanú predávať v týždni od 7. septembra 2020 a v rovnakom čase sa spustí predaj novej Predplatenky.

S predplatenou kartou Predplatenka telefonujete za poplatok 10 centov za minútu. V rámci jedného dňa pretelefonujete maximálne 50 centov, zvyšné hovory nad túto sumu sa už neúčtujú. Rovnaké ceny sa aplikujú aj v prípade SMS správ.

Telekom Predplatenka ceny za hovory a správy

Telekom Predplatenka ceny za hovory a správy

K dispozícii bude takisto služba Nekonečné volania na mesiac, ktorá vám za poplatok 2,5 eur ponúkne neobmedzené volania na jedno telefónne číslo počas 30 dní – v ľubovoľnej sieti. Predplatenku bude možné zaradiť aj do skupiny Magenta 1, v rámci ktorej je k dispozícii benefit neobmedzených volaní a SMS správ.

Telekom k Predplatenke ponúka viacero dátových balíčkov:

 • denné balíky: 300 MB za 50 centov, 2 GB za 1,5 eur, nekonečné dáta za 2 eur (ten si môžete aktivovať iba cez Telekom aplikáciu)
 • 10-dňový balík: 1 GB za 2 eur
 • 30-dňový balík: 1 GB za 3 eur, 3 GB za 6 eur, 5 GB za 8 eur
Telekom Predplatenka dátové balíčky

Telekom Predplatenka dátové balíčky

Pri zriadení novej Predplatenky alebo po prenesení vášho čísla dostanete jeden benefit na 30 dní zadarmo. Môžete si vybrať Nekonečné volania na 1 číslo alebo 1 GB dát.

Telekom sa snaží motivovať používateľov k zriadeniu Predplatenky aj špeciálnou akciou, ktorá štartuje s jej uvedením na trh. V rámci tejto akcie dostanú používatelia Predplatenky neobmedzené dáta každý piatok počas obdobia 3 mesiacov. Tento benefit je potrebné aktivovať v Telekom aplikácii a k dispozícii je po prvom dobití predplatenej karty.

Cena novej SIM karty Predplatenka je 5 eur. S novou SIM kartou získate úvodný kredit vo výške 10 eur, platnosť kreditu je 12 mesiacov.

Telekom Predplatenka benefity a parametre

Telekom Predplatenka benefity a parametre

Zdroj: Telekom

Prečítajte si aj:

Telekom predstavil 16 nových T paušálov: Nechýba skutočné nekonečno

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

13 komentárov

 1. Takze super, SMS zdrazili zo 6 centov pri Easy na 10 centov pri Predplatenke.
  Teda miesto 10 SMS za 60 centov teraz mozme poslat len 6 SMS za 60 centov.

  To je teda vyhra.

  • akože vážne rieši ešte niekto sms a je nahnevaný na ich cenu ??? môj názor je, že aj cena za sms za 0,001€ by bolo veľa. Sms je veľmi obmedzená komunikácia, len 150 znakov, len na jedinom konkrétnom zariadení pozriteľná. sms je minulosť.
   niekto nižšie v diskusii spomenul, že rovnaké, ako O2. porovnal som to a je to neporovnateľné !
   len 1gb balík má O2 voľnosť za rovnakú cenu. v O2 chýbajú stredné balíky, okolo 3 – 6gb. v O2 môžeš mať max. 2GB balík a to za 5 €. a potom až 4gb (v inom programe)až za neuveriteľných 15 €!!!.
   Nikdy v živote som telekom nemal, ale práve pre mňa pripravili program, pretože nepotrebujem viac ako 3gb a cena 6€ je krásna. ak by som zistil, že mi to nestačí, tak len 2€ naviac a mám 5gb čo mi naozaj bohato stačí. Nepotrebujem žiadny 15€ paušál, ktorý je vlastne dva krát tak drahý a ešte aj menší objem dát….
   Telekom si ma práve kúpil a idem to vyskúšať.
   Mal som aj 4Ku, ich ceny sú fajn, ale tá dostupnosť siete je dosť mizerná. Trištvrtina mojej dennej cesty vlakom nie je signál a prepína sa do orange 3G, kde to proste nefunguje dobre, tkaže, nie je internet použiteľný na cestovanie.
   chcem simkartu len na internetové používanie, ceny za sms ani za hovory ma absolútne nezaujímajú, keďže mesačne prevolám 2 €, je mi to úplne jedno.

   • ešte otázka, kedy sa to začne predávať ? lebo v článku ani na ich stránke o tom nie je zmienka. ďakujem.
    a ešte doplnok:
    predplatenka sa vlastne opláti ešte násobne viac, keď si zakúpim viac simkariet naraz, keďže za 5€ dostanem kredit 10 € (fakt neriešim nové číslo, keďže s ním volať nebudem)
    takže, reálne buem využívať mesačne 3GB dát, čo je na dva mesiace 12 €. keďže za polovicu tak 6 € na mesiac pri jedinom nutnom dobití kreditu. čiže, stálo ma to 2,50€ (plus drobné) na mesiac.
    alebo si za 3€ kúpim od O2 1gb.
    Mrzí ma najviac ale to, že v O2 som od úplného začiatku, mám o2 fér a vlastne, vernému klientovi to vychádza cenovo totálne najhoršie. za 1gb zaplatím 5 € !!!!
    O2, končím s tebou definitívne, lebo nevidím význam, aby som ti dával ešte nejaké peniaze…

    • v článku je toto info: Easy karty sa prestanú predávať v týždni od 7. septembra 2020 a v rovnakom čase sa spustí predaj novej Predplatenky.
     Konkrétny dátum spustenia nie je známy, ale bude to budúci týždeň niektorý deň (teda v týždni od 7. 9.)

 2. Článok opisuje „V rámci jedného dňa pretelefonujete maximálne 50 centov, zvyšné hovory nad túto sumu sa už neúčtujú.“
  Teraz sa účtuje 50 centov pre každého operátora bude to inak? Z Vášho článku to nie je jasné.
  Čiže nie 0,5 € / deň alebo 0,5 €/ deň / Operátor ? ( pri 4 operátoroch na Slovensku to je max 2 € / deň)

  • Odpoved z Telekomu – Ked startovala Easy Pecka, bolo to najprv tak, ze limit 50 centov platil do kazdej siete samostatne, ale neskor sme ho zjednotili.
   Takze aktualna situacia na Easy Pecke je, ze plati z 0,5 EUR za den do vsetkych sieti – a rovnako to bude aj na Predplatenke

  • Aj easy uz bolo zmenena pred par mesiacmi na 50 centov za hovory vsetkych operatorov dokopy. Spravili to, ked zvysili cenu za hovor z 9 na 10 centov/minuta.

Pridaj komentár