Prvé vzorky bezdrôtových slúchadiel IconX od firmy Samsung sa už dostali do našej redakcie. Pozriete sa na to, ako vám môžu tieto slúchadlá pomôcť pri trénovaní.

IconX-6

Predovšetkým sú bezdrôtové, nemajú žiadne káble a fungujú aj bez smartfónu. Vo vnútri slúchadiel je kapacita pamäti 4 GB, čo je dosť na 1000 skladieb. Podľa športových lekárov pritom hudba pri behaní motivuje k lepším výkonom.

Hudba sa dá jednoducho kopírovať z desktopového počítača pomocou softvéru Gear IconX a USB kábla alebo pomocou priloženého USB adaptéru priamo zo smartfónov Galaxy cez aplikáciu Gear Manager.

Slúchadlá si tak dáte do uší, pustíte hudbu a slúchadlá monitorujú vašu činnosť.  Pri behu vám z uší nevypadnú. Okrem iného dokážu zaznamenať aj tep srdca a tiež počítajú spálené kalórie.

IconX-8

Všetky namerané hodnoty potom zistíte po spojení so smartfónom Galaxy. Na spojenie sa využíva Bluetooth pripojenie, hneď po spojení Galaxy telefón naštartuje aplikáciu na ich správu.

V rámci aplikácie môžete nastaviť, odkiaľ sa bude prehrávať prioritne hudba a kam sa prenášajú údaje. So slúchadlami manipulujete tak, že sa prstom dotýkate jedného alebo druhého slúchadla, v aplikácii sa dá nastaviť, ktoré slúchadlo je dominantné. Ovládanie sa realizuje poklepaním po vonkajšej strane slúchadiel alebo o pohyb prsta po ich vrchnej časti. Do slúchadiel následne dostávate spätnú väzbu, čo sa práve nastavuje. Zatiaľ však slúchadlá Gear IconX nepodporujú slovenčinu, vybrať si môžete napr. angličtinu, nemčinu alebo francúzštinu.

Následne si môžete pozrieť výsledky svojho tréningu, nemusí ísť len o beh, môže to by napr. bicyklovanie alebo trenažér pre veslovanie. Výsledky máte zobrazené v aplikácii S Health.

IconX-3

Farebné vyhotovenie je čierne, modré a biele, farebne tieto slúchadlá ladia s náramkom Samsung Gear Fit2.

IconX-4

Obal na tieto slúchadlá slúži zároveň ako powerbanka a je schopný nabiť ich dva krát za sebou.Nabíjanie je signalizované dvoma LED diódami.

IconX-2

Výdrž slúchadiel je pri športovej činnosti asi 2,5 hodiny. Bez spárovaného telefónu, teda bez Bluetooth komunikácie je to 3,8 hodiny. Na slúchadlách sa dajú vymeniť náušníky.

IconX-1

Cena slúchadiel IconX je 219 Eur s DPH a v predaji sú napr. v Samsung galériách.

Technické špecifikácie Samsung Gear IconX:

HmotnosťSlúchadlá: 6,3 g / celé balenie: 52 g
Rozmery18,9 x 26,0 mm / celé balenie: 92,0 x 35,3 mm
KonektivitaBluetooth 4.1
Pamäť4 GB interná pamäť / až 1000 skladieb
SenzorySnímač srdcového tepu, akcelerometer, kapacitný dotykový senzor
BatériaSlúchadlá 50 mAh / nabíjacia kolíska 320 mAh
ReproduktorDynamic Driver
KompatibilitaAndroid 4.4 / RAM 1,5 GB a vyššia
OstatnéOdolný proti striekajúcej vode (P2i Nano Coating)

 

Značky: