Sony KD-65XH9005 je televízor zameraný na kvalitu obrazu. Je to 4K LCD televízor s priamym zadným podsvietením (Full Array LED) s lokálnym ovládaním stmievania, čo znamená výborný kontrast. Určite to nie je najtenší televízor na trhu, ale je zameraný na kvalitu obrazu za zaujímavú cenu. Pritom je to televízor s veľkou, až 65-palcou obrazovkou (164 cm).

Displej Triluminos má presné mapovanie farieb a je presne kalibrovaný na zobrazenie verných farieb pre službu Netflix, pričom na rozdiel od televízorov Samsung podporuje aj Dolby Vision. Vylepšenie dynamického rozsahu zaisťuje technológia X-tended Dynamic Range a Object-based HDR remaster.

SonyKD-65XH9005 je farebne presne kalibrovaný na Netflix

Sony KD-65XH9005 je farebne presne kalibrovaný na Netflix

Znamená to analýzu každej scény a matematické vylepšenie podania obrazu s prepočtom na rozlíšenie 4K. Tiež podporuje aj normy HDR 10 a HLG a kontrast vylepšuje 4K X-Reality PRO. Priame zadné podsvietenie znamená, že zóny LED diód sa rozsvecujú a stlmujú nezávisle na sebe čo prináša realistický obraz vrátane detailov v tieňoch. To je inak najväčší nedostatok v prípade podsvietenia displeja z okrajov, ako to majú nižšie modely televízorov.

Kvalitu obrazu pri rôznych typu scén prinášame vo fotogalérii

O kvalitný zvuk sa starajú dva širokopásmové a dva výškové reproduktory. Celkový zvukový výkon je 2 × 10 W s podporou Dolby Atmos. Stojan je jednoduchý hliníkový, samotné diaľkové ovládanie má špeciálne vyhradené tlačidlá na Netflix a Google Play. Súčasťou výbavy je aj satelitný tuner vrátane šachty na dekódovaciu kartu.

Televízor je založený na operačnom systéme Android, čo znamená aj množstvo aplikácií, ktoré si môžete do televízora nainštalovať. Kapacita pamäti je 16 GB. Samozrejmosťou je podpora Wi-Fi pripojenia na internet, môžete ale využiť aj Ethernet. Televízor tiež umožňuje jeho hlasové ovládanie.

Diaľkové ovládanie pre Sony televízory

Diaľkové ovládanie pre Sony televízory

Cena tohto televízora je na slovenskom trhu 1585 eur, čo znamená, že získate veľmi dobrý obraz a zvuk za akceptovateľnú cenu a to pri značkovom televízore. Ak je pre vás kvalita obrazu podstatná a chcete veľkú obrazovku, Sony KD 65HX9005 je pre vás vhodný model.

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.