Tipy na webstránky: Sledujte celý svet

2

Keď nikoho nevidíte, neznamená, že ostatní nevidia vás. Začalo to webkamerami, ktorými sa z izby dalo pozrieť, ako je vonku. Niečo pre maniakov, ktorí čakali na načítanie obrazu do prehliadača, akoby sa pozreli z okna.

Nebojte, kamier bude pribúdať, nie všetky budú verejné, nie všetky bude mať pod dohľadom polícia, ale veľa z nich si budete môcť pozrieť práve vy. Od lyžiarskych vlekov po sledovanie letísk. Prinášame vám prehľad stránok, kde sa pozriete, ako to vyzerá doma aj vo svete.

Hory, lyže a prechádzky

Jeden z najznámejších serverov www.panorama.sk ponúka prehľad webových kamier snáď z každého turistického kúta Slovenska. Vychutnať si môžete pohľad na Tatranskú Lomnicu alebo Štrbské pleso či napríklad Chopok. Dobrý server ako doplnok k informáciám o počasí v danej lokalite. Stupne sú jedna vec a aká je tam atmosféra, je vec druhá. Nájdete tu prehľad webových kamier pre doslova každý kút našej krajiny. Špeciálne horské oblasti, napríklad aj výhľad na Kriváň.

Silné zastúpenie Slovenska. Hory aj dopravná situácia na Panorame

Panoramu sa oplatí sledovať aj Bratislavčanom. Zistíte stav dopravy na Einsteinovej ulici, v Mlynskej doline, na Moste Lafranconi a viac ako ďalších dvadsiatich lokalitách v tomto meste.

Radi lyžujete? Na Slovensku sa snáď dostanete k tejto aktivite čoskoro. Neprehliadnite aj server www.onthesnow.sk, ktorý sa špecializuje na webové kamery lyžiarskych stredísk. Server ponúka prehľad lyžiarskych stredísk v Európe, Severnej Amerike, ale aj Oceánii.

Chystáte sa na lyže? On the Snow je server pre vás

Špecializuje sa predovšetkým na slovenské, české a rakúske strediská. Výhodou tohto servera bude najmä to, že okrem samotného obrazu poskytne aj snehové správy. Žiadne dlhé analýzy, ale prehľadné zobrazenie webovej kamery a predpovede sneženia na aktuálny deň a ďalšie dva dni dopredu. Stránky www.kamnahory.sk takisto ponúkajú pohľad z webových kamier. Skôr však ako doplnok a server využijete pri iných príležitostiach. Rovnako aj my dobre vieme, že nie každý sa chodí rád prechádzať. Na webe www.holidayinfo.sk si pozrite niečo na „čvachtanie“. Je tu pohľad na kúpaliská a akvaparky. Všade je informácia o počasí, čo využijete najmä v lete alebo pri skúmaní vonkajšej teploty na kúpanie v termálnych bazénoch.

Svet a unikáty

Poliaci vám ukážu celý svet ako na dlani na serveri www.worldcam.pl. Je to križovatka rôznych serverov zo sveta, no máte na dlani všetko. Napríklad aj africké národné parky, svetové pláže alebo najrušnejšie ulice veľkomiest. Extra pohľady zo svetových lokalít nájdete aj na webových stránkach www.earthcam.com. Pre cestovateľov odporúčame www.airportwebcams.net.

server Airport webcams je agregátorom kamier z rôznych letísk

Je na nezaplatenie pozrieť sa, ako to vyzerá na malých letiskách aj najvyťaženejších runwayoch sveta. Tam totiž každých niekoľko desiatok sekúnd vzlieta a pristáva lietadlo, nudiť sa nebudete. Veľmi dobrý web ako rázcestník je na adrese www.feratel.com. Sú tu kamery európskych destinácií, ale aj Turecka a USA. Vyhľadávať sa dajú aj na mape, nielen v klasickom zozname.

Server Feratel je dobrý štart, ako začať sledovať kamery

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

2 komentáre

  1. zatiaľ dávate veľmi dobré weby, super, niektoré sú fakt užitočné a páči sa mi, že to robíte tematicky.
    Pamätám, že svojho času to robilo aj sme. Na začiatku to bolo super, postupom času slabšie a slabšie. Čo chápem, stránok je miliardu, naozaj dobrých stránoch nie je možno ani 10 000 a superstránok možno 100.
    Preto som zvedavý, ako sa budete inšpirovať a držím palce 🙂

Pridaj komentár