Logitech MX Master, nástupca kancelárskej legendy Performance MX je na svete a prináša, ako inak, revolučné prvky a spôsob ovládania. Je to unikátna myš, ktorá svojím dizajnom pripomína sofistikované herné príslušenstvo.

TOP_produkt_nowat

Kancelárske myši tvoria najčastejšie používaný segment v tomto type príslušenstva. V častých prípadoch ide o „nemastné-neslané“ vyhotovenie a vzhľad, o obmedzených funkciách netreba ani hovoriť. MX Master s Unifying a Bluetooth pripojením je superšport medzi kancelárskymi myšami. Ponáša sa na modely z herného segmentu. Ten je totiž vždy viac vyšperkovaný do detailov. Ako však Logitech ukazuje, aj na kancelárskom modeli je čo zlepšovať a čaká sa na väčšiu odvahu výrobcov priniesť aj pracujúcim používateľom model, ktorý im pomôže v produktivite.

custom_format_mxmaster_bob1

Unikátne funkcie

Myš má veľké telo, konečne. Kým ostatní robia buď myši s plochým tvarom alebo krátke aj pre adolescenta, Logitech uviedol do praxe nový koncept. Myš, ktorú bude spočiatku uchopiť aj do väčšej dlane. Má vypuklé telo a sadne presne do ruky. Pri jej používaní vás nebude bolievať zápästie. Je vybavená dvomi rolovacími kolieskami a tlačidlami, pričom všetky tieto prvky tvoria spolu akoby desať ovládacích prvkov. Špecialitou je jemne pogumovaný povrch a polygónové reliéfne zvýraznenie v časti po bokoch. Na týchto častiach máte umiestnený palec a malíček a veľmi príjemne sa drží v ruke. V mieste na palec sú tlačidlá Vpred a vzad a rolovacie koliesko. Funkcie týchto tak ako aj ostatných prvkov sa dajú zmeniť. My sme nakonfigurovali bočné koliesko na zmenu hlasitosti. Neuveriteľne sa na to dá zvyknúť. Tlačidlám pre pohyb vpred a vzad v Prieskumníku alebo internetových prehliadačoch sme ponechali štandardné nastavenie, rovnako tak aj dvom hlavným tlačidlám na chrbte myši. Zabudnúť nesmieme ani na tlačidlo, ktoré je v spodnej časti hornej strany podložky. Palcom v smere nadol zatlačíte na pogumovaný povrch a máte tak k dispozícii ďalšie tlačidlo.

custom_format_mxmaster_fob1

Adaptívne koliesko

Hlavné rolovacie koliesko, má spoločnú funkciu s predchádzajúcim modelom Performance MX. Tu je však jedna zmena. Prepínacie tlačidlo na hornej strane môže mať vlastnú funkciu a tak nemusí slúžiť len na zapnutie adaptívneho režimu. O čo ide? Keď s kolieskom pomaly rolujete, získate klasické krokové koliesko. Pri rýchlejšom otočení a ponechaní zotrvačnosti elektronika koliesko okamžite prepne do režime Hyper-Fast. Ten mnohí poznáte z iných Logitech myší a vďaka nemu sa výborne rolujú dlhé internetové stránky ako aj rozsiahle dokumenty. Ide o skutočne elektronicky riadený prvok a výrobca funkciu nazýva SmartShift. Ak myš vypnete, prepínanie nebude fungovať. Tento režim sa dá vypnúť a môžete tak mať za každých okolností nastavenú funkciu len krokového kolieska alebo kolieska v režime Hyper-Fast. Takisto sa dá tlačidlom na vrchnej strane zapnúť hyper režim na trvalo. To bol aj náš prípad a zvykli sme si naň. Jednak aj preto, lebo koliesko v krokovom režime bolo podľa nás viac hlučné.

custom_format_mxmaster_software

Temný laser

Určite ste sa stretli s tým, že aj pri myši za „9,90“ tvrdil výrobca ako jemne ide na každom povrchu, vrátane lesklých. Otázkou je, čo si výrobcovia predstavujú pod pojmom lesklý povrch.

Pretože Logitech si pod tým predstavuje priehľadné sklo, ktoré je aspoň 4 mm hrubé. Toto tvrdenie sme ihneď preveril v praxi a Darfield Laser vyskúšali. Myš spoľahlivo funguje na sklenenom stole, lesklých obálkach časopisov a dokonca aj na PET fľaši s minerálkou. Toto nedosiahnete s 90% myšami na trhu, vrátane herných. Takže, až budete používať myš v kaviarni alebo hoteli na mramorovom stole alebo stole so sklenenou doskou či inom pre myši kritickom povrchu, nenarazíte na žiadne komplikácie. Odpadá tak podkladanie myši novinami alebo kancelárskym papierom.

Darfield

Konektivita

Pripojenie myši môžete realizovať cez USB kábel. Ten zároveň nabíja vstavaný akumulátor. Výhodou na rozdiel od predchádzajúceho modelu je, že vydrží do 40 dní v závislosti na používaní. Predchádzajúci bolo treba zhruba raz za tri dni nabíjať. Navyše stačí myš na štyri minúty pripojiť k počítaču cez kábel a akumulátor sa nabije na 8 hodín používania. Nechýba pripojenie cez Logitech Unifying adaptér alebo cez Bluetooth. V spodnej časti je tlačidlo a tri LED diódy, ktoré informujú o jednom z troch režimov Bluetooth. Môžete tak myš ľahko prepojiť s pracovným notebookom, tabletom alebo iným počítačom. Medzi tromi zariadeniami sa ľahko prepnete a odpadá tak možnosť nového prepárovania.

Výhody

 • Pohodlná a ergonomická myš
 • Pogumovaný povrch
 • Programovateľné tlačidlá aj kolieska
 • Adaptívne rolovacie Hyper-Fast koliesko
 • Možnosti konektivity
 • 4 minúty nabíjania na 8 hodín práce
 • Darkfield Laser – skutočne funguje na skle

Nevýhody

 • Vyššia cena
 • Nevhodná pre malé dlane

Logitech Options – nástupca Logitech SetPoint

Verdikt touchIT.sk

Logitech Master MX je špičková myš. Z nášho textu jasne vidno, že sme ňou boli nadšení. Je to myš pre skutočných fajnšmekrov. Ak pre vás nie cena je vysoká, toto je zatiaľ najlepšia kancelárska myš na trhu. Nemá dotykové plochy, ani iné „módne“ prvky. Má však vysoký potenciál spríjemniť vám prácu a reálne drvivú väčšinu činností zrýchliť. Tvrdenia o vyššej produktivite s touto myšou zoberte vážne, sú skutočné. Pohyby myšou sú isté a doslova ňou ovládnete počítač.

Cena: 99 EUR

Zapožičal: Logitech

8.8 Špičkový produkt

Logitech MX Master je špičková kancelárska myš pre najnáročnejších používateľov. Má unikátne funkcie, ktoré iní nemajú a vysokú spoľahlivosť aj pri práci na sklenenom povrchu.

 • Ergonómia 10
 • Funkcie 9
 • Prispôsobenie 9
 • Cena 7

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.