Služba bude súčasťou aplikácie SmartThings. Umožní nájsť pripojené zariadenia Galaxy pomocou technológií Bluetooth LE a UWB

 

Samsung predstavil novú službu SmartThings Find, ktorá umožňuje ľahko a rýchlo nájsť celú škálu zariadení radu Galaxy. SmartThings Find sa uvedie po celom svete na zariadeniach s operačným systémom Android 8 alebo novším. Slúži na vyhľadávanie smartfónov, tabletov, smart hodiniek či slúchadiel Galaxy s technológiou Bluetooth Low Energy (BLE) a ultra-wideband (UWB).

Nájdeniu prístrojov pomáha zvuková signalizácia, ale aj mapy či rozšírená realita (AR). Systém SmartThings Find je vlastne jednoduché vizuálne riešenie, vďaka ktorému svoje zariadenia nájdete v priebehu pár sekúnd.

Ako ľahšie nájsť viac zariadení?

Stačí sa rýchlo zaregistrovať a potom už ľahko nájdete stratené zariadenie Galaxy, od  smartfónov cez tablety a hodinky až po slúchadlá, pokojne aj každé zvlášť. Spadol vám napr. smartfón Galaxy Note20 Ultra za gauč? Nepamätáte si, kde môžu byť slúchadlá Galaxy Buds Live? Alebo ste si upratali hodinky Galaxy Watch3 tak dobre, že ich jednoducho nemôžete nájsť? Služba SmartThings Find ich nájde za vás, stačí si nainštalovať aplikáciu SmartThings. Samozrejme, musia byť nabité a zapnuté.

Systém nájde zariadenie aj v offline režime

Vďaka službe SmartThings Find je možné jednoducho nájsť stratené zariadenie, aj keď je v offline režime. Smartfón alebo tablet Galaxy môžete použiť na to, aby tieto prístroje pomohli lokalizovať stratené zariadenia aj iných ľudí. Keď sa prístroj nachádza v offline režime 30 minút, vyšle pomocou Bluetooth LE signál, ktorý dokáže zachytiť ľubovoľný smartfón alebo tablet v blízkosti. Ak v aplikácii SmartThings označíte svoje zariadenia za stratené, môžu ich prístroje iných majiteľov lokalizovať a zaslať ich polohu na server služby, ktorá vám o tom pošle upozornenia. Všetky dáta používané v systéme sú šifrované a bezpečne chránené, takže sa o polohe zariadení nedozvie nikto iný, len  ich majiteľ.

Ako nájsť zariadenie Galaxy rýchlejšie s jasným určením polohy

Vďaka jasnému určeniu polohy v mape a možnosti „prezvoniť“ stratené zariadenie je hľadanie naozaj veľmi jednoduché a rýchle. Keď stratíte svoj prístroj, skrátka len na smartfóne alebo tablete otvoríte aplikáciu SmartThings Find a vyberiete zariadenie, ktoré chcete lokalizovať. Potom sa na displeji zobrazí poloha strateného prístroja na mape. Keď sa k nemu priblížite na dostatočne malú vzdialenosť, môžete ho „prezvoniť“ alebo ho lokalizovať pomocou špeciálnej funkcie Search Nearby využívajúcu technológiu rozšírenej reality (AR). Na displeji sa v takom prípade objaví farebná grafika a sýtosť odtieňov rastie, keď sa ku stratenému zariadeniu blížite.

Dostupnosť

Služba je k dispozícii po celom svete prostredníctvom softvérovej aktualizácie aplikácie SmartThings pre smartfóny a tablety Galaxy s operačným systémom Android 8 či novším. Po aktualizácii budete môcť spustiť službu SmartThings Find kliknutím na banner v dolnej časti základnej obrazovky aplikácie.

Poznámky: Podporované prístroje: smartfóny a tablety Galaxy s operačným systémom Android 8 a novším, hodinky Galaxy Watch s operačným systémom Tizen 5.5 a novším a slúchadlá Galaxy Buds+ a Galaxy Buds Live. Funkcia UWB funguje na modeloch Galaxy Note20 Ultra a Galaxy Z Fold2. Prístroj je offline v prípade, že je odpojený od mobilnej siete; v prípade nositeľnej technológie Galaxy je prístroj offline, ak je odpojený od smartfónu Galaxy.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.